Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui iileana
poate.
POATE.
POATE.
Dupa respingerea guvernului Negoita, presedintele (indiferent care va fi) NU E OBLIGAT sa dizolve parlamentul.


Hä! Hä! (c)
Usor cu limba romana pe scari!

Mai tii tu minte, draga Xeno?
Cind tu ziceai ca "poate" inseamna "musai" si tot restul lumii zicea ca "poate" inseamna "poate"?

Cind ti-am zis-o eu, m-ai trimis sa mai studiez limba romana. Cind ti-a zis-o profesorul de drept constitutional Emil Boc, l-ai catalogat ca "dobiboc", cind ti-a zis-o Valeriu Stoica ai tacut milc.

Si-acuma, vaaai, ti-o zice insusi maritul Zeus. www.hotnews.ro/stiri-politic-6440914-traian-basescu-nu-propus-dizolv-parlamentul-dupa-alegeri-voi-incerca-formez-noua-majoritate.htm" target="_blank">Nu mi-am propus sa dizolv Parlamentul dupa alegeri.


S-a dus unitatea de monolit in cuget si-n simtiri? Nu mai ginditi la fel? El nu stie ca e obligat sa dizolve parlamentul ;)))?
Eh, lasa, ca te repliezi tu rapid :).



In alta ordine de idei, sint dezamagita. Cum? Nu mai dizolva parlamentul in secunda numarul 2, eventual chiar inaintea ei? Cum? Nu mai curge singe la canal? Vor scapa de ce le e frica???
Ce nespectaculos....


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Ah, pentru relaxare am eu o sugestie mai buna:







Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Si-acuma, vaaai, ti-o zice insusi maritul Zeus. www.hotnews.ro/stiri-politic-6440914-traian-basescu-nu-propus-dizolv-parlamentul-dupa-alegeri-voi-incerca-formez-noua-majoritate.htm" target="_blank">Nu mi-am propus sa dizolv Parlamentul dupa alegeri.



Un idiot. Doar pentru faptul ca are nevoie de ei sa'i voteze guvernul ii trateaza cu manusi. L'au speriat probabil consilierii cu imaginea de "om conflictual". Incredibil de moale in campania asta. Avem nevoie de sange pe peretii camerei! Sau hai, macar pe ai senatului.

REDRUM!*

EDIT: www.gandul.info/flux/decebal-traian-remes-da-in-judecata-presedentia-dna-si-tvr-5096056" target="_blank">Tupeu 2009. Adjudecat!

* www.indelibleinc.com/kubrick/films/shining/images/red_rum.jpg" target="_blank">*

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Avem nevoie de sange pe peretii camerei...

...de gazare!

Bravo, Xeno, asa ne placi! Nu te lasa, ca-i zici bine!


Ca si varu' Sandel, de altfel...




Edit. Xeno, help, ca m-am zapacit: care-i varianta corecta ? :)))


Edit2: Aham. "Murder" spelled backwards".
Xeno, cu ceai de tei ai incercat? :)



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Edit2: Aham. "Murder" spelled backwards".
Xeno, cu ceai de tei ai incercat? :)


Hä! Hä! (c)
Mai pe vremuri sesizai o ironie inainte sa'ti cada in brate cu tot cu tavanul din sufragerie.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Ludovicu strikes again
http://www.hotnews.ro/stiri-politic-6441799-ludovic-orban-propun-mircea-geoana-pentru-trimis-cosmos.htm

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Rufus, sa stii ca, desi il voi vota pe Crin, am totusi o bruma de inteligenta .



Sunt convins. Mai precis, nu am motive sa ma indoiesc. Crezi cu tarie in ce spui, si de asta sunt sigur.
Dar asta nu inseamna ca ai dreptate. "Bruma de inteligenta" este o conditie necesara, dar nu si suficienta ca sa ai dreptate. De aceea tu ii dai dreptate elizei si eu nu.
Dar asta nu inseamna ca te lovesc in plex...sau, cel putin, nu asa trebuie sa o percepi. Pentru ca, asa lovita, pierzi sirul vorbelor mele: nu, nu l-am asemanat (nici nu as putea sa o fac) cu Coposu pe Basescu. Nu am facut-o, nu o fac si nici nu o sa o pot face vreodata, indiferent ce spui tu. Si nici daca o sa-ti spun ca am vazut un afis cu Basescu in statia "Stefan cel Mare" nu inseamna, categoric nu, ca il aseman pe Basescu cu domnitorul Stefan. Indiferent daca tu crezi sau nu asta. Imi permit sa-ti spun, deci, ca nu are rost sa vorbesti despre istoria comuna de pe pozitia invatatorului care-i urecheaza pe elevi si-i mai si ia la misto (vorbim aceeasi limba, in rest...).
PS (raspuns ): daca stii ca Eliza este un interlocutor rafinat, ar fi trebuit sa-ti dai seama ca nu are cum sa se simta jignita daca-mi spun parerea despre postarea ei. Si sa ne dai ocazia, mie si ei, sa ne lamurim asupra vorbelor noastre.

Eliza, nu-ti cere scuze; constat si eu ca ne ies, la toti, vorbe ciudate pe gura la un subiect care, totusi, merita. Culmea este ca mai toti dintre noi dorim acelasi lucru, dar credem ca se poate obtine pe cai diferite.
Ma bucur ca ai avut ocazia sa fii in Berlin, la acest eveniment. Ai, de acolo, o cu totul alta viziune si speranta.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid


Hä! Hä! (c)
Mai pe vremuri sesizai o ironie inainte sa'ti cada in brate cu tot cu tavanul din sufragerie.


Tu, deasemenea!!!!!

Daca nu as fi sesizat-o si te-as fi luat in serios, ti-e clar ca nu mai vorbeam in viata mea cu tine!

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Putin imi pasa daca votezi tu sau altii cu Vadim, Becali, Crin, Basescu et co. N-are legatura. Va respect optiunile.



Da, curat respect cand putin iti pasa!
Ingrid, ai incurcat vorbele...



Nu am incurcat Rufus. Eu respect optiunile fiecaruia la vot, ce, am sarit cum au facut altii aici ca se voteaza pe Geoana, bla-bla? Nu. Mai departe nu ma explic, ca mi-e lehamite. Daca nici tu n-ai inteles...




Ingrid, nu m-am luat de tine vis a vis de optiuni sau atitudini...spuneam, doar, ca nu poti respecta pe cineva si putin sa-ti pese de el. Este o greseala de exprimare si am vrut sa sune a gluma. N-am reusit, scuze.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput
Mergi la inceput