Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Din ultima parte a articolului astuia http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/875500/Fuga-lui-Hayssam-filata-pas-cu-pas-de-SRI/ eu inteleg asa:

- George Maior, sefu' SRI: Hayssam e arestat in Siria. S-au inceput procedurile de extradare. Howgh!

- Ministerul Justitiei: habar n-avem unde e Hayssam si, cita vreme se deruleaza inca urmarirea internationala, n-am initiat nici o procedura de extradare, ca n-aveam de ce. Howgh!

Eu cred ca Maior si Predoiu sint certati si nu-si vorbesc.

A, da, sper c-ati remarcat: m-am documentat din gazete portocalii, nu din presa mogulilor. Asta ca sa nu-mi iasa vorbe.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Da' daca mie imi place sa ma trag de sireturi cu actualul Presdinte, adica in intelesul meu:accept deciziile si comportamentul lui pt. ca eu l-am ales si imi respect decizia.De aici decurg si consecintele:daca il ataci pe Presedintele meu pe care il accept inseamna ca ma ataci si pe mine.

Vezi ce inseamna Presedintele unei tari?Inseamna ca acele persoane care il voteaza se raporteaza la el ;cine il ataca pe el, il ataca pe fiecare cetatean care l-a votat si a crezut in el.

RELATIA DINTRE UN PRESEDINTE SI CETATENII UNEI TARI ESTE UNA DIRECTA SI SIGURA.
Ce inseamna asta:contractul dintre cetateanul care candideaza si cetatenii care il voteaza poate fi analizat la vedere si sanctionat, atunci cand va trebui reinnoit, de partea care se simte nemultumita!



B.nica, incintatoare ca de obicei.

Am o curiozitate: cum ai primit faptul ca presedintele tau, cu care ai o relatie directa si sigura, tocmai ce s-a razgindit (iar!) si nu mai vrea sa dizolve parlamentul si-o sa-i lase pe ticalosii aia de parlamentari care sug singele poporului :) sa-si termine mandatul linistiti?
Un strop de dezamagire?


P.S. Marilena, il poti critica in continuare pe Basescu intrucit e si presedintele meu, i-am dat votul si increderea mea (cind ieream io mica :) iar eu iti dau voie!

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Ileana multumesc.
Chiar ma intreb daca nu cumva am eu vreo problema afectiva de n-am reusit in 5 ani sa am o relatie directa si sigura cu presedintele meu (ca doar l-am votat)... Ce sa-i faci domnule, nepotrivire de caracter!

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Da' daca mie imi place sa ma trag de sireturi cu actualul Presdinte, adica in intelesul meu:accept deciziile si comportamentul lui pt. ca eu l-am ales si imi respect decizia.De aici decurg si consecintele:daca il ataci pe Presedintele meu pe care il accept inseamna ca ma ataci si pe mine.

Vezi ce inseamna Presedintele unei tari?Inseamna ca acele persoane care il voteaza se raporteaza la el ;cine il ataca pe el, il ataca pe fiecare cetatean care l-a votat si a crezut in el.

RELATIA DINTRE UN PRESEDINTE SI CETATENII UNEI TARI ESTE UNA DIRECTA SI SIGURA.
Ce inseamna asta:contractul dintre cetateanul care candideaza si cetatenii care il voteaza poate fi analizat la vedere si sanctionat, atunci cand va trebui reinnoit, de partea care se simte nemultumita!



B.nica, incintatoare ca de obicei.

Am o curiozitate: cum ai primit faptul ca presedintele tau, cu care ai o relatie directa si sigura, tocmai ce s-a razgindit (iar!) si nu mai vrea sa dizolve parlamentul si-o sa-i lase pe ticalosii aia de parlamentari care sug singele poporului :) sa-si termine mandatul linistiti?
Un strop de dezamagire?



Si tu crezi ca asa o sa faca?
Daca iese,daca dragalasii de parlamentari or sa caste ochii cat cepele cand au sa vada la Referendum cat ii "iubeste" poporul,sunt sigura ca Basescu va da curs rezultatelor obtinute la alegeri.De ce sa nu o faca?
Tu il vezi pe Basescu ca pe unul care uita si iarta?Eu nu,.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Ba da, sa-l votam pe Crin si cat mai multi.



Doamne fereste!

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
atunci ce ne ramane, Vadim?


Care e problema cu Vadim ? Inteleg ca cel putin Antonescu l'ar vota fara ezitare.




Eeeee....pai, se intreceau, pe rand, sa declare ca l-ar vota pe Vadim sau Becali in loc de Basescu...cel mai tare mi-a "placut" Ponta, dadea si explicatii...
Auzi, cica a fost o prostie la Antonescu sa declare asa ceva, ca el nu vorbea serios...doamne ce creduli! Pai Antonescu (si restul haitei) ne-ar trage pe toti in teapa, numai sa ajunga sa-l dea jos pe Basescu. Ura fara margini (si ratiune, evident).

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Ete ca o auziram si p'asta: are dreptate si Basescu cu ticalosia din presa

Come to The Dark Side ... we have cookies!




Eu am auzit inregistrarile la B1 azi-noapte si au fost mai tari decat orice film as fi ales sa vad la ora aia!!! Le-au dat frumos, pe episoade, ca sa ne facem o idee cat mai clara despre personaje si relatiile dintre ele.
Si s-a vazut acolo cum il lucrau cei doi meserias pe Macovei,unul il ameninta, altul il sfatuia "prieteneste" explicandu-i cum lucreaza presa, cum umfla si cum poate darama oameni fabraicand documente si cam ce trebuie sa faca el ca sa nu i se intample asta! Si da, s-a vorbit despre santaj, iar Chireac il compatimea pe Macovei ca a ajuns la mana lui SRS, sau mai rau a lui Vantu si ca
are dreptate Basescu cand vorbeste de presa ticalosita!!!
Asta a fost chiar cireasa de pe tort.
Toata tevatura asta promite sa ajunga la Parchet si... inca nu s-a terminat.
"Cuvantul" a anuntat noi dezvaluiri maine.

Doamnelor distinse care-l apreciau pe finul analistul politic Bogdan Chireac trebuie sa le fi cazut urechile cand l-au auzit cum scapa marinareste, vanjos si barbateste la fiecare trei cuvinte "p...a mea"!

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Eu sunt una din doamnele distinse (multumesc frumos, ce compliment!) care il apreciau pe Chireac pentru analizele politice, nu pentru injuraturile din dos, fuga amantei si manipulare mizera. Iaca asa, v-ati cam prins urechile cu toate cand l-ati auzit pe distinsul presedinte cu "tiganca imputita", desi observatiile domniei-sale nu erau destinate urechilor noastre...
Vreau sa nu cadeti in capcana de a considera "presa ticalosita", exact asa cum sunt urati mogulii si parlamentarii.
Presa trebuie sa avem si nu-s toti la fel. Pe cuvant!

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia
Doamnelor distinse care-l apreciau pe finul analistul politic Bogdan Chireac trebuie sa le fi cazut urechile cand l-au auzit cum scapa marinareste, vanjos si barbateste la fiecare trei cuvinte "p...a mea"!

Mai da ce imaginatie bogata ai!
p...a mea! inseamna presa mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
atunci ce ne ramane, Vadim?


Care e problema cu Vadim ? Inteleg ca cel putin Antonescu l'ar vota fara ezitare.




Eeeee....pai, se intreceau, pe rand, sa declare ca l-ar vota pe Vadim sau Becali in loc de Basescu...cel mai tare mi-a "placut" Ponta, dadea si explicatii...
Auzi, cica a fost o prostie la Antonescu sa declare asa ceva, ca el nu vorbea serios...doamne ce creduli! Pai Antonescu (si restul haitei) ne-ar trage pe toti in teapa, numai sa ajunga sa-l dea jos pe Basescu. Ura fara margini (si ratiune, evident).

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Dar ai si argumente la declaratiile astea? Pe masura ce se scurge nisipul din clepsidra, nu mai stiti ce sa spuneti contra lui Antonescu. Eu macar ma straduiesc sa privesc obiectiv ce se intampla.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput