Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Marilena, cazul ziaristilor a fost doar perdeaua de fum dupa care s-au reglat niste treburi din alea geopolitice, strategice si cum le mai zicea Xeno, in urma carora o gasca maaare de "oameni de afaceri" sirieni a plecat in alte zari.

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Olympia, Dinescu nu vrea sa fie presedinte, el nu e contracandidatul lui Basescu in campania asta, tot asa cum nu sunt nici altii cu care se compara Basescu aiurea zilele astea. Nu mai spun cat conteaza faptul ca Dinescu a recunoscut motivul pentru care s-a facut frate cu Basescu in 2004. Macar lui i-a trecut, a venit cu picioarele pe pamant pana la urma, pe cand Basescu o tine de 5 ani cu platitul politelor, in timp ce in public se face ca ploua, joaca hora sau minte. Si misiunea continua: presedintele isi flutura armele ca si pana acum, amenintand sus si tare ca le arata el parlamentarilor in fix 7 decembrie , Dnei Pivniceru, lui Nastase, jurnalistilor, mogulilor, etc.
Cum a facut si pana acum. Numai ca fisa postului era alta si nu stiu cine mai poate trai inca 5 ani de zile asteptand/sperand ca Basescu sa-si infranga toti dusmanii si frustrarile, sa puna la punct/respect pe toata lumea si abia cand o termina cu toti, sa faca si el ceva pentru tara.

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Marilena, cazul ziaristilor a fost doar perdeaua de fum dupa care s-au reglat niste treburi din alea geopolitice, strategice si cum le mai zicea Xeno, in urma carora o gasca maaare de "oameni de afaceri" sirieni a plecat in alte zari.

Pene colorate... cate putin din toate!


Mai Olympia, vrei sa-ti zica acum Xenocid ca ai intrat precum restul romanilor... in lucerna lui Voiculescu? Tu crezi ca electorii, saracii, care isi amintesc (cu lacrimi de induiosare si vesnica recunostinta) cata pomana si-a facut Dl. Presedinte cu bietii ostatici, indraznesc cumva sa creada una ca asta? In ochiul omului simplu de la tara, aceasta minune o data spulberata, ar da singurul motiv pentru care ar mai fi meritat Basescu un vot prapadit. Norocul lui e ca lumea se uita mai mult pe la OTV, pe Taraf, sau pe Acasa...

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Ca sa iesim de pe taramul speculatiilor, lui Geoana tocmai i'a explodat www.hotnews.ro/stiri-politic-6442789-audio-mircea-geoana-intalnire-taina-moscova.htm" target="_blank">butelia in brate. Primul care pica de prost e Cristian Diaconescu (ca de obicei am putea adauga).

Gurile rele si portocalii spun ca audienta lui Geoana n'ar fi fost nici redusa nici selecta nici discreta urmand ca dupa turul I sa vina cu ceva mai multe detalii despre promisiunile facute de nemernicul dracului. Da' ce voi credeati ca stafeta predata de Iliescu e doar una onorifica?

Intre timp in poza mai ramane un prost: Crin Antonescu, ecranat, ignorat si ridiculizat luni la rand cu intrebarea "cui dai voturile in turul doi". Incercarile chinuite de a sparge blocada media cu verbe tari si aghiotanti tare prosti (baga orbane ceva sa vorbeasca lumea si de noi) mai mult au intarit imaginea de mameluc dezorientat a lui Zambilica.

Moment in care strategia lui Basescu incepe sa se intrezareasca. Ii permite lui Geoana sa preia ofensiva media curatand toti adversarii marunti in primul tur urmand ca el sa treaca la treaba doar dupa 22 noiembrie. Nu vi se pare ciudat ca Basescu nu i'a adresat lui Antonescu absolut nici un cuvant in ultimele luni. Nu, n'a facut pentru a'i imbia pe liberali ci pentru a nu'i valida chiulangiului pretentiile de concurent pe postul sau.

Zic eu!


Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Mie mi se pare ciudat ca romanii sunt dati pe spate de viclenia, badarania si dualismul vulpii batrane, in timp ce Antonescu si Geoana sunt socotiti ... prosti si mameluci! Ce mai conteaza cultura, educatia, onestitatea, echilibrul emotional... Daca e pielea rea pe el, stie sa minta, sa manipuleze, sa se traga de sireturi marinareste cu tot poporul de la vladica la opinca si sa faca ce vrea el in toate, ala e bun!
Sa traiti bine fratilor!

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Marilena, ai pus punctul pe i.

Ma intrebam si eu, pe vremuri, cum de nu le-o fi scirba admiratorilor lui Basescu sa constate ca el si-al sau partid cistiga numai prin trucuri perfide, prin manipulare, prin artificii, prin apelul populist la cele mai primitive puncte sensibile ale poporului.

Ei, iaca, nu le e.
Vorba ta, "ala e bun".

Partea rea e ca din afara lucrurile nu se vad la fel, in partea civilizata a lumii "modelul de politician" nu e asta, de unde si jalnica izolare in care se afla Romania in acest moment pe plan extern.

Partea si mai rea este ca un cistig, in acest moment, al lui Basescu va insemna consolidarea si proliferarea acestui tipar de politician "de succes" pentru inca o buna bucata de vreme.
Timp pierdut.
Sansa ratata.
Mai asteptam 20 de ani sa ne trezim :(.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marilena12

Mie mi se pare ciudat ca romanii sunt dati pe spate de viclenia, badarania si dualismul vulpii batrane, in timp ce Antonescu si Geoana sunt socotiti ... prosti si mameluci!



Nu stiu cati sunt dati pe spate de Basescu, dar prostia alorlalti e evidenta si recunoscuta (cu juma' de gura) si de sustinatorii lor.
Este drama alegatorilor: nu l-ar mai vrea pe Basescu, dar cand vezi ce concurenta are...iti vine sa plangi. E greu sa te duci senin la vot ca sa schimbi un badaran cu un prost.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Marilena, io stiu ce stiu, n-are rost sa-mi zici de motanu'Felix, unele lucruri pur si simplu nu pot fi facute altfel, nu-l acuz deloc pe Basescu pentru faza cu Haysam.
Pentru Udrea, EBA, da!

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Xeno, ai intarziat ... de intalnirea lui Geoana zisesem si eu pe la pag 34, da oricum e bine ca macar pe tine lumea te citeste!

Hopa! Ma duc la RTV ca in sfarsit au descoperit si aia stirea cu santajul si Rosca-Stanescu se explica...


Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Pentru cine mai avea cineva indoieli al cui joc il face Mircea Geoana:

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-6442789-audio-mircea-geoana-intalnire-taina-moscova.htm

"Exista informatii ca Mircea Geoana a efectuat o vizita secreta la Moscova la data de 27 aprilie 2009. A plecat cu un avion privat, vizita a fost aranjata prin intermediul lui Boris Golovin, fost spion rus cu afaceri in domeniul energiei in Romania, apropiat de Viorel Hrebenciuc. Scopul era obtinerea unei intalniri cu Putin sau cu Medvedev pentru lobby si sprijin. Geoana s-a intalnit doar cu un consilier de la Kremlin si n-a fost ceva oficial, ci undeva in apropiere de Moscova. A obtinut promisiunea ca va fi ajutat financiar si prin toti vectorii de influenta din Romania. "

Cititi tot articolul si interviul in care Diaconescu a confirmat aceasta vizita pe care PSD-ul o negase intr-o prima faza.


Pene colorate... cate putin din toate!


Asta era.

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput