Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

poi cu sau fara "in timpul respectivului mandat", ce l-ar impiedeca pe base - daca iasa - sa se mai joace nitel cu ei: va dizolv, nu va dizolv? ia mai luati un prim ministru. mi-l votati ori ba?

asta cu catastrofa merita studiata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Nimic. Nimic nu-l impiedica.
Numa' ca n-o sa aiba prilejul, ca n-o sa iasa.

Pe de alta parte, daca iese tot el, poate (poate? :))) ca si partidele astea vor gindi altfel, se leaga alte aliante, si Base (poate) desemneaza un prim-ministru care nu e perdant din start, etc.
Da' nu iese.


Eh, si in incheiere, pour la bonne bouche, iaca: http://www.ciutacu.ro/articol/udrea-iesi-afara-turcescu-vrem-banda/
Da, da, stiu, Ciutacu, stiu, dar faza este de-men-tia-la!!!
Am ris cu lacrimi.
A, da, si poza. Oblio. Yummy.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
A, da, si poza. Oblio. Yummy.



Mai degraba www.gonemovies.com/WWW/MyWebFilms/Drama/WizardTinManClose.jpg" target="_blank">TinMan

Etern penibila doamna Udrea. Dar sa fim sinceri si sa recunoastem ca are o calitate extraordinara. Una aproape paranormala. De talia marilor exorcisti. Cand intra intr'o incapere reuseste sa scoata animalul din oameni.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid



Mai degraba www.gonemovies.com/WWW/MyWebFilms/Drama/WizardTinManClose.jpg" target="_blank">TinMan

Bingo! Nu stiam de unde-l stiu ...

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Etern penibila doamna Udrea.

Tu spui asta aici, la un topic unde s-a strins lumea sa se indigneze si sa sufere pentru ca unii politicieni au avut tupeul sa creada ca tara asta (poate :) merita niste ministrii mai de doamne-ajuta decit aceasta Udrea ???
Cam riscant ...



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui xenocid



Mai degraba www.gonemovies.com/WWW/MyWebFilms/Drama/WizardTinManClose.jpg" target="_blank">TinMan

Bingo! Nu stiam de unde-l stiu ...

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Etern penibila doamna Udrea.

Tu spui asta aici, la un topic unde s-a strins lumea sa se indigneze si sa sufere pentru ca unii politicieni au avut tupeul sa creada ca tara asta (poate :) merita niste ministrii mai de doamne-ajuta decit aceasta Udrea ???
Cam riscant ...




merita multe tara asta. sigur. (hai, incercam sa-l facem si pe asta verb? ). problema e ca nu-i avem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Eu urmaresc disputele politice la rece asa cum ar privi cineva un meci unde nu joaca echipa favorita.
Ati urmarit un meci asa?Daca ma uit la un astfel de meci incep sa "tin" cu echipa care mi se pare ca joaca mai spectaculos,voi?
Nu ca as fi microbista, nici nu mai stiu cand m-am mai uitat la vreun meci, dar ideea este ca un observator impartial capata un anumit comportament.
Asa si cu politichia la noi,cred ca "jucatorii" din partidele aflate acum in intrecere pt. a castiga electorat, nu-si dau seama de ceva care cred le va fi fatal unora:impresia pe care o fac asupra electoratului "nehotarat".
Platesc ,banuiesc,bani grei pt. consiliere dar o fac degeaba deoarece este evident ca nu-si dau seama ce caraghiosi apar cand gandesc altii pt. ei.

Sa-i luam pe rand:graseiind, Geoana abordeaza un aer artificial incercand sa convinga oamenii de cat de bine i-ar sta lui ca Presedinte(cred ca face zilnic "castinguri"in fata oglinzii) ,Antonescu m-ar fi pacalit daca nu scapa niste grosolanii si nu ar fi evident ca nu are anvergura si mai ales forta(parca il vad cum zambeste gales la apelativul Crinisor),Basesescu reuseste sa fie el mereu si sa arate ca el e cel care vorbeste, ca nu cauta sa ne fraiereasca pe noi(chiar daca o face,poate), ci pe scortosii care repeta ca automatele stricate un singur nume si total neconvingator.

Nu trebuie sa mai spun ca m-am amuzat copios la numirea facuta de Basescu, cu tot cu pauza, dupa ce a spus(citez din memorie): ca da a retinut opinia celorlalti referitor la calitatile unui primar ales cu 80% si crede ca un primar cu asa performante este bun,dupa care m-am prapadit de ras gandindu-ma ce mutre caraghioase au facut "majoritarii din parlament" setati pe JK cand au auzit propunerea.

Cand nu ai de unde alege,cand nu joaca echipa favorita, o alegi pe aceea care iti ofera un spectacol care iti place.Trist cand este vorba de destinele tarii dar cred ca multi gandesc asa ca mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

B.nica, tu si altii, in loc sa vedeti "caraghioslacul" si glumitele presedintelui, mai bine ati gandi la rece cu adevarat. Ceea ce face el nu poate aduce stabilitate politica, iar a-ti bate joc de un parlament nu cred ca ccc constituie in momentul actual o prioritate pentru Romania. Sau ma insel?
Partea proasta e ca el isi iroseste asii din maneca, Croitoru, Negoita. Era atat de simplu si ar fi dat clasa tuturor daca il accepta pe Johannis. Incapatanarea asta il va costa. Din momentul acesta, chiar si cei nehotarati ii pot vedea adevarata fata si intentiile lui bune. Stiti voi care, cele care paveaza drumul spre iad.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Ingrid, am impresia ca din cauza subiectivismului tau nu ai inteles mesajul meu.
Nu "caraghioslacurile" imi plac,ci faptul ca Basescu a punctat ingenios in fata unei "adunaturi" de inconstienti neputinciosi care se vor fortosi dand jos guverne, facand mofturi si ducand tara spre dezastru, numai pt. ca asa vor muschii lor:nu exista altul decat profesorul de fizica de la Sibiu.
Pai ce mai vor?Sa vad ce merite or sa-i mai aduca in plus fata de Negoita?
Se intrevede la ceii duce mintea pt. ca au ales strategia de a cauta bube lui Negoita.

Daca imi doresc ceva dupa circul mediatic din ultima vreme, este sa se aleaga din nou Basescu si nu pt. ca am facut o pasiune pt. el, ci pt.ca numai asa se va putea schimba Parlamentul, se vor alege apele si nu se va mai repeta bataia de joc a unor politicieni inconstienti care in loc sa-si faca treaba se perinda pe la tv-uri si scrasnind din dinti fac numai scandal si atacuri la persoana in timp ce noi ne apropiem de dezastru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Ileana, Romania sigur merita alti ministri decat :Udrea, Ritzi, Adomnitii... sau Vosganian! Tare armeanu" la ce deficit bugetar a reusit sa scoata cu crestere economica de 8%!

Asta de mai sus le-a scos-o pe nas liberalilor chiar "aliatul" lor Cristian Diaconescu, in direct la Realitatea, de le-au intepenit zambetele si lui Orban si moderatoarei!

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Bogdan Chiriac, un analist pe care il apreciez, a avut printre altele de reprosat presedintelui si esuarea lamentabila a lui ca mediator. Traian Basescu a uitat de la inceputul mandatului sau, ca nu mai e presedintele PD-L, ci presedintele Romaniei, precum a uitat indatoririle ce-i revin.
Si atunci B.nica, tu imi ceri mie sa fiu impartiala, cu toate ca tu nu esti. Traian Basescu trebuia sa tina cont de majoritatea parlamentara si sa desemneze un prim-ministru propus de acestia, daca dorea sa dezamorseze conflictul. In schimb, el nu a facut altceva decat sa propuna oameni din PD-L. Nu e corect. Numai pentru asta si nu l-as mai vota niciodata.

Editez ca sa adaug: atat am scris despre aceste lucruri, dar pe cei care sunt chititi sa-l voteze, ii intereseaza cum ma intereseaza pe mine acum soarta Ugandei. Ne invartim in cerc si repetam aceleasi si aceleasi scuze si acuze.
Punctul 2: nu-mi plac cei care cica sunt "impartiali", dar ii simti de la o posta ca sunt proX sau proY.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput