Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 44

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Hai ca am aruncat si yo un ochi la antonescu. pai asta nene din 1990 nu a facut nimic ...a terminat facultatea prin 85, muzeograf apoi ....si in rest 0.
Mare realizare ca a obtinut pensii viagere pt sportivi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Concluziile mele:

- incredibil ce nivel exista printre jurnalisti. si inca cei mai vizibili, formatori de opinie. daca se poate generaliza, orice apare in presa este o manipulare mai mica sau mai mare in favoarea politicienilor

- Basescu iar m-a fraierit, a declarat ca are drept de veto pe orice lege votata in parlament. L-am urmarit putin la TVR, convingator, linistit - si mincinos. A mai facut declaratii frumoase si pe la Etno TV. Disperare mare.

- nu am timp sa urmaresc campania asta electorala dar mi se pare insipida din orice parte. chiar daca Antonescu a spus ca el vrea sa fie de bun simt, nu se poate sa nu injure putin ca sa nu atraga atentia, asta vrea poporul

- Basescu il ignora pe Crin Antonescu dintr-un calcul perfid: cu cit se vorbeste mai putin de cineva cu atit i se scade din importanta, atacind pe Geoana il creste pentru ca e in interesul lui ca Geoana sa intre in turul 2. E mai usor sa atraga votantii lui Geoana de partea lui (ca doar e partid de centru dreapta fost de stinga) decit pe cei ai PNL care sint de dreapta.

- sondajele de opinie sint platite si postate ca sa manipuleze, ar trebui sa le interzica (hotnews a declarat ca nu mai publica nici un sondaj)

Eu sper sa intre Crin Antonescu in turul 2.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Pai cum sirimie vrei sa fie antonescu in turul 2?
Nu ti-am zis ca de 20 ani el nu face nimic...este doar membru de partid. E nascut politician...sau cum? Asa de ce nu-l votezi pe Emil Bobu...ca si ala a stat numai prin sedinte de partid toata viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Concluziile mele:
- Basescu iar m-a fraierit, a declarat ca are drept de veto pe orice lege votata in parlament.


Tot basescu e de vina pentru ca tu n'ai nici o bruma de cultura politica? Cand dracu a mai refuzat ala sa promulge o lege ca sa o faca acum. Tu nu'ti dai seama ce scandal era?


Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Pai Marilena, dupa ce te-ai uitat la Antena, ar fi fost bine sa te uiti si la Nasul (vezi linkul pus de Xeno), ca sa ai imaginea completa.

Daca ai fi facut-o ai fi auzit cu urechile tale cum Chireac il "compatimea" pe Macovei si-l avertiza ca SRS si Vantu pot fabrica un document, scanandu-i semnatura, din care sa reiasa ca a luat o parte din bani, desi el stie ca Macovei a fost doar martor. De fapt in toate inregistrarile chiar Bogdan Chireac e cel care-l infunda rau, rau de tot pe SRS, din cele spuse de el reiesind clar complicitatea celor doi.


Olympia, cred ca ti-a scapat ceva: nu e vorba de hartia semnata, persoana care a imprumutat suma respectiva de bani care apare si cu semnatura in inscris a declarat in direct ca Macovei a primit o parte din banii respectivi. Si nu-mi mai spune de ziaristi ca pe mine nu ma intereseaza. Ma intereseaza ca un om ca Alexandru Macovei, pe care-l stiam baiat destept si care acum e intr-o functie inalta, a acceptat sa se vāre in scandalul asta ca sa faca probabil jocurile cuiva, fara sa realizeze ca el va iesi cel mai sifonat din asta. SRS e prea batran in bransa ca sa nu i se cunoasca metodele, iar Chireac mie nu-mi prezinta prea mult interes. Breasla asta uzeaza dintotdeauna de strategii murdare pentru a-si face rost de subiecte, nu au nici o retinere cand fac praf pe cineva fara sa se informeze inainte, si deseori nu au limite in agresivitate si imixtiune in vietile altora. Sunt putini ziaristii pe care eu ii respect, asa ca nu-mi cere sa am asteptari prea mari de la ei. In toata treaba asta cu santajul, tot Macovei a picat aiurea, a gresit cand s-a declarat santajat, pentru ca automat s-a si acuzat implicit. Daca era baiat istet tacea din gura si poate nu ar mai fi scormonit nimeni in conventiile sale de imprumuturi. Si poate ar fi trebuit sa fie mai discret fata de ziaristi in privinta cercetarilor aflate in lucru la ANI.

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Concluziile mele:
- Basescu iar m-a fraierit, a declarat ca are drept de veto pe orice lege votata in parlament.


Tot basescu e de vina pentru ca tu n'ai nici o bruma de cultura politica? Cand dracu a mai refuzat ala sa promulge o lege ca sa o faca acum. Tu nu'ti dai seama ce scandal era?


Come to The Dark Side ... we have cookies!



Da, e de vina pentru manipulare. Asta inseamna manipulare, sa nu spui adevarul ci o parte a adevarului care te avantajeaza (sau chiar sa minti). El a spus ca va refuza sa promulge legea, nu si ca are dreptul sa faca asta o singura data.

Eu am ceva bruma de cultura politica (una mica). Dar altii care nici ulterior nu afla ca au fost fraieriti?


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Psst vorbeste Crin

E la liber impuse, joaca partitura venita de la Cotroceni.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Aaaa, inca ceva: se poate ca Macovei sa fi fost fraierit chiar de cineva din interior, bagat in fata acum tocmai de catre cei care au fost deranjati atat de cercetarile intreprinse cat si de faptul ca seful ANI se vede cu multi ziaristi, asa cum singur a declarat. Incep sa cred, in timp ce ii ascult pe toti trei, ca aceste inregistrari care tot apar i-au cam luat prin surprindere. In declaratiile lui Rosca si Chireac sunt discreptante, iar pe Macovei nu-l stiam de tantalau...Oare cine o fi inregistrat?! Si de ce au scos acum cartea din maneca? Se petrece ceva in spatele cortinei acestui circ?

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Marilena, Macovei e santajabil si ar trebui sa isi dea demisia.
Oricum, mie imi place cum gindesti


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Psst vorbeste Crin

E la liber impuse, joaca partitura venita de la Cotroceni.

Come to The Dark Side ... we have cookies!



Bucura-te cit mai poti


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput