*** Colectia aniversara de toamna-iarna 2005 (252)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

La multi ani tuturor celor care-si aniverseaza ziua numelui!
La multi ani Mima!

pup.

Life is not the way it's supposed to be... It's the way it is.
The way we cope with it, is what makes the difference.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

La multi ani de ziua onomastica



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ina869


La multi ani Mima!

Life is not the way it's supposed to be... It's the way it is.
The way we cope with it, is what makes the difference.


multumesc!

Catutza, si pentru tine... stii tu de ce Multumesc de surpriza, .

Madau, La Multi Ani mamei tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Am inceput mesajul ieri, sa vedem daca-l termin azi, sa ma apuca direct maine .

Anda, deci ati sarit dintr-o extrema in alta cu gradinita. E super-extra exagerat ce ne povestesti tu de-acolo. Totusi, s-ar putea ca rapoartele sa fie facute pe o schema mai inalta decat s-a intamplat la fatza locului. Una e sa-i povestesti copilului lejer de crizantema si tufanica, si alta sa te apuci apoi sa notezi in documentele de invatamant despre asta, respectand structura lor.
Din cate am vazut in ultima vreme la maica-mea (educatoare) si la sora-mea (profa), s-a extins in ultimul hal hartzogaria de facut in invatamant, muncesc bietii dascali de rup la completat rubrici in documente in noul limbaj de lemn.
Dar e adevarat ca s-a coborat mult varsta la care copiii sunt asteptati sa rationalizeze, sa cunoasca diverse, sa fie stresati... Prietenii nostri cu copii de scoala sunt ingroziti de programele supra-aglomerate. Iar la liceu e nebunie si mai mare. Dar tot ei zic ca si noile generatii s-au adaptat, in sensul ca nu se mai implica atat si nu le mai pasa. Deh, nimic nu mai e ca pe vremea noastra .

La multi ani celor ce poarta numele sfintilor Mihail si Gavril!

Ina, Alinush, multumesc de info, sa fentati gripa cu brio si mai departe!

Meems, wow, memorabila aniversare - in seara aceasta am reusit sa vad si eu pozele. Achiesez si eu la complimente deja facute - arati si aratati fff bine cu toate. La un mom dat ma batuse gandul sa numar cate toalete ati putut schimba in 4 zile , dar am ramas doar in contemplatie.

Noi am iesit mult w/e asta, ne-am bucurat de cele aproape 20 de grade de-afara si am bantuit dealurile si vaile in cautarea peisajului perfect de toamna .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neata!

Vad ca toata lumea a amortizat la greu vremea frumoasa, nu prea s-a scris foarte mult. Motiv sa apuc si eu sa vad pozele Ioanei..cele de la nunta la care ati fost nasi sunt absolut superbe, iar de protagonisti nu mai zic...si pozele lui Meems...am visat cu ochii deschisi, super surpriza, super gagici, cred ca si distractia a fost pe masura. Multumesc pt urarile adresate mamicii mele

Anda sa-ti fie de bine mutarea, macar exista si o parte buna, nu mai faci asa mult pe drum pana acasa...sper

Vineri am fost la filmul cu Michael Jackson si am fost foarte incantata. Un profesionist desavarsit....pacat. Nu exagerez, toata lumea din sala canta si dansa pe scaune...a fost super, super frumos. Il recomand

Intrebare de baraj, duceti copii la gradi? Eu am decis s-o mai tin cateva zile acasa, sa vad ce mai zic nebunii astia cu gripa lor

S-a trezit si ma striga..pupici

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria care programa supraincarcata? S-a usurat programa!
De exemplu nu se mai face tabla inmultirii intr-a doua ci s-a mutat intr-a treia. Anul asta Silvia va face doar adunari si scaderi pana la 1000 pe care stie deja sa le faca din cap.
Probleme la matematica - parca erau mai greute cele din clasa I.Ca mod de "punere a problemei" zic.

La Romana sunt texte mai lungute decat in clasa I, se pun intrebari pe text, apar primele notiuni de teorie literara (ce e acela un cuvant, o propozitie, un text, un pesonaj, samd) Dragutel as zice si interesant.

La Cunoasterea mediului, Silvia zica ca e tot un fel de romana pentru ca si acolo trebuie sa citeasca, sa scrie si sa raspunda la intrebari. Pana acum au facut despre plante si animale de campie, deal, munte, padure, de-astea. Au si lectii despre ecologie, sa pastram natura curata, imi place.

La Religie au avut lectie despre Sf Paraschieva mi-a povestit Silvia pe strada ce si cum. Aici e mai avansata decat mine.

Fata de vremea noastra ma bucur ca s-a scos tampenia de materie numita Caligrafie, am urat-o.

------
Melku de aceeasi parere sunt si eu, daca cerealele de bebelusi erau foarte bune ca erau dietetice (fara zahar), astea de copii mai mari sunt porcarele, mai ales cele bune la gust de la Nestle.
Acum am luat unele de la magazinul DM, mai spre musli si nu foarte dulc, le-am dat aseara si vad ca le-au placut.

Anda lectia despre tufanica si crizantema a facut-o si Silvia la grupa mare pare-mi-se.
Mie mi se pare un pic cam mult sa le ceri la 4 ani numarare descrescatoare de la 10 la 1, in programa am impresia ca sunt doar numerele de la 1 la 5.
Si chestia cu "whose" mi se pare mult, dar poate asta e nivelul copiilor la engleza, ce sa zic.
Totusi eu gandesc ca e mai bine nivelul sa fie un pic mai sus decat prea jos.
Si titusi again chestia cu temele de casa la gradi mi se pare aberanta.
Bafta lui Nic la universitate!

------
La multi ani cu intarziere Mihaelelor, Gabrielelor si copilasilor Mihai si Gabriel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Guten morgen!

Si La multi ani plini de bucurii si impliniri tuturor sarbatoritilor zilei de ieri - Mihaele, Mihai, Gabriele si Gabrieli!

Lavi- ce fac mandrele repatriate? Religia e obligatorie acum, nu? (Asta mi se pare o maare porcarie

Meems- am vazut 2-3 poze si mi s-a blocat rau' de Snapshot! Da' recuperz io! Oricum,tot mumoasa de pici esti!

Anda77- io una ma bucur pentru Nic si nu ma panichez! O sa ajunga si el la nivelul celorlalti, o sa vezi!

Madau- no way sa NU o duc la gradi din cauza isteriei generalizate (dar care vec nu ma va atinge si pe mine) cauzate de gripa noua!

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Madau le duc pe amandoua atat la scoala cat si la gradi.

Noki Ieri am plecat pe la 12 din Alba si ne-am oprit cateva ore in Sibiu, am vizitat muzeul farmaciei (dragut si o tanti f binevoitoare care ne-a dat o gramada de explicatii) si muzeul istoriei naturale, renovat recent, cladirea arata bine dar exponatele impaiate mi s-au parut cam vechi si ciufulite la fel ca si la Antipa. Nu ma mai prinde cineva curand intr-un muzeu de-asta, cu animale impaiate.
Plus ca mai sunt si vietati marine in formol din cele pe care eu sunt obisnuita sa le vad in farfurie

Altfel foarte frumos Sibiul, era soare si un pic vant, de cand nu ne-am mai plimbat prin centru, prin cele 3 piete (din 2007) s-au renovat multe cladiri, ma bucur sa vad ca nu s-a oprit renovarea cu capitala culturala.

Pe la 4.30 am plecat, fetele au adormit in masina asa ca aseara nu se mai potoleau, tot chitaiau si radeau prin paturi, isi schimbau locurile intre ele, cereau apa, samd, samd.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hello!
LA MULTI ANI MIHAI/MIHAELA SI GABRIEL/ GABRIELA!!! Sa fiti sanatosi, voiosi si la punga "grosi"!!!

Meems, mi-au placut mult pozele din croaziera! Am visat cu ochii deschisi!!





Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

My Creative World

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Anda nu m-am putut abtine la poezia cu crizantema. Eu nu sunt in stare sa o memorez, deci clar sunt sub nivelul de 4 ani. Si eu cred ca sunt fisele prea complicate poate la fata locului e mai mult in joaca si o transpun in chestionare alambicate. Oricum eu nu sunt clar adepta timorarii copilului cu compartii, dat fiind ca tota viata am fost impinsa sa fiu prima si am suferit ingrozitor ori de cate ori nu reuseam. Tarziu am inteles ca nu e firesc sa fiu mereu prima, inca mai am sechele. Eu am o problema cu desenatul, nu am talent si nici pricepere, nici fi-miu nu exceleaza, drept dovada a facut o depresie ca nu a desenat corect cartoful....sa il ia naiba de cartof ca zau daca ma intereseaza.
Fi=miu e acasa, nu l-am dus si nici nu cred ca il duc saptamana asta, in primul rand ca tac-su e panicat si m-a rugat sa nu il duc, in al doilea rand avem niste petreceri satpamana asta si deja sufera ca a ratat una saptamana trecuta si vreau sa il duc si trei, de cand merge la gradi o satamana e bine una e cu muci. Din principiu eu nu il duc cu muci si tuse la gradi, ca nici mie nu mi-ar conveni sa fie alt copil mucis si sa stea langa el si m-am saturat eu de picaturi si siropuri, asa ca sta acasa spre imensa lui bucurie, deoarece nu ii place de nici un fel la gradi. Pe cale de consecinta din ianuarie il voi muta, sa vad unde sa imi fac niste calcule. Incep sa ma gandesc la particulara, daca nu gasesc o gradi de stat care sa aiba referinte mai bune. Criteriul spatial, adica cat mai aproape de casa nu a dat rezultate.
Gata ma duc sa vad daca mai e vreun loc liber in noul guvern sa ma inscriu si eu.
Mita

Mergi la inceput