Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 41

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Ingrid, Bogdan Chireac a facut aceasta pertinenta analiza politica:

"are dreptate Basescu ca presa e ticalosita"
asta era argumentul lui ca sa-l convinga pe Macovei, deci te rog frumos, n-am zis eu asta, n-am cazut in nicio capcana...

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Ingrid, Bogdan Chireac a facut aceasta pertinenta analiza politica:

"are dreptate Basescu ca presa e ticalosita"
asta era argumentul lui ca sa-l convinga pe Macovei, deci te rog frumos, n-am zis eu asta, n-am cazut in nicio capcana...

Pene colorate... cate putin din toate!


Am scris la plural, "cadeti", deci e pentru toti. Daca Basescu declara asta mai demult, sa nu iti inchipui ca nu o crede si acum sau ca, la randul lor, altii nu s-au luat dupa el.
Chireac poate sa spuna ce doresc muschii lui, nu inseamna ca e si adevarat. Cel putin cu target la alti ziaristi.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Un grosolan exemplu de manipulare a fost demontata tot aseara de CTPopescu in direct la Relitatea.
Se daduse un citat din Basescu referitor la litigiile cu Ucraina in care se spunea ca tara noastra n-are sanse la Haga!!! Il acuzau pe presedinte ca n-a crezut in victoria Romaniei in proces si acum si-o trece la capitolul realizari de mandat!
Numai ca... Basescu nu vorbea atunci despre platoul continental, cum au scris jurnalistii lui Vantu si cum s-a preluat pe net pe multe bloguri, ci despre canalul Bistroe!
CTPopescu le-a dat ferm peste nas, facand precizarile necesare. Nu va mai descriu fata lui Ursu la faza asta... a fost silit sa-si asume si el aceasta "ERATA"...

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Ingrid, jurnalistii sunt angajati si ei, au familii si rate ca tot romanu' ... Raspund foarte bine la comanda patronului care le da salariul, a sefului care da tonul politicii editoriale, mai ales cand au colegi care au fost recent pusi pe liber sau cand patronul a injumatatit lefurile. Si daca ei stau inca pe jumatate de leafa inseamna ca si aia e destul de buna, oricum mai buna decat nimic!

Ca o paranteza , am si eu niste ani de presa in spate si stiu exact cat atarna in balanta anumite lucruri, de la alegerea unui titlu pana la niste vorbe scapate din context , trunchiate sau interpretate

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Mie mi-a placut ce scria la Realitatea la un moment dat "Tunurile pe presa",adica presa independenta si hartuita s,rprezentata prin distinsii jurnalisti SRS si Bc,este atacata de oamenii dictatorului.Ups,da unii cica zic ca nu ar cam fi dictatura prin Ro.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

La un alt topic un distins user ne sugereaza ca nu e bine sa ne imbracam in portocaliu in Ro in acest moment pentru ca putem sa primim niste injuraturi si caracterizari dragalase.In curand,poate ni se sugereaza sa si alte lucruri interesante....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Ba e mai Lory, dictatura!
Nu mai poate omul nici sa santajeze linistit, acu pe criza asta, cand amantele te lasa daca nu le finantezi, ca se trezeste inregistrat si dat la TV cand i-e lumea mai draga, nu-ti dai seama ce incalcare grava a democratiei?!?

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia
Nu mai poate omul nici sa santajeze linistit, acu pe criza asta, cand amantele te lasa daca nu le finantezi, ca se trezeste inregistrat si dat la TV cand i-e lumea mai draga, nu-ti dai seama ce incalcare grava a democratiei?!?

Pariu ca amanta era o agenta de-a lui basescu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Mie mi-a placut ce scria la Realitatea la un moment dat "Tunurile pe presa",adica presa independenta si hartuita s,rprezentata prin distinsii jurnalisti SRS si Bc,este atacata de oamenii dictatorului.Ups,da unii cica zic ca nu ar cam fi dictatura prin Ro.....


Incredibila actiunea de spalare a celor doua cadavre inceputa la ora 18 si terminata noaptea tarziu. Noroc ca ala de scoate "integramele" e om destept si le'a pus in ordine inversa
Intai partea a doua ca sa poata spune Chireac ca el a ajuns din intamplare la locul santajului apoi partea I, mai veche, in care Chireac ii explica lui Macovei ce are de gand sa faca Stanescu in ticalosia sa.

Dumitrescu era convins ca asistam la un atac asupra presei orchestrat a la Goebbels. Hmmm...unde am mai auzit noi asta!? In fine, ce'ar fi fost important sa fie mentionat de individ e simplul fapt ca Goebbels a fost ... jurnalist.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Mie mi-au placut aceste doua abordari, pentru lipsa de "talibanism":
-http://voxpublica.realitatea.net/politica-societate/srs-co-si-un-sfat-pentru-costi-despre-complici-nuante-si-vid-13823.html
- http://voxpublica.realitatea.net/media/vreeauu-nuuuantteee-cum-a-fost-manevrata-inregistrarea-srs-chirieac-episodul-2-13565.html

In rest, as zica ca, daca despre cei doi jurnalisti stiam de mult ca nu-s Alba ca Zapada, recunosc ca m-a luat prin surprindere Macovei. Apropo, pe asta nu l-a dat inca nimenea afara de-acolo, din pozitia de reprezentant al integritatii noastre nationale?

A, si-nca ceva: inteleg ca discutiile alea au avut loc acum 2 luni? Nu alaltaieri, cum mi-am imaginat eu?


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput