Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *101*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Monii...ai venit la fix....
Vad ca s-a linistit...doarme pe mine , iar eu tastz cu mana stg

fericita poze Maya Andreea



www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

hai ca de data asta chiar am plecat. imi adusesem aminte ca mi-a ramas nishte salata de vinete si era pacat de eaasa ca am mancat-o eu saraca de mine la ora 11.30


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hellou fetele !!!

in sfatsit am citi tot ce ati scris azi si ati avut spor, nu gluma !!
Eu am fost la aerobic dupa 1 an de puza si a fost superrr bine !! doar cand am venit Alexandra plangea in brate la tati dupa mami (adica tziti)

Dodo-pui, chiar sper sa nu fie adevarat !!

Clubul nurorilor disperate, mai primiti un membru ?sincer nu prea am motive, pana sa nasc nu prea aveam deloc, dar mai nou mi se pare ca sesizez ceva sfaturi ; si una peste alta, nu e ca mama mea , sic !!
La mine e bine ca sotul chiar ma sustine si nu apleaca urechea la sfaturi, ba din contra, i le reteaza scurt , eu nu ma ascund ii zic parerea mea dar cu zambetul pe buze si amabila
Deci vin in club de dragul vostru si al ideii de anti-soacra
Dyanna,Pisik la voi chiar pare situatia nasoala !! sincer nici macar nu imi imaginez cum ar fi apai sa mai joc in filmul asta
Si apropos de rautacisme, la noi nu soacra ma enerveaza ci mama ei, adica bunica sotului eu nu am mai intalnit pana acum asa bunica rautacioasa si mincinoasa, credeam ca toate bunicile sunt ca a mea care e super la 87 ani
O sa va povestesc candva intamplari cu baba, careia nici eu nu i-am ramas datoare

Se vede ca am energie de la aerobic, nu ma mai opresc....

Si sa va zic ce spaima am tras si eu ca Dyanna :s-a inecat Alexandra cu o bucatica de mar
era in scaunelul ei de masa si sotul manca un mar si i-a dat o bucata sa roada, ea a rupt o bucatica si intr-o secunda tusea deja ! m-am miscat rapid, am scos-o din scaunel, am intors-o cu capul in jos cum m-ati invatat voi si gata !!

Cam atat pe azi !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Se pare ca se pune de-o intalneala vineri la mine acasa. Super Cine mai vine? Daca este frumos, am parc in capatul strazii, daca nu, ne distram in casa cu bebeii. Abia astept

Olga, mamica lui David iepurasul


super intalneala !!! ce pacat ca nu suntem si noi prin zona


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Novus vad ca esti bine pusa pe treaba. Job, aerobic, masaj, cafelute, mancare chinezeasca Super activitati!!!! Imi place de tine mamico, esti tare activa Eu de cateva zile am iesit numai pana la piata N-am mai mers nicaieri caci mi-a fost lene sa montez scaunul copilului si mi se pare prea complicata procedura cu imbracatul copilului. Asa ca il bag asa cum este, in pijamale, in cosmonaut si iesim in curte sa ne uitam la cires cum ii cad frunzele. Au mai ramas cateva...

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Novus de ce sa ne povestesti candva. Baga repede acum niste randuri sa serveasc drept pilda si sa ne delecteze si pe noi cele fara somn.
Dodo Pui si sper sa fie gresit diagnosticul si sa treci cu bine si peste acest moment greu.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem sase lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex2alex spune:

Acum am adormit voinicul...tot nemancat. A baut 10-20 ml apa...s-atat.

Om vedea ...

La Alex pt mucisori avem Humex(apa de mare) si un aspirator manual(sau ma rog..parintele aspira pe un tub , un alt tub se baga in nasuc la bebe si mucisorii raman intr-un recipient). Batista bebelusului inca n-am scos-o din sertar, dar ne-a salvat de cateva ori primavara trecuta.

Vreau sa vina vara !

P.S.: Mai am de recuperat din cap precedent asa ca mai 'bantui ' o vreme p-aci.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Fetele care spuneau de umidificator, eu am mai discutat odata problema asta. Voi ati masurat umiditatea aerului? Sau cum ati stabilit ca e uscat si ca trebuie umidificat?
La noi este atat de umed aerul ca am aparat care absoarbe umiditatea...bine, de-ala primitiv, cu pastila si pe cuvant ca se aduna ceva apa, deci e umeeedddd si eu stiu la baietii mei amandoi ce grav e aerul umed. Noi avem higrometru si incerc sa aduc umiditatea la limita posibila, nicidecum sa produc umiditate.
Deci, ati inteles ideea? Sigur e aerul uscat? De unde stiti? Intreb si eu...

Pieces of heaven:
My heaven on earth
My little piece of heaven in the sky
My little Star

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Monii...ai venit la fix....
Vad ca s-a linistit...doarme pe mine , iar eu tastz cu mana stg

fericita poze Maya Andreea



www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Of, da, sunt aici...dar nu prea am cu ce sa te ajut.

Pieces of heaven:
My heaven on earth
My little piece of heaven in the sky
My little Star

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Olishka eu va invidiez pe voi fetele care aveti curte. Tu si Aris, pai la voi e ff simplu una doua iesiti la aer, dar eu pana ma urnesc imi vine sa-mi iau campii si cand a fost mai frgi as fi scos-o pe Gaza macar 10-15 min afara dar numai cand ma gandeam cat tambalau pt 10 min ma lasam pagubasa. Iar eu fara iest afara parca turbez. Urasc frigul !

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem sase lunite

Mergi la inceput