Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

bancuri

Vine primul fiu acasa: - Tata, da-mi cinci milioane ca am lasat-o pe una
gravida”.
Vine si al doilea fiu: - Tata, da-mi sapte milioane ca am lasat-o pe una
gravida”.
Vine si fiica: - Tata, am ramas gravida”. Tatal: - In sfarsit se mai si
incaseaza!”

La zoo
El si ea in vizita la gradina zoologica… vad la un moment dat cusca leului
deschisa. Se uita in stanga, se uita in dreapta si vad in cele din urma pe
ingrijitor.
-Nu va suparati, unde-i leul?
-La leoaica!
-Si… cat sta la leoaica?
- Cam o ora.
Ea, lui:
-Auzi? Sta o oraaaa!!!
-Eh, inteleg aluzia, dar eu nu sunt leu!
Cand ajung la cusca tigrului, aceasta era deschisa. Il intreaba din nou pe
ingijitor:
-Si cat sta acolo la tigroaica?
-Doua ore.
-2 oreeee!!! spune ea cu subinteles.
-Inteleg aluzia, dar eu nu sunt tigru!
In fine, ajung la cerb si afla de la ingrijitor ca sta la ciuta doar 5
minute.
Aunci el spune, rasufland usurat:
-Vezi, sta doar 5 minute!
-Ahaaa, raspunde ea zambind dulce, acum inteleg in sfarsit de ce are coarne

Petre, cioban de meserie, era in armata. Ii trimite un plic sotiei, in care era un desen.
Pe foaie erau desenate o floare, doi copii, o fantana, un soare si o baba.
Sotia a descifrat desenul: "Floareo, ai grija de copii sa nu cada in fantana, 'tu-ti soarele ma-tii !“

Finala CM de fotbal. Toate locurile sint ocupate, in afara de unul. Apare un tip si-l intreaba pe cel care statea linga:
- E liber?
- Da, raspunde tipul.
- Nu pot sa cred..... cit de nebun trebuie sa fii ca sa ai un asemenea loc si sa nu vii la meci?!
- Adevarul e ca si locul asta e al meu, spune cel de alaturi. Trebuia sa vin cu sotia mea, am fost la toate campionatele incepind din 1982, de cind sintem casatoriti. Din pacate, ea a murit.
- Si nu ati gasit pe nimeni sa va insoteasca, un prieten, un vecin?
- Nu, sint toti la inmormintare...


vio asteptand pe bebe 16+ Tudor Cristian

poze
http://picasaweb.google.com/vasileviorica/Hainute#

http://picasaweb.google.com/bordeancavio81/Vio#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

MARIA - Merci pentru mustruluiala! E mai bine cu bebe dupa, sigur nu voi mai fi panicata ca acuma, ca stiu de la Dami. Nu imi place nimic din ce nu pot controla si nu pot vedea cu ochii mei ori perioada asta lunga de incertitudini si fereli ma omoara. Si cu cine vorbesti sau pe unde citesti numai sfaturi iti da si explicatii stiintifice cat mai panicarde.

Si eu vreau sa fiu altfel. Cu Dami eram asa linistita si senina, recunosc ca nici nu aflasem atatea.

Cristina +15 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

VIO - Nasul infundat este un semn bun al evolutiei sarcinii, dar greu de suportat pentru tine. Poti folosi saruri marine sau sa faci inhalatii cu ser fiziologic, apa cu sare sau chiar simple, adica apa fiarta. In rest, rabdare! Si eu sufar de problema asta si am intrebat si ginecolog si ORL-ist, dar prefer sfatul ginecologului, adica ce ti-am spus mai sus.


Cristina +15 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Samaria- nu esti inapoiata. Daca nu ai contact cu domeniul nu ai de unde sa stii.
R.S.V.T.I- responsabil cu supravegherea si verificarea tehnica a instalatiilor.
Insralatii adica: lifturi, macarare, poduri rulante, elevatoare auto, cazane sub presiune, stivuitoare.
Adica persoana care cand cade o macara sau are loc un accident cu un stivuitor, lift etc ii se sparg toate in cap.

Ma duc sa fac un dus si sa-mi misc fundul la doctor ca deja nu se mai poate cu lenea asta..

Denisa, 19 + cu bebel-mititel Eric - Andrei
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Denisa bafta la eco!
samaria multumesc, rares si mie mi se pare haios mai rau e ca inca nu am gasit al doilea nume...eu oricum deocamdata ii zic iepurila si am un feeling ca tot asa o sa il strig pana la 18 ani in ritmul asta...
eu azi ma simt tare obosita, si apropo de panicarde dimineata am fost la dr de fam pt analize si cat stateam acolo era langa mine o alta gravi care vb la tel despre TT si zicea ca la sanador se face prost, asa ca acum bineinteles ca eu am morcov ca facui DT la sanador rezultatul fiind bun nu am mai facut si TT si ete cum ma apuca iar panica .
apropo oare la eco morfologica se poate vedea ceva aiurea dc bb are vreunul din cele 2 sindroame?

21 Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Irina- stiu decat ca la copii cu sindrom Down nu este prezent osul nazal. Poate mai sunt si altele dar nu stiu eu.
Eu zic sa nu te stresezi, uite eu nu am facut DT , am facut TT care nu stiu cum a iesit.


Denisa, 19 + cu bebel-mititel Eric - Andrei
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Vio -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

denisa multumesc. ete la 17 sapt parca imi amintesc ca au scris pe eco 2 dr ca se vede osul nazal...
o sa mai intreb ce si cum si la aia de 22 de sapt...

21 Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Irina - de obicei copiii cu SD prezinta si malformatii, e adevarat, insa nu este o regula, si de asemenea, chiar daca exista, pot sa nu se vada la eco.
Eco morfologica in nici un caz nu te poate asigura ca nu are SD. Mai ales in cazurile de mozaicism (cand nu toate celulele au anomalia cromozomiala, ci doar o parte din ele).

Si eu am facut doar DT care a iesit bun, si dr mi-a zis ca nu mai fac si TT in cazul asta. Iar de amnio nici n-a vrut sa auda (si m-a convins si pe mine, cand l-am vazut asa hotarat), desi stiam ca asta ar fi fost singura metoda sigura sa aflu.

Asta e, eu una sper ca totul va fi bine .
Acum, eu zic sa stai si tu linistita, si sa fii optimista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Irina atat DT cat si TT prezinta date statistice.. eu zic ca ecografiile care insotesc testele sunt mai importante. Nu-ti face gand rau ca n-ai facut TT... n-ai pierdut nimic! La morfologia fetala de la 22 de saptamani ti se vor da mai multe amanunte; acolo se vor depista anumite probleme (daca sunt).
Vio buuuune bancurile!! Ma chinui sa-l retin pe cel cu desenul trimis din armata, sa-l reproduc sotului! Mi s-a parut criminal

Mami de Luca si cu



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput