STOPAREA SIMTOMELOR DE SARCINA

STOPAREA SIMTOMELOR DE SARCINA | Autor: ioanaam

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor!
Va rog din suflet sa ma ajutati. Sunt tare ingrijorata. Sunt insarcinata in 6 saptamani(de la ultimul CM) si la inceput, acum o saptamana mi-a fost tare rau, aveam greturi, ameteli, gust amar in gura, nu puteam sa respir bine deoarece ma balonam extrem extrem de tare de la orice, nu suportam caldura, iar acum de doua zile, nu mai mi-e rau. Adica ma simt perfect cu exceptia faptului ca ma dor sanii si fac pisu des(dar ma si fortez sa beau multa apa deci nu stiu daca este neaparat o urmare a sarcinii). Va rog mult spuneti-mi daca a mai trecut careva prin asta. Ne dorim tare mult un bebe si de un an incercam si acum e prima oara cand am reusit dupa un HSG. Mi-e tare frica sa nu se fi oprit din evolutie sarcina. Mentionez ca la 5 saptamani am facut o eco abdominala si parea totul bine, sacul amniotic masura 3,8 mm si era bine pozitionata in uter. Eu am ciclu neregulat deci s-ar putea ca sarcina sa fie mai micuta cu circa o saptamana. Nu pot sti sigur ca am prestat o data la doua zile timp de 12 zile in perioada presupusa a fi fertila deci nu pot sti sigur. BHCG-ul tot la 5 sap era 920. Spuneti-mi va implor!! Nu mai pot de griji. Poate sa ti fie asa rau 4-5 zile si apoi sa-ti treaca si totul cu bebe sa fie bine? AA important, mai am din cand in cand mici intepaturi in partea de jos, dar de scurta durata, si pana acum nu am avut nicio pata pe chilot, nici maro nici roz.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

cred ca trebuie sa te linistesti. eu cand am ramas insarcinata a doua oara tot asa mi-a fost rau vreo doua-trei saptamani si apoi nimic,nimic,nimic. N-am avut nicio problema. In afara de urinat des (si pana mi-a crescut burtica) nici nu am simtit ca sunt insarcinata. Deci bucura-te .

Sarcina usora in continuare si sa-ti dea DD un bebe sanatos.

Ana & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

se poate sa se intample asa, se poate si sa nu iti fie rau in sarcina. eu nu am avut greturi nici macar o zi, doar dureri de sani si mici dureri de burta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaam spune:

[quote]citat din mesajul lui anaemi

cred ca trebuie sa te linistesti. eu cand am ramas insarcinata a doua oara tot asa mi-a fost rau vreo doua-trei saptamani si apoi nimic,nimic,nimic. N-am avut nicio problema. In afara de urinat des (si pana mi-a crescut burtica) nici nu am simtit ca sunt insarcinata. Deci bucura-te .

Sarcina usora in continuare si sa-ti dea DD un bebe sanatos.

Merci tare mult anaemi si tie cristi_2003 ca v-ati facut timp sa ma m-ai linistiti. Azi la 10.30 m-am programat la o eco transvaginala la dna Dr Predoi, abia astept sa-mi spuna ca e totul bine si ca sunt eu nebuna. O sa scriu pe forum ca sa se linisteasca si alte fete in situatia mea. Va citesc de atata timp si abia acum mi-am facut si eu curaj sa schimb doua vb cu voi. Va pup si va doresc tot binele din lume voua si bebeilor vostri.

Mergi la inceput