Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Mami Alexia si tu ce zici, guvernul Boc e de vina ca se duce la fund economia, sau poate un pic si criza, sau poate mai mult si guvernul anterior, sprijinit in parlament de PNL+PSD, care intr-o perioada prospera a tocat tot-tot-tot, a dat salariile alea gigante bosilor din agentii si ministere reusind sa lase si un deficit bugetar baban?!
Da' nu-i asa ca-i mai usor sa dam toata vina pe Boc si Basescu, ca sa mai pastram macar o bruma de iluzii?

Editez ca uitasem ceva: desi se propusese posibilitatea amanarii unor datorii la stat pt companiile aflate in dificultate datorita crizei, mai concret, cele care nu aveau restante in septembrie 2008, acum parlamentul a aprobat aceasta masura cu mare larghete pt TOATE companiile...

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_alexia

Lory, chiar crezi ca asa va arata Romania dupa ce va cadea Basescu? Nimeni nu crede asta, te asigur. Noi cetatenii indignati, suntem indignati de lipsa lucrurilor simple. Crezi ca eu cred ca Geoana imi va da un loc de munca (pe care nu il am si pe care il caut cu foarte mare indarjire) asa cum promite? Dar sigur stiu ca atatea greseli cate a facut Basescu in ultimul timp nu ar trebui sa mai faca nici un presedinte in tara asta. Eu eram pro Basescu. Pana a inceput sa dea cu batul in balta. Ar trebui sa fiu inconstienta sa sustin un om care are atatea raspunsuri de dat si care se ascunde. Care face clipuri electorale comice de genul Divertis si are impresia ca noi, cetatenii o sa ne distram, si o sa uitam ca nu avem locuri de munca, ca economia-i pe duca, ca avem un sistem medical in paragina si asa mai departe.




MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

ABSOLVENTE!!!!

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!


Helauuuuu bineinteles ca nu cred toate astea dar mai ironizam si eu acuma cat mai am dreptul cetatenii dizidenti ai dictaturii din Ro sau poate bausem vreo 7 sticle de vodca aduse de G direct de la Moscova.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Uitai sa precizez ca mie imi place umorul de la Divertis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Hai ca era sa ratam ceva important.
www.realitatea.net/george-maior-sri--stim-foarte-precis-cum-a-plecat-omar-hayssam-din-romania_659617.html" target="_blank">Directorul SRI desumfla povestea Hayssam, ne aduce aminte ca totusi au fost salvati 3 ziaristi si confirma povestea care a produs actuala criza politica - scurgerea de documente de la DGIPI.

Daca vreti sa raspundeti incepand cu: George Maior e sluga lui Basescu mai bine n'o mai faceti.


Putem insa sa raspundem incepind cu "George Maior se cam inseala pe ici-pe colo, prin punctele esentiale"?

"Ministerul Justitiei contrazice afirmatiile sefului SRI, George Maior, conform carora sirianul Omar Hayssam ar fi pe punctul de a fi extradat īn Romānia"
http://www.realitatea.net/minintsrul-justitiei-sustine-ca-nu-are-nicio-cerere-de-extradare-pentru-omar-hayssam_660907.html

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Hai ca era sa ratam ceva important.
www.realitatea.net/george-maior-sri--stim-foarte-precis-cum-a-plecat-omar-hayssam-din-romania_659617.html" target="_blank">Directorul SRI desumfla povestea Hayssam, ne aduce aminte ca totusi au fost salvati 3 ziaristi si confirma povestea care a produs actuala criza politica - scurgerea de documente de la DGIPI.

Daca vreti sa raspundeti incepand cu: George Maior e sluga lui Basescu mai bine n'o mai faceti.


Putem insa sa raspundem incepind cu "George Maior se cam inseala pe ici-pe colo, prin punctele esentiale"?

"Ministerul Justitiei contrazice afirmatiile sefului SRI, George Maior, conform carora sirianul Omar Hayssam ar fi pe punctul de a fi extradat īn Romānia"
http://www.realitatea.net/minintsrul-justitiei-sustine-ca-nu-are-nicio-cerere-de-extradare-pentru-omar-hayssam_660907.html


Irelevant. Maior a spus ca Hayssam va fi extradat. Si atat. Nici maine nici poimaine. Va fi extradat cu siguranta.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Maior a declarat la Realitatea TV ca Omar Hayssam se afla in acest moment in inchisoare in Siria si s-au facut demersuri pentru extradarea lui."S-au facut demersuri si sunt absolut convins ca se vor realiza. Omar Hayssam isi va termina si isi va executa pedeapsa in Romania", a subliniat George Maior la Realitatea TV.
http://www.ziare.com/actual/eveniment/11-08-2009/george-maior-omar-hayssam-isi-va-termina-de-executat-pedeapsa-in-romania-945173

Ministerul Justitiei spune ca nu, nu s-au facut demersuri.



Povestea este departe de a se fi dezumflat.
http://www.mediafax.ro/social/gardianul-documente-clasificate-din-dosarele-lui-hayssam-copiate-pentru-cotroceni-inaintea-rapirii-din-irak-5097445/



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Habar n'am care sint procedurile de extradare, pasii de urmat si momentul in care este implicat MJ. Pe site'ul rtv nu scrie nimic de demersurile care ar fi fost initiate. Inteleg ca e un proces pe rol cu termen in noiembrie si oricum nu'l vad pe Maior vorbind dea'nboulea doar ca sa se auda.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Pe site'ul rtv nu scrie nimic de demersurile care ar fi fost initiate.


Pe ziare.com, in schimb, scrie.

Xeno, noi doi avem in acest moment doua alternative: sa ne contrazicem intre noi ca prostii sau sa verificam ca desteptii :))).
Hm, oare cum ar fi mai bine sa procedam?

http://www.realitatea.net/emisiuni/romania-politica_24267_100352.html min. 30.46 Maior: "s-au facut demersuri pentru extradarea lui". Rostit limpede si cu hotarire.


Citat:
citat din mesajul lui xenocid

oricum nu'l vad pe Maior vorbind dea'nboulea doar ca sa se auda.


Da' pe Ministerul Justitiei il vezi?



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Citat:
citat din mesajul lui xenocid

oricum nu'l vad pe Maior vorbind dea'nboulea doar ca sa se auda.

Da' pe Ministerul Justitiei il vezi?


Explicatia naturala e ca ambii au dreptate din moment ce nu stim exact ce inseamna "demersuri".
Lama lui Occam: tu ce crezi? Ca l'a trimis Basescu sa minta pentru a'l scapa pe el?

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Lama lui Occam: tu ce crezi? Ca l'a trimis Basescu sa minta pentru a'l scapa pe el?


Ha ha, nice try!
...poate-oi fi si io unu' cu "creierul spalat de televiziunile mogulilor", nu? Poate pic nitel in plasa...

Eu nu cred nimic, casc si io ochii ca tot chibitul si-s curioasa sa aflu cum a fost de fapt, cu atit mai mult cu cit am trait momentul cu intensitate si, cum altfel :), cu inocenta.
Ca si tine, de altfel.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput