Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Hopa! Ma duc la RTV ca in sfarsit au descoperit si aia stirea cu santajul si Rosca-Stanescu se explica...



Olympia, oops n'am observat ca ai scris de Prosto'

Vedeti ce titlu e la realitatea?
"Tunurile pe presa"

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Ileana, eu spun toate astea cu multa tristete pentru ca am fost si eu victima aparentelor de jovialitate ale dlui Basescu. Dar am platit scump si teribil de personal naivitatea mea. Din cauza asta am inceput sa ma feresc zdravan de a mai socoti pe careva prost numai pentru ca nu sare la gatul cui il contrazice, sau destept pentru ca are tupeu si se crede buricul pamantului.
Rufus, nici eu nu sunt incantata de candidati, dar pe Basescu l-am votat o data si categoric nu mi-a meritat votul. In plus, nu-mi place deloc directia in care se indreapta societatea romaneasca de ceva vreme. Si am atatea motive sa nu-mi placa incat prefer sa-mi asum riscul de a acorda credit altui candidat decat sa-mi asum inca 5 ani (decisivi poate pentru urmatorii)ca Basescu sau oamenii lui sa-mi incalce drepturi pe care nu credeam ca mi le va incalca cineva in tara asta, in ziua de azi si dupa 20 de ani de scoala.

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Hopa! Ma duc la RTV ca in sfarsit au descoperit si aia stirea cu santajul si Rosca-Stanescu se explica...



Olympia, oops n'am observat ca ai scris de Prosto'

Vedeti ce titlu e la realitatea?
"Tunurile pe presa"

Come to The Dark Side ... we have cookies!



Chireac e revoltat ca discutia lor a ajuns in presa, dar nu era la fel de revoltat cand alte discutii de gen erau publicate in ziarul Gandul.
Deocamdata ma minunez cum se scot astia doi..ce argumente sexi mai aduc.
Da' apropo, cum ramane cu Videanu, Berceanu si Blaga? ca daca-i hora, apoi toti sa joace!

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Hai sa fac cateva corecturi pe aici, sa ma bag in seama cum se zice.
Se tot sustine ca presa e oprimata azi. Niciodata (in afara perioadei ceausiste) n-a existat o mai mare cenzura ca pe vremea guvernului Nastase. Stiu ce spun. Azi presa e libera. Basescu injura presa, dar ea e libera sa-l injure la randul ei.
Exista o actiune concertata impotriva lui Basescu. Intr-un fel, mi-e si greata cand vad asta. Parca e o hoarda napustita asupra unui singur om. Nu ca nu merita si stiu ca in politica daca esti slab, mai bine te apuci de brutarie. Ideea e ca ar fi frumos sa renunte, Basescu a insemnat ceva, mai mult chiar ca si fenomenul Constantinescu (pentru ca a fost un fenomen atunci), dar a pierdut pe mana lui.
Achiesez la ideea ca si-a depasit cu mult atributiile, ca figura populista s-a deteriorat pe parcurs, o fi fost nostim sa-l vezi tzopaind in campanie, dar cand e presedinte te astepti la altceva. Modelul lui nu mai prinde, s-a terminat.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Maa, da' prost e Macovei. Tot stau si gandesc: cum mama-dracului sa vorbeasca el asa prostii? de ce sa spuna ca sunt verificati cei trei?
Pana la urma cred ca a fost lucrat cu maiestrie.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marilena12

Rufus, nici eu nu sunt incantata de candidati, dar pe Basescu l-am votat o data si categoric nu mi-a meritat votul. In plus, nu-mi place deloc directia in care se indreapta societatea romaneasca de ceva vreme.



Problema este ca, din nu stiu ce motive, Basescu e scos unicul vinovat de treaba asta. Ingrid observa bine: o hoarda napustita impotriva unui om, cu presa aservita. Nu ca n-ar merita...dar te intrebi: cine-s cei care o fac? Au dovedit, cat de cat, ca doresc binele tarii, oamenilor, ca exista o sansa infima sa fie mai bine cu ei? Eu nu am vazut asa ceva.
Prin urmare, sa nu-l votezi pe Basescu nu-i o nenorocire,,,dar sa-i votezi pe Geoana, Oprescu, Antonescu...e crima curata. Pentru ca o faci in cunostiinta de cauza.
Mi-a placut ideea lui Admin, de la alt subiect: candidezi, nu iesi-pleci, nene, acasa, nu apari si peste 4, 8, 12 ani milogindu-te sa fii ales, ca ai de reglat si tu niste conturi...hai sa fim seriosi.
De ani de zile vedem in politica aceeasi oameni. Pai, m-am saturat, frate, de ei si de acolitii lor!

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Maa, da' prost e Macovei. Tot stau si gandesc: cum mama-dracului sa vorbeasca el asa prostii? de ce sa spuna ca sunt verificati cei trei?
Pana la urma cred ca a fost lucrat cu maiestrie.


Macovei e cel putin la fel de vinovat ca cei doi ticalosi de alaturea'i. Inregistrarea asta nu trebuia sa aiba mai mult de 5 secunde.

Sa vedem ce mai apare in seara asta in Curentul

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marilena12

Mie mi se pare ciudat ca romanii sunt dati pe spate de viclenia, badarania si dualismul vulpii batrane, in timp ce Antonescu si Geoana sunt socotiti ... prosti si mameluci! Ce mai conteaza cultura, educatia, onestitatea, echilibrul emotional... Daca e pielea rea pe el, stie sa minta, sa manipuleze, sa se traga de sireturi marinareste cu tot poporul de la vladica la opinca si sa faca ce vrea el in toate, ala e bun!
Sa traiti bine fratilor!




Mai Marilena da vehementa mai esti!
Pe cine ai in vedere cand mentionezi atatea calitati, de zici ca te gandesti la vreun sfant? Care este mai echilibrat emotional, Crin sau Geoana?
Nu am inteles care este "prostul" si care "mamelucul"

Da' daca mie imi place sa ma trag de sireturi cu actualul Presdinte, adica in intelesul meu:accept deciziile si comportamentul lui pt. ca eu l-am ales si imi respect decizia.De aici decurg si consecintele:daca il ataci pe Presedintele meu pe care il accept inseamna ca ma ataci si pe mine.

Vezi ce inseamna Presedintele unei tari?Inseamna ca acele persoane care il voteaza se raporteaza la el ;cine il ataca pe el, il ataca pe fiecare cetatean care l-a votat si a crezut in el.

RELATIA DINTRE UN PRESEDINTE SI CETATENII UNEI TARI ESTE UNA DIRECTA SI SIGURA.
Ce inseamna asta:contractul dintre cetateanul care candideaza si cetatenii care il voteaza poate fi analizat la vedere si sanctionat, atunci cand va trebui reinnoit, de partea care se simte nemultumita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Hai sa fac cateva corecturi pe aici, sa ma bag in seama cum se zice.
Se tot sustine ca presa e oprimata azi. Niciodata (in afara perioadei ceausiste) n-a existat o mai mare cenzura ca pe vremea guvernului Nastase. Stiu ce spun. Azi presa e libera. Basescu injura presa, dar ea e libera sa-l injure la randul ei.
Exista o actiune concertata impotriva lui Basescu. Intr-un fel, mi-e si greata cand vad asta. Parca e o hoarda napustita asupra unui singur om. Nu ca nu merita si stiu ca in politica daca esti slab, mai bine te apuci de brutarie. Ideea e ca ar fi frumos sa renunte, Basescu a insemnat ceva, mai mult chiar ca si fenomenul Constantinescu (pentru ca a fost un fenomen atunci), dar a pierdut pe mana lui.


Basescu a folosit mass media de multe ori, nu stiu daca a reusit sa-i prosteasca sau nu , dar au fost situatii destul de recente in care Basescu a plasat in gura presei cateva subiecte de scandal hilare, in timp ce in penumbra se intamplau chestiuni extrem de grave care implicau poate capete sus puse. Iar mass media nu numai ca a halit momeala si a disecat penibil de mult niste chestiuni de 2 lei, dar nu au zis nici pās despre evenimentele care trebuiau tinute in taina.
Prin urmare, presa este libera dar e si...folosibila (intuiesc si ceva metode). Acum Basescu se mira ca s-au intors impotriva lui dar cand le-a dat libertate sa se bage peste tot nu s-a gandit ca se pot baga mai adanc decat i-ar conveni lui.

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Marilena, cand vorbesti de cultura, educatie, onestitate te referi in egala masura la ambii candidati amintiti de tine, sau unul e mai educat si mai cult, celalalt mai echilibrat... Nu vrei sa detaliezi un pic cum il vezi tu pe fiecare? Sunt doar curioasa, nu ironica, sa stii.

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput