Abdomen extra-plat (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Caro si Allure, pot inlocui chin-up bar cu altceva? unde instalez io chestiunea aia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Caro si Allure, pot inlocui chin-up bar cu altceva? unde instalez io chestiunea aia?

nimic


pai chin up bar e pentru lucrat spatele (latissimus dorsi) si o poti inlocui cu benzile alea elastice cu miner pe care le folosesc si tipele din P90X videos. Trebuie doar sa ai o smecherie undeva sus de care sa o agati...eu o agatam pe a mea de usa...pina s-a rupt. Acum sint in deruta totala, nu stiu daca sa-mi iau alta banda sau sa trec la chin up bar. Bara se "agatza" in tocul usii relativ simplu dar trebuie tocuri serioase...alea de lemn nu cred ca tin

inotul pe care il practici tu des lucreaza acelasi muschi.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/72157622754103816/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:


Allure, Deus va multumesc pentru raspuns. Burtica mea este surplus de grasime, de aceea ma gandeam ca poate-mi spuneti voi ce fel de exercitii trebuie. Dar mi-as lua si un aparat pentru abdomene, care este indicat? Ca sa fac si acasa.
Multumesc, va pup.

Zina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

varianta cea mai simpla (eu stateam mai departe de usa ca sa fie forta mai mare):
http://www.youtube.com/watch?v=H6R17ZufII8&feature=related

aici o variatie interesanta care lucreaza si "core/ balance":
http://www.youtube.com/watch?v=Lk86RiTHJsg&feature=related

si aici the real deal, chin up bar:
http://www.youtube.com/watch?v=NxLut7f6ypo&feature=related
(iar la secunda 33 o vezi in stinga pe gagica cu benzile elastice)

te pui pe treaba?
abia te astept!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/72157622754103816/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Mor de nervi!!!
Am scris un mesaj si l-am pierdut. si eu seara sunt contra timp rauuu...ajuns la 7 de la job, mancat, ordine, copil si pe aici ma strecor si eu cu sportul.
Deci, de la capat...ma lasa fetele de la tae bo sa vorbesc singura asa ca vin la voi. Eu fac sport o zi da si una ba si azi a fost ziua cu da. Un 40 min cu billy blanks. Si mi-am luat gantere de 1kg. Nu radeti cele care sunteti avansate in kg de la gantere. Dar nu stiu inca ce se face cu ele.
Ma ajutati??



Margelute

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

si eu sunt invidioasa pe atata energie la caro. Eu abia ma taras seara, dupa ce am bagat copiii in pat nu mai sunt in stare decat sa zac. Seara de seara ma gandesc ca nu mai fac abdomenele, noroc ca deschid aici si imi zic ca nu mor eu in 8 min

imi tb o sala decenta neaparat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Marina, e un cerc vicios - din ce nu faci, din aia n-ai energie. sportul constant da o energie fantastica. numai ca eu cand faceam seara imi pierea cheful de somn si ma apuca o foame cumplita. :-))

Allure, am usi de lemn, banuiesc. tocurile sunt tot de lemn, dar sunt inguste. ca am stat si m-am chiorat cum as putea agata smecheria de tocul usii si mi-e teama ca pica peretele peste mine cu tavan cu tot. :-))

Zina, exista o masinarie pentru abdomene, e ca un scaun de plaja cu manere. pe-aici costa in jur de $100. am avut si eu, dar sa stii ca tot la aceleasi rezultate ajungi si daca iti bagi picioarele sub o canapea pentru suport si faci abdomene singura. multe din aparatele astea sunt bani aruncati pe fereastra, parerea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Buna dimineata la toata lumea:-)

Am musafiri, toata ziua ma ocup de ei asa ca vreo doua, trei zile am sa intru mai rar...Dar promit sa fiu cuminte si sa mananc cu masura!
Va pup si va urmaresc!

Devii ceea ce practici
www.de-azi.ro

putere...pentru cine crede ca nu mai poate!
www.youtube.com/watch?v=R9ya9BXClRw
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI


quod me nutrit me destruit
http://community.webshots.com/user/Deusphoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Hahaha, ma invidiati pt energie??? Eu care sunt si anemica si ma chinui sa fac rost de niste energie.

Nu e energie, e disciplina si vointa. energia vine dupa aceea!

Eu daca sar 1-2-3 workout-uri (nu e cazul acum, ca ma tin cu dintii de ele) ma apuca o lene si nu imi mai vine sa fac nimic. Insa daca le fac parte din programul normal de seara (nu-mi spune ca nu speli copiii seara daca n-ai chef si energie) atunci le fac automat oarecum.

Si pe mine ma apuca foamea daca stau mult treaza dupa ce workout-uiesc. Dar o ignor si ma culc

Azi graduez la Burn it Up ca deja mi se pare relativ facil Ramp it Up asa ca nu vad de ce as mai astepta pana vineri. Abia astept!

O zi minunata va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Fetele, imi spuneti si mie in ce ordine ar trebui sa incep, adica sunt filmelete pt incepatori, continuare etc. Am cautat pe youtube dar mi-e ca nu fac in ordinea care trebuie. Imi puteti scrie aici cateva titluri?

Chiquitita, mami de Livia (8 iunie 2007)

Mergi la inceput