Bobocei de sept-oct 2008 (213)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

hopa si eui-am facut lui sasha vaccinurile, infanrix si priorix, ambele in aceeasi zi....si de mai mult de 24 de ore are febra, azi noapte am fost la spital cu febra 40 si ne-au trimis acasa....
si tot nu-i scade`, nurofen/panadol la 4 ore, novocalmin in fundulet.....sosete cu otet in picoare...si tot 38 cu 8 are...
ce-as mai putea sa-i dau?
aaa...si n-a mancat nimic ieri, nimci azi....
si mai nou ....de doua ori a facut kaka..in u;ltimele doua ore...f urat mirositoare ...adica f acru(nu radeti....poate sunt caraghioasa...dar asa miroase)
scuzati detaliile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Lumi, am vazut gemeni superbi!. Ce frumos se joaca ei doi... Cum le plac calutii? Eu ma gandeam sa-i iau Evei de Mos Nicolae asa ceva (scoateti voi spatiile) http://www.strollers. ro/Balansoare/Little-Tikes-Balansoar-Calut-Rosu_333_codeLT-167000072.aspx
De asemenea am soricel de Babytza si pe mamica lui (am primit sms-ul) si fetite dulci de Lala.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Bitza votat Bighidel

Carla multa sanatate va dorim, uda un prosopel cu apa calie si cu putin otet, infasoara-l in el si tine-l asa putin, ar fi bine daca in lapte i-ai pune si biotics (ajuta cand are scaune moi sau neregulate) si multa hidratare, ici multi

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Atat de mare sunt
Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratonelu

hopa si eui-am facut lui sasha vaccinurile, infanrix si priorix, ambele in aceeasi zi....si de mai mult de 24 de ore are febra, azi noapte am fost la spital cu febra 40 si ne-au trimis acasa....
si tot nu-i scade`, nurofen/panadol la 4 ore, novocalmin in fundulet.....sosete cu otet in picoare...si tot 38 cu 8 are...
ce-as mai putea sa-i dau?
aaa...si n-a mancat nimic ieri, nimci azi....
si mai nou ....de doua ori a facut kaka..in u;ltimele doua ore...f urat mirositoare ...adica f acru(nu radeti....poate sunt caraghioasa...dar asa miroase)
scuzati detaliile.


carla,mami de putoiu sasha



offf, ce de bobocei suferinzi!!!


Carla, poti sa incerci sa-i faci si baita cu apa ceva mai rece ca de obicei, in rest in afara de ce ai enumerat tu nu stiu ce sa mai zic. Altfel, hidrateaza-l cat mai bine. Multa santate va doresc!

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

f rapid ca ma striga niste huni: Ratonel, eu zic sa mai mergi la un doctor... de cate zile are febra? chiar daca mai scade, inteleg ca nu trece... si hidratare muulta, si antitermice, si novocalmin, daca e peste 38.5... si ai grija la temperatura din camera, sa nu depaseasca 25 grade, bai/dusuri caldute, sosete cu otet, imbraca-l mai lejer chiar daca ti se pare frig si eventual, nu-l mai inveli noaptea. trebuie, repet, mers la doctor sa verifice gatul, plamanii, mai ales plamanii... uff, sanatate muulta!
ahh, si pazaste-l, temperatura poate creste ff repede..

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Cand sari de bucurie, atentie ca nimeni sa nu-ti ia pamantul de sub picioare. (Stanislaw Jerzy Lec)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Sunt atat de inteligenta incat numai cu jumate din neuronii mei as putea aprinde Parisul.
Vine soatza acasa, apasa pe un buton cica ala e siguranta generala, eu ma uitam la alea care raspund de priza fiecarei camere, apasa pe el si se face lumina in sat. Isi ia umbrela si o ia din loc. La 3 minute, pac! vorba lu' nenea Becali, pac iar sare. Numai ca incearca sa mai apesi acolo, nu merge...suna barbat, vino inapoi, e ceva nasol p'aici. Vine el, scoate tot tot din priza sa vada unde e buba, care priza face figuri. Scoate rand pe rand frigider, TV, doua radiatoare care merg a maxim(eu mandra de mine numai doua sunt aprinse, nu in toata casa-noi avem calorifere electrice si tot tot aici e electirc, nik cu gaz), aragazul (avem plite electrice si mergeau in acelasi timp doua ochiuri si cuptorul) calculatorul, veiozele, imprimanta, in fine, plus lumina in toata casa. Si asa realizam ca una din placi facea figuri, am gatit la o singura placa, pe rand, de frica si totul e ok. Dar cert e ca am supraincalzit tot, tot, totul la mine merge...pana face poc si nu mai merge

In fine, ne-a salvat, ca eu sunt varza la fazele astea, zici ca am retard avansat...irecuperabil.

Vroiam sa zic si eu Laurei ca mi se pare cam bizar diagnnosticul hazardat pus de invatatoare, lipsit de profesionalism, chiar. Ar putea fi mai diplomata, chiar si in cazul unor copii cu adevarat bolnavi. Cat despre diagnosticul ADHD mi se pare ilar pus asa dupa ureche, e o moda si aici sa iti dai cu pareri si stampile din astea, dar eu zic sa stai calma. E posibi ca si psihologul sa dea o parere eronata, nu te panica, nu orice zboara se mananca; mai cere o parere. Te pup.

Offf, Bitza, acum ma uit la tv "romanesti" si iar panica, e de speriat, astia marseaza la maxim cu nervii oamenilor.
Am auzit ca mama era la farmacie sa ia niste pastile si o fetita de liceu cerea o masca, ii zice mamei nu se mai intra in incinta fara masca, si profesorii au. In Paris vad elevii intrand si iesind fara masti, profesorii la fel, sunt ceva cazuri in Fr dar nicidecum atata panica si isterie in presa sau TV. O f bine o fi rau ca sunt relaxati p'aici? Cert e ca in Italia iar e focar, asa ca poate veni si in Fr iar isteria. Desi incepe vaccinarea si s-au calmat spiritele cu ocazia asta. Dar cand trebuiau sa inceapa scolile moooama ca sa le inchida, cutare, acum e liniste. Oooofffff, numai de AH1N1 avea omenirea nevoie ca in rest le avem pe toate.
Sanatate lui Lucas.

********************

Eva & Luca Noah (08.09.2008)


"To fill the hour -- that is happiness." (Ralph Waldo Emerson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Ambroxolu e ok pentru diminuarea secretiilor din nas???Ca eu un izvor in nasucul lui Andrei...Multumesc.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Am gasit un material despre vaccinul gripei porcine si nu numai


http://antivaccin.tk/





de Luca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Multa sanatate boboceilor bolnavi Razvanel,Biancu,Andrei,Lucas sper ca nu am omis pe cineva.


Ratonel fuga la dr,febra 40 nu e de gluma,daca va trimite acasa mergeti la alt spital.Sanatate.


de Luca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sept-oct2008 spune:

Dya imi pare rau ca si Andrei a luat un puiut de raceala...

Daria tot cu mucisori este desi au trecut 10 zile, i-am dat numai tratament homeopatic. Din fericire mucii nu mai sunt grosi si in spatele nasucului, ii putem scoate acum cu aspiratorul... Nu e deloc placut, i-am facut saracutei riduri la nasuc de cand ii tot scot zilnic cu aspiratorul. Trebuie s-o aspir inainte de fiecare masa ca sa poata inghitii mancarea si inainte de fiecare somn, sa doarma mai bine. macar noaptea nu se mai infunda....

Suntem pe drumul cel bun, desi a durat extrem de muuuult!!

De ambroxol, nu stiu ce sa zic... imi pare rau..

Mergi la inceput