Scurgerile vaginale in timpul sarcinii

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

buna fetelor, sunt si eu o graviduta de 5 saptamani si ma confrunt cu aceleasi scurgeri maronii, dar numai dimineata...dupa-amiaza si seara nu am nimic, eventual scurgerile normale albicioase...la medic am fost vineri si mi-a confirmat sarcina, de scurgeri i-am zis, dar la momentul respectiv nu aveam zilnic, fusesera doar in perioada cand trebuia sa imi vina ciclul si a zis ca e normal...m-a chemat la control peste o luna...acum nush ce sa fac...sa merg la ea si sa-i zic de scurgeri sau sa astept si sa merg normal la control?

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE DE CAND NU NE-AM VAZUT

asa creste strumful mare

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=8521625" target="_blank"> montaj 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

mergi de urgenta la dr, nu-i de gluma cu aceste scurgeri, la mine, de exemplu au dus la iminenta de avort , dar cu tratament au dus sarcina la capat, la alte fete a dus la sqarcini oprite din evolutie, in orice caz eu am mers de fiecare data cand am avut la maternitate si apoi am vb cu medicul kr eimi urmarea sarcina!!!

samburasul este cel mai important si trebuie sa iei toate masurile pt ca el sa stae cumintel in burtica pana la 9 luni!
s-ar putea sa-ti prescrie tratament cu utrogestan sau arefam( e unul sia celasi lucru dar producatori diferiti)!!

nici un fel de scurgere de genul acesta nu treb trecuta cu vederea , la primul semn al ei, fuguta la maternitate!!!( sfatul meu)

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameivoinicul nostru la 6 luni
fetele mele de suflet
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

am fost, mi-a crescut doza de arefam pe zi...sper sa fie bine...alaltaieri noapte iar am avut sangerari, dar s-au oprit si sper sa fie ok in continuare...

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de Tudor Stefan (26.02.2008) si 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

si eu am avut scrugeri la inceput de sarcina, am fost la dr si mi-a dat utrogestan

Anca 30+ cu AMR 9+
fotografii de la cununie (la 20 de saptamani): http://fotosivideo.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

eu am fost ieri la eco - am 7 saptamani .nu am nici un fel de scurgere - alba sau rosiatica sau dureri de burta dar dr a vazut un hematom sub sarcina si mi-a prescris duphaston. acid folic luam oricum - de 1mg. sper sa fie totul bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo16 spune:

Intr-adevar,am parte de niste scurgeri albicioase......nu este placut,mai ales in cursul zilei,cand sunt la servici,astept cu nerabdare sa ajung cat mai repede acasa pt o baita rapida;este prima sarcina si va intreb pe cele mai experimentate daca e firesc;sarcina decurge in mod normal,fara surprize,asa ca mi-am zis ca sunt firesti aceste scurgeri zilnice,cu care ma confrunt de ceva vreme,voi ce ziceti?
20 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simo16

Intr-adevar,am parte de niste scurgeri albicioase......nu este placut,mai ales in cursul zilei,cand sunt la servici,astept cu nerabdare sa ajung cat mai repede acasa pt o baita rapida;este prima sarcina si va intreb pe cele mai experimentate daca e firesc;sarcina decurge in mod normal,fara surprize,asa ca mi-am zis ca sunt firesti aceste scurgeri zilnice,cu care ma confrunt de ceva vreme,voi ce ziceti?
20 +


Buna Simo!

Felicitari pentru bebe drag

Aceste scurgeri sunt normale #537;i vor deveni poate chiar mai abundente. Daca iti este okay, poti purta absorbante zilnice si iti recomand servetele umede, fara alcool sau parabeni pentru o igiena cat mai corecta mai ales cat timp esti la birou.

Sarcina usoara si multa sanatate si tie si galustei din burtica!

Poti cauta Odiseea ta, in functie de data probabila a nasterii si sa discuti cu mamici ce urmeaza a naste in aceeasi perioada cu tine.

Mult succes!

30+ cu

-= Love life, live love =-

Blog de neuron insarcinat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardna11111 spune:

si eu sunt in sapt 13+ si am inceput sa am scurgeri mai abundente,albicioase.Mai folosesc servetele intime .E incurajator faptul ca vor deveni si mai abundente :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELEnNa_12 spune:

Eu scurgerile albicioase au inceput sa le am inca de dinainte sa stiu ca sunt insarcinata... si nu intelegeam de ce... ulterior am fost la medic si s-a confirmat sarcina dar nu am intrebat nimic de scurgeri, eram prea euforica si aeriana... ulterior in vizitele urmatoare i-am povestit si mi-a zis ca este normal si ca nu vrea sa mi le influenteze cu nimic, sa ma obisnuiesc cu ele pana dupa sarcina Zis si facut... acum sunt ca la ele acasa :))) si eu m-am impacat cu gandul asta, nu-i nicio problema!

cu nazdravan => 21+ , DPN 30.12.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Totusi daca se schimba culoarea sau simtiti un miros neplacut, mergeti la doftor. La fel si pentru senzatia de disconfort, prurit sau usturime. Cel mai probabil este o candidoza, dar mai bine va ajuta un consult.

Sarcinute sanatoase si cat mai usoare



34+ cu
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput