Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florisandu spune:

ooana, multumim pentru primire. O sarcina usoara.
Mirela, vad ca esti din bucuresti.In ce zona locuesti si la ce spital mergi la conmtrol?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Deci care e faza cu verigheta? Ma lumineaza si pe mine cineva?

5+
Vine bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

ooana, nu am cazuri de gemeni in familie, dar sarcina e obtinuta prin fiv, am transferat 3 puiuti.

flo, stau pe langa mall vitan, deocamdata nu am fost la medic, decat la cel din ungaria unde am facut fiv. suntem in cautare de medic, s ar ūtea sa mergem la albu de la medlife, mi s a parut a fi cel mai bun dintre cei cu care am vb in romania.
saptamana viitoare cand facem 6 saptamani ne ducem sa facem prezenta puilor, sper sa fie toti la numaratoare.

pupi fetelor

de Craciun vom fi 2 in 1 ....... +5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Buna fetelor,

Astazi am vomat pentru prima data, dupa stare de rau mare, mare.Am observat ca nu mai pot manca dulciuri, mai mult sarat si acru.

SI faza cu verigheta este in felul urmator:

-se face un cerc cu mana din degetele aratator si cel gros mic
-se leaga verigheta cu o ata destul de lunga ca sa nu atingi mana cand vei introduce in cerc.
- se introduce de 3 ori in cercul facut din degete AVAND GRIJA CA SA NU SE ATINGA DE MARGINILE CERCULUI.
- cand s-a introdus de trei ori in cerc se lasa suspendat deasupra cercului fara a misca mana, pana incepe sa se miste singur
...........daca se va misca in forma de cerc in jurul cerculuio facut din degete va fi fetitza, iar daca se va misca doar in sens stanga-dreapta tic-tac de la ceasurile alea suspendate, va fi bbaietel.

Se repeta operatia asta pana cand o data introdus de trei ori in cerc verigheta ramane in repaos, nu se mai misca deloc.

ATENTIE: NU AVETI VOIE SA MISCATI VOI MANA CI STATI CU EA FIXA SI VEREIGHETA SE VA MISCA IN UNUL DIN CELE DOUA SENSURI.

Sper ca m-am facut inteleasa, daca nu imi spune-ti unde nu ati inteles si va explic mai bine.

Sarcini usoare si la termen noilor venite.

-icei

*******************************************************************
Elena, 6+ si mami de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)
Cum creste samburelul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Desi am fost printre primele care au intrebat cum se face testul cu verigheta, acum imi pare rau ca v-am "zgandarit".

Acum o ora eram pusa sa incerc si eu dar, am sunat un preot(pentru alte probleme) si l-am intrebat printre altele,daca e pacat sa faci testul cu verigheta. Mi-a zis ca e nu trebuie sa il ispitesti pe Dumnezeu si ca e ca si cum ai ghici in cafea sau in orice alt fel.

Este alegerea voastra daca o faceti sau nu. Eu m-am gandit ca poate v-ati intrebat si voi daca e pacat sau nu.

Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

FELICITARI!!!! Va doresc sarcini usoare si copilasi sanatosi!!!!!
Sunt o mamicutza de doua fetite dulci foc nascute intr-o duminica seara de iulie 2009. Am facut parte de odiseea iulie-aug 2009 si bineinteles ca sunt cuprinsa de nostalgie cand am vazut ca a aparut si iulie-aug 2010. Bravo fetelor!!!
Sheri, FELICITARI pentru reusita!!!!

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Seara buna fetele!
Eu inca nu am stari de greta. La Alexia s-au instalat la doua saptamani dupa ce am aflat. Ma mai inteapa burtica din cand in cand si in rest mi-e foarte foarte somn. Casc intruna si adorm cum ma asez in patut.
Si eu va sfatuiesc sa nu credeti in teste cu verigheta pentru ca doar Bunul Dumnezeu decide ce si cum este bebe! Slava Domnului si sa ajungem cu toate bine pana la sfarsit! Pentru mine e a doua odisee de iulie august fiind mamica de piersicuta de iulie-august 2006.

Larisa Mamica de Alexia (13 iulie 2006) si 3+

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florisandu spune:

Buna fetelor, va multumesc pentru primire si ma bucur ca am reusit, acum sunt si eu printre voi gravidutelor.Asta dupa o lunga perioada de timp, dupa o pierdere de sarcina in urma cu trei ani dupa care a urmat mai multe investigatii si tratament la Giulesti. Am avut un medic foarte bun ,un om minunat care sa ocupat de mine si acum am reusit datorita dansului. Medicul Ion Ionut dar din pacate nu poate sa ma mai supravegheze pe timpul sarcinii deoarece dansul o sa fie in concediu in luna in care se presupune ca o sa nasc,o sa fie plecat din tara si pe perioada concediului evita sa aiva paciente care trebuie sa nasca in luna iulie .Acum sunt nevoita sa-mi caut un alt medic. Maine ma duc pentru ultima data la dansul sa imi faca ecografia sa vada daca bebeu meu e bine.Va pupic pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala86 spune:

Buna fetelor!!

Ce mai faceti ? Eu nu am avut o zi prea stralucita, parca pe zi ce trece mi se inrautatesc si mie starile de voma si ametelile..nici cu somnul nu stau prea bine .. ma mai inveselesc cand ma gandesc ca merita din plin sa am starea asta si candva in iulie o sa-mi primesc recompensa Sper ca sunteti bine toate!Va pupam dulce

Oana,mersi frumos ca mi-ai raspunsasa mi-a zis si mie dr. vineri ca sunt normale durerile de burtik pt. ca se mareste uterul si isi face ghemotocul locsor acolo
Elena, imi pare rau ca ai vomat; sper sa-ti treaca starea de rau cat de curand

Am vrut sa urez si eu bun venit noilor burticute sosite; Felicitari! sa aveti sarcini usoare si ghindocei sanatosi,frumosi si papaciosi


Sa aveti o saptamana frumoasa!!!



minune mica in burtica

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Buna dimineata fetelor

Astazi m-am trezit un pic mai bine decat ieri, insa vroiam sa va intreb aveti careva ce am eu ? Eu de ieri am o durere in partea dreapta care mi se duce pana in spate si azi noapte m-a durut.Incep sa-mi fac ganduri urate despre samburel, sa nu cumva sa fie de rau.
Sper sa ajung saptamana asta la control ca ma lasa nervii daca nu.


O saptamana usoara va doresc.

-icei

*******************************************************************
Elena, 6+ si mami de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)
Cum creste samburelul


Mergi la inceput