creme autobronzante?

creme autobronzante? | Autor: kale

Link direct la acest mesaj

buna fetelor.am si eu o rugaminte la voi.daca puteti sa-mi recomandati o crema autobronzanta care sa nu ma faca portocalie:)am incercat de la loreal,avon,gerovital.si imi dau o nuanta portocalie...galbena.de parca am hepatita.la solar nu pot sa merg pt ca in urmatoarea zi ma doare ingrozitor burta(mi s-a intamplat mereu),ovarele cred.va pup

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Buna Kale!
Eu iti pot recomanda Avene si Clarins, la am pe amandoua, nu pateaza si NU au nuanta portocalie, dau un efect natural si nu lasa pete. Avene gasesti in farmacii, iar Clarins in parfumerii. Sa-ti faci un peeling usor cu o zi inainte de aplicare si neaparat sa te dai la lumina zilei.
Uite aici cele 2 produse:

http://www.aveneusa.com/phys-ex-moisturizing-self-tannin/

http://us.clarins.com/webapp/wcs/stores/servlet/cosmetics-products_sun_self-tanners_-1_10051_1020410374_10373

Am luat asta-primavara cel mai maroniu de la Clarins ca am vrut un efect mai intens. Celalalt in flacon bej auriu da un rezultat mai estompat, dar la fel de frumos.
Am avut si de la L'oreal si nu m-a incantat. S-a mai discutat despre autobronzante pe forum cu ceva timp in urma si fetele recomandau si o crema din gama Piz Buin - personal nu stiu cum e, ca aici nu am gasit decat de protectie solara din gama asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kale spune:

mersi mult rose chiar o sa incerc autobronzantul de la clarins.banuiesc ca e scump dar probabil merita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

subscriu la clarins the best!

incearca sa-l amesteci 50/50 cu o lotiune de corp la inceput ca e destul de puternic si o sa iesi cam portocalie. eu asa fac si imi iese o nuanta naturala de bronz
in plus il economisesti ca e cam scump.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/72157622754103816/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

eu il am pe ala la borcanel pt corp cu cacao

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/72157622754103816/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emeralde spune:


daca doresti ceva mai ieftin poti folosi piz buin -se gaseste la farmacii in gama variata:spuma,gel,crema
pentru fata votez si eu pentru Clarins sau Lancome

Mergi la inceput