Cavaleri si zane de iulie - august 2005 * 3 *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Cryna sunt telegrafica.Am intrat sa aduc o noua confirmare,este vorba de Roxanutza .A spus ca verifica DC-ul dar fara sa se logheze si ca va incerca si ea sa ni se alature.
Despre rest maine,acum nu am o stare adecvata.

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Preluat confirmarea Nicoll... trecut si pe roxanuta in listuta ... o asteptam la povesti ... iar, daca sunt date de actualizat, ne va zice ea ...
Nicoll, dulce si o calda, ca sa ai sfetnic bun la noapte! Muuulta bafta maine la servici ! Sa rezolvi totul cu bine!!!


la toate mamicile si noapte buna si somn usor la toate! Io, ma retrag la invatat/citit pt. examenul de maine...




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna dimineata!Haideti fetele sa bem ca se aglomereaza rau la mine la munca,plus problemele care mi-au aparut.
Cryna sa ai bafta multa la examen,sigur vi cu nota mare!Multumesc pentru suport!
Acum sa va spun si voua despre ce e vorba.
Vestile rele sunt legate de jobul meu...Ieri desi am anuntat ca trebuie sa merg la sedinta si lasasem aranjate toate treburile in proportie de 85%,fiind pe drum al meu sef a considerat ca nu se poate dispensa de mine si mi-a transmis telefonic ca daca plec la sedinta(printre urlete ca eu am mereu probleme-desi nu plec mai devreme de 17.30-18 cand nu am scoala si 16.30-16.45 cand am scoala,ca s-a saturat)pot sa-mi dau demisia.Nu pricepea ca azi nici nu are cine sa-mi ia fata.Intr-un tarziu mi-a spus sa-mi iau fata si discutam,dar i-a transmis colegei sa-mi faca referat de sanctionare.
Azi probabil ca vom avea o discutie lamuritoare,in care pana la urma si la coada ori ajungem la un acord in ceea ce priveste program fix si salariu,ori eu chiar imi dau demisia.Nu o sa suport un badaran sa-mi spuna sa las copilul,ca vor mai fi sedinte,unul care poate nici liceul nu l-a terminat sa se poarte asa cu mine.
Vom vedea,am destul de cand am ajuns acasa,m-am mai calmat...stiu ca nu prea am sanse mari de angajare imediat,le-am spus si alor mei si voi mai vedea maine cu cine pot vorbi,dar eu nu-l mai suport.
Imi pare rau ca m-am lungit atat,sper sa fi fost coerenta,vom vedea maine ce si cum...Pe de o parte as zice sa-mi tineti pumnii sa ajungem la un acord,pe de alta parte sa-mi tineti pumnii sa ma rup o data de societatea lui...
La sedinta a fost relativ ok,nu am starea necesara sa povestesc.Fetele sunt bine,fug sa ma apuc de treaba,va

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna dimineata!
Nicoll iti suntem alaturi. Imi pare rau ca ai asa probleme, dar nimeni nu are dreptul sa iti calce asa in picioare drepturile. Esti fata desteapta, sigur o sa te descurci. Iti tin pumnii

Noi suntem bine,sanatosi, nu avem nimic nou de raportat, de asta scriu mai rar. Copiii au inceput la gradi pregatirile pt serbare, au primit 'rolurile'. Bianca o sa fie veveritza (oare cum arata un costum de veveritza?!) , iar Rares un pitic. Bianca e cam revoltata, ca vroia ea sa fie 'craiasa iernii', dar o inteleg pe educatoare ca nu 's-a riscat' cu ea cu un rol asa de important, avand in vedere ca anul trecut nu a vrut sa participe absolut deloc la serbare. Sper anul asta sa fie mai bine.

Vali, cum a fost la Sibiu? Bafta multa la noul job! Ma bucur ca ai gasit ceva. O sa fie bine, o sa vezi !

Sanatate multa la toti copii si parintii, succes la servici si la scoala



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata si de la mine!

Nicoll, mersi fain pt. urare . Muuulta bafta si tie azi & .

Laura, mult succes cu pregatirile pt. serbarea de Craciun . Ma bucur ca sunteti bine cu totii .


la toate mamicile de -e si -i si s-aveti o zi cat mai buna! ... ......




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Am vb la tel cu inculpatul meu de sef.Cica era suparat pe mine rau si ca nu avem ce vb.Atunci l-am intrebat daca vrea sa-i las demisia.A zis ca ce am innebunit,ca el are probleme,bla,bla...etc.I-am explicat ca atata timp cat copii ma au doar pe mine trebuie sa fiu acolo cand e nevoie.Ca m-am lasat pe mine personal cand a fost cazul,dar la copii nu pot sa fac nici un rabat si nici la scoala.A zis ca sunt nebuna sa mai fac scoala la "batranete",sa nu-i impui capul,sa ne vedem de treaba.
Eu zic ca in medie de 75% e ok,mai ramanae cand ne vom vedea sa ramana stabilit pt totdeauna.
Va pe toate si va multumesc mult pt suport!
Laura toata familia,iar gemenilor multa bafta in pregatirea serbarii.Si pt Bianca mai dam sa treaca supararea,oricum ea e craiasa mamei si asta e cel mai imp.
Vali azi te intorci probabil,te asteptam cu nerabdare cu impresii si speram ca totul a fost ok.pe amandoi!
Cryna bafta multa!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:



Gata ixamenul... eh, nu stiu cat de bine o fi ce-am scris io acolo dar, important e ca... nu am dus foaia goala ... cica, martea viitoare, la ixamenul de atunci, ne da rezultatele la ista di azi ... 'om vide atunci cat di ghini am facut amu ...

Daca doreste cineva un capuccino cald sau o ciocolata fierbinte , e poftita si binevenita!

Nicoll, ma bucur ca s-a mai aplanat conflictul de la munca, cu seful, macar cat de cat ! Mult succes in continuare & ! Numai bine .

Poznasul meu e bine... mai greu cu trezitul dimineata, pt. gradi... ca se cam maraie si face urat oleaca ... ar mai dormi ... nu prea mai are chef de trezitul matinal... ufff... ... iar, pt. Craciun, inca nu ne-au anuntat nik legat de serbare si alte alea... 'om vedea noi mai tarzior... hmmmhhh...


Gata . Va dau la toate si va doresc o dupa-amiaza si o seara placuta! O noapte linistita si cu vise frumoase ! Pe maine.




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valcampan spune:

Am venit de ieri acasa pentru ca mai aveam cite ceva de facut inainte de a incepe jobul maine. Am terminat procesul de incredintare a copilului in sfarsit. David a fost cuminte pe drum, a fost superrasfatat de bunicii lui si de taicasu. Ne programasem duminica sa mergem sa vizitam orasul dar taman atunci a plouat toata ziua asa ca am stat in casa. Per total a fost ok ,acolo chiar am simitit ca m-am odihnit.
Culmea cand am ajuns aseara in capitala noastra zgomotoasa mi-am dat seama ca mi-a lipsit, e clar sunt molipsita de microbul 'nicaieri nu-i mai bine ca acasa'.
David a reinceput de azi mersul la gradi, au inceput pregatirile pentru serbare. Maine am sedinta la el dar se va duce mamaie in locul meu. Ne-au anuntat si data serbarii 12 decembrie.
Nicoll iti spun doar atat , eu am stat 2 luni acum fara servici, mi-am gasit acum prin intermediul unei cunostinte o fosta colega, nu prin intermediul siteurilor de joburi. Este foarte greu acum mai gandeste-te nu te grabi cu demisia.
Ma duc si eu la nani acum noapte buna copilasi !

Poze cu noi la http://community.webshots.com/user/valcampan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata mamici de -e si -i! Poftiti la -luta!!! Sau un , un ... ce doriti ...


Valy, ma bucur ca a fost bine la Sibiu si ca ai terminat cu procesul . Mult succes la sedinta de la gradi de azi si serbare superfaina sa aveti de Craciun . Numai bine .

Io, nik nou ... am dus poznasul la gradi, amu imi beau cafeaua si p'orma intru sa termin proiectele pt. examenul de maine...


si o zi cat mai buna la toate mamicile!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

'Neata si de la noi!Cryna multam' de cafea,buna la prima ora,acum o servesc si pe cea din dotare.Bravas pt examen,las ca sigur e trecut.Sa sti ca si Codri mai are mom dimineata cand trebuie sa trag de ea sa se trezeasca,dar...o schimba mami asa adormita si cand vine vorba sa-si bea lapticul,gata,deschide si ea ochii.
Vali bine ca s-a rezolvat cu procesul si ma bucur ca v-ati simtit bine.Stiu draga mea ca e greu acum cu job-ul,de aceea inainte de a vb cu el nu am actionat.Important este ca pt mom s-au linistit apele,dar eu sincer va spun ca in mom in care voi gasi altceva nu mai bun,ci macar la fel o intind fara sa ma gandesc.Oricum pt tine ca te-ai gandit la mine.
Nici noi nu avem noutati de raportat,fata e la gradi,iar mama la munca. fetele!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput