Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sheritra

Bey Ancuto, da-mi si mie o broasca de la Pussi ca ! Ce faci fata? Ti-a venit CM-ul? Io zic ca nuuu !


Asa, datele mele
DN 24.12.1973
UM 16.10.2009
DPN 23.07.2010
Sex: F (STIU EU SI ASA VA FI, TESTUL CU VERIGHETA!)
Dr.Marinescu Bogdan
Spital: Giulesti
Nastere: Cezariana
Sarcina: fara probleme!
Gradinita...

toate burticile!

Shery +4 si inimioara Alesia (30.10.2007)




Atunci daca testul cu verigheta este adevarat, eu voi avea un flacautz....yuppppiiiii, dar daca se inseala ???? voi fi soacra cu 3 gineri

Atunci sa trec deja caruciorul roz la tine cand iti trec datele ?


*******************************************************************
Elena, 6+ si mami de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)
Cum creste samburelul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Exact, sigur , la toate fetele care le-a facut Kitta (super fata, n-o stii, de pe alte meleaguri) a iesit sexu, dar vezi ca sa fii sigura trebe sa-ti faca una care are "har" !
Adica verificat ecografu, fara rateuri! Eu am pastrat toate hainele de fetita, sa faca bine tot fata sa fie ca altele nu cumpar! Si toate-s roz! Si patut si carucior si jucarii... treaba lui, trenuri basculante si alte treburi barbatesti nu iau !
Daca ti-au iesit 3 baieti, vai de capul tau, Soacra cu trei nurori! Sa fii rea si sa le pui la treaba pe nurori, ca tu iete cum te chinui sa-i faci !

Shery +4 si inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Ha-ha ce ametita sunt, de la hormoni, am citit ca trei baieti ai, dar oricum teoria ramane !

Simptome: burta umflata si tare, sani umflati si tari, ma inteapa in stanga.

Shery +4 si inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Hello, deci sunt insarcinata....azi am facut 2 teste si ambele au iesit pozitive. UM: 17.10.2009, DPN 24.07.2010 cred. Mai revin la discutii acum am intrat doar sa va salut si sa ma prezint!

Larisa Mamica de Alexia (13 iulie 2006) si aspiranta din nou

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala86 spune:

Buna seara burticute! multumesc de primire sa dea Dumnezeu sa avem toate sarcini usoare, la termen si bebei sanatosi multumesc ca m-ati trecut pe listura; data nasterii mele: 06.12.86.

Pe mine ma doare rau burtik toata seara m-a durut si am avut o micuta sangerare care acum s-a oprit..oare de ce? si burtik ma doare ca la ciclu ma inteapa cumva..asa in centru nu stiu cum sa descriu ...e normal sa simt asta? mi-e teama
Inca nu am fost la dr...voi luati ceva pt burtik? ca sa nu mai doara...eu inca nu am luat nimic doar ceai caci nu stiu ce am voie sa iau ..abia astept sa merg si eu la ecografie sa ii aud bataile inimii la mogaldeata meacand putem auzi inimioara?..eu am 4 saptamani acum...



_

Laura4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala86

Buna seara burticute! multumesc de primire sa dea Dumnezeu sa avem toate sarcini usoare, la termen si bebei sanatosi multumesc ca m-ati trecut pe listura; data nasterii mele: 06.12.86.

Pe mine ma doare rau burtik toata seara m-a durut si am avut o micuta sangerare care acum s-a oprit..oare de ce? si burtik ma doare ca la ciclu ma inteapa cumva..asa in centru nu stiu cum sa descriu ...e normal sa simt asta? mi-e teama
Inca nu am fost la dr...voi luati ceva pt burtik? ca sa nu mai doara...eu inca nu am luat nimic doar ceai caci nu stiu ce am voie sa iau ..abia astept sa merg si eu la ecografie sa ii aud bataile inimii la mogaldeata meacand putem auzi inimioara?..eu am 4 saptamani acum...



_

Laura4+


Laura, ia nospa eventual si stai cuminte in patut la caldurica..si sa mergi la medic...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007)

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Ramo, Raluca...mi-as dori f tare sa fim colege si aici...de odisee...tin pumnii sa va iasa...si Ramo, testele alea nu-s concludente...asa ca lasa-le deoparte...

eu ma simt bine...sper ca e de bine...m-au cam lasat greturile...nici nu stiu ce sa cred...stau cu acu in f... pana merg la medic...doamne ajuta!

bun venit Sherry! iti urez si aici...si tuturor gravidutelor noi!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007)

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

buna seara burticuteee
spuneti-mi si mie care e faza cu veregheta si cum se poate face acest "truc?"

eu sunt fff indignata
mai devreme mi-am sunat medicul gineco sa il intreb inca o data ce am voie sa iau pt raceala mai ales ca si tusesc ca un magar....si printre cele enumerate de el.. inclusiv olynth pt nas... mama cand s a dus la farmacie.. farmacista i a zis ca nu am voie tantum verde.. nici strepsils... pana la urma eu pe cine sa cred????

asa creste bebicu
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Alessico, eu in sarcina cu Alexia am luat strepsils fara probleme. Eu am o pofta de mancare fantastica....as manca intruna...

Larisa Mamica de Alexia (13 iulie 2006) si 3+

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ramo da-le-ncolo de teste de ovulatie, treci la treaba repede repejor
Andreea si eu mi-as dori tare mult sa revin pe aici cu burtica cu tot, dar nu stiu....ar fi super sa fim si pe aici colege
Oare ce-am vrut sa mai zic.... nu mai stiu, am vrut sa mai zic eu ceva, dar batranetile astea... daca imi amintesc va spun

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput