Piersicutze de iulie-august 2006 (97)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

Larissa, felicitari! sa fiti sanatoase (), sa dea D-zeu sa fie totul bine!
fetelor, am uitat, cand se face prima ecografie morfologica, in sapt 14-16? si TT tot atunci? prietena mea este insarcinata in 10 sapt si vroiam sa-i fac aici programare la eco;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicomico spune:

anasia multumesc pt primire
emiliapop stai linistita cu sotul, pentru ca si eu trag la greu sa gasesca ordine si disciplina, curatenie si manacre.
mama lui tine mereu sa mentioneze c dezordine e la noi (si sunt doar jucarii ca am 2 copii de 1,6 luni si 3,6 ani oooofff)
cred ca toate trecem prin aceleasi etape si cu copii si cu sotii si parintii
azi m-am trezit de la 4,30. greu dar merita!!!
sarcina usoara si felicitari inca o data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicomico spune:

buna ioana 5255 ;)
inca este inscrisa bianca la gradinita 286
eu sunt fff multumita de tot ce am vazut acolo, numai ca fiecare copil raceste cand intra in colectivitate. o a mergem iar din ianuarie. te-as sfatui sa o duci din timp pe ale la gradi ca o sa fie cam greu cu doi gemeni i ale rasfatata. nu ca ai fi rasfafat-o tu dar si eu am rasfatat-o pe fi-mea si inca il mai bate pe cel mic daca stau prea mult pe langa el :D
mai este o gradinita privata la drumul sarii, multa lume spune ca e fff buna, si inca una in cotroceni, gradinita ursuletilor. da-o macar la program scurt, ca pe urma o sa creada ca ai dus-o la gradinita ca au aparut gemenele....doamne ce frumos o sa fie si la tine...greu dar merita
te pup

Citat:
citat din mesajul lui Ioana5255

Buna dimineata dragele mele,

bine v-am regasit la un nou capitol.

Nicomico si Babe bine ati revenit. Ne-a fost dor de voi.
Babe si eu te astept cu sfaturi cum te-ai organizat cu 3 copii. La mine o sa fie si mai greu, o sa am doi dintr-un foc.
Roxana tinem pumnii sa fie bine. Te asteptam cu vesti.
Vad ca discutati de curatenie, soti, etc. Eu in final am recurs la metoda femeie in casa, intrucat sotul meu mare lucru nu facea si nici nu face. La fel ca si alti barbati este f f comod, asa ca am zis, sa plateasca o femeie, daca el nu pune mana. Acum sunt cat de cat mai impacat cu situatia, desi sunt multe momente cand tot ma iau de el, vb Adelei.
Nicomico stiu, ca stai pe langa mine in sectorul 5, la ce gradi ai avut-o pe Bianca? Noi ne gandim de la anul, sa o dam pe Ale. Inca sunt in dubii. Nu prea sunt eu fan gradinita.

Sabina 16+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicomico spune:

multumim, multumim
nici nu vreau sa ma gandesc ce a fost in sufletul vostru. bine ca e totul ok

Citat:
citat din mesajul lui doniro

Bine ati revenit, dragi mamici! Stiti voi care...
Am scapat de operatie, a fost f bine. Mult a fost pana am intrat in operatie, am asteptat 3 ore, dar interventia in sine a durat numai 20min (de cand mi-a luat-o si pana au adus-o). A plans cca 10min si apoi s-a linistit, nici macar nu stia sa imi spuna ce o doare, deci banuiesc ca nu o durea nimic. Avea o branula in manuta si banuiesc ca aia a deranjat-o cel mai mult, ca au intepat-o. Ce m-a surprins pe mine e ca ieri dimineata am operat-o si la somnul de pranz a respirat ca un nou nascut; nu mai sforaie absolut deloc; respira f usor numai pe nasuc. Sa vedem cu racelile cum va fi...
Slava Domnului ca a trecut cu bine.
Va pup si mersi de incurajari!

ROXANA, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicomico spune:

felicitari larisa....deocamdata sunteti feriiti si veti fi si mai fericiti. o sa vei ca e greu dar merita

Citat:
citat din mesajul lui larissa_79

Salutare fetele. Mi-am facut ieri doua teste si se pare ca sunt insarcinta. Muncim noi de prin vara dar doar acum ne-a iesit. Se pare ca eu nu stiu sa raman decat in octombrie. Bebe2 tot in iulie se va naste....deocamdata suntem fericiti....iar Ale si tati isi doresc tot fetita. Va imbratisez!

Larisa Mamica de Alexia (13 iulie 2006) si 3+

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Multumesc mult fetelor ....Acum imi tot aduc aminte de sarcina cu Ale si incerc sa imi aduc aminte ce si cum am simtit. Sarcina mi-a adus si mai multa rabdare cu Ale mai mult calm. Ale m-a intrebat chiar a doua zi dupa ce i-am zis ca vine bebe: "A mai crescut bebe, mami?" " Cand iese din burtica?" Si e foarte protectoare cu mine asa...seara stinge lumina mai devreme sa doarma Xenia din burtica. Ea aprinde veioza si se mai joaca putin insa pe mine ma lasa sa dorm. E o dulce...

Larisa Mamica de Alexia (13 iulie 2006) si 4+

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Buna mamici, pitici si burtici,
Am lipsit cam mult, si ma simt asa , dar sper sa nu ma alungati de aici.
In primil rand felicitari pentru surioarele si fratiorii piersicutelor, burticilor, si in special celei mai mici burtici: Larisa felicitari!
Si noi vrem sa va dam o veste frumoasa. Sunt insarcinata, avem 9 saptamani. Cami e foarte mandra... de sine! mereu imi zice ca si ea are un bebe in burta care creste. Iar uneori imi spune sa-l scot pe al meu ca are chef de joaca cu el.
Larisa, cred ca Ale iti va fi de mare ajutor, Cami uneori se mai repede sa mai sara peste mine, n-o face intentionat dar tre sa fiu mereu atenta.
Va doresc o zi buna,

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de Lea dulcineea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Fetelor, help! Am uitat unde se schimba semnatura!!! Vreau sa pun si graviduta cu 9+ si nu mai stiu unde e.

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de Lea dulcineea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Am gasit unde e dar tot nu pot schimba semnatura. Imi da eroare, tre sa mai adaug un copil, am sters optiunea cu copilul 2, dar tot eroare imi arata. Of! Larisa, cum ai reusit sa modifici semnatura?

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de Lea dulcineea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

mamanati, felicitari!!!ma bucur pt tine! sa ai o sarcina usoara si bb sanatos! vezi la profil personal, trebuie sa fie un camp "semnatura";

Mergi la inceput