Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie
Pentru ca il asteapta sa le spuna el ce sa creada. Ei cred ce spune Basescu fara discernamint.


Vezi ca s'ar putea sa o incasezi de la Ileana pentru fraza asta!

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

Nu va suparati pe mine ca o sa par pro-base (nu-mi mai inspira incredere demult, din pacate), vreau doar sa imi exprim stupoarea in legatura cu atitudinea d-lui L.ORBAN care tocmai a declarat ca "daca Base nu il nominalizeaza pe Johannis, poate sa plece pe mare"...mi se pare total iresponsabil si arogant... cred ca de fapt majoritatii de la putere ii lipseste cu desavarsire responsabilitatea... nu au auzit de asa ceva

KLORANE, un vot pentru pui
http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat+de+fericit+e+copilul+tau+KLORANE ad1 ad2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Eliza, nu fac campanie proNIMENI. Sunt numai plina de lehamite ca niste oameni cu minte sunt in stare sa distruga o tara pentru a-si proteja orgoliile si afacerile. Si atat timp cat Basescu este inca presedintele tarii trebuie lasat sa-si faca treaba pana la capat conform Constitutiei. Daca il chema Iliescu, Constantinescu, Nastase, Geoana, Antonescu, la fel spuneam. Pentru ca niciun candidat aflat in campanie electorala, pana nu este stampilat, nu are dreptul sa se substituie actualului presedinte.

Nu imi place Antonescu si nu il consider un viitor presedinte bun.
Nu imi place Geoana si nu il consider un viitor presedinte bun.
Nu imi place Basescu si nu il consider un viitor presedinte bun.

Sirimie, daca Basescu a tot spus ca Johannis tine in spate grupul de la Grivco si asta este motivul pentru care nu vrea sa-l numeasca poate ar fi fost bine ca ei, majoritatea de 65% sa scoata alt nume din maneca, si sunt sigura ca ar fi fost sah la Presedinte.

Asa cum Presedintele ar putea foarte bine sa le dea sah-mat numindu-l pe Johannis.

Sirimie, pentru alegerile astea, nu are relevanta ca PNL s-a scindat de atatea ori, dar are relevanta in ideea ca istoria PNL-ului nu este una tocmai linistita si ca cel mai probabil nu vor vasli nici in continuare in ape linistite. Un partid in a carui istorie sunt multe framantari nu prezinta incredere asta am vrut sa spun. Eu mi-am pierdut, de mult, increderea in PNL deci si in candidatul lor.

Valeriu Stoica a fost cel care a dorit unificarea dreptei. A scos chiar si o carte pe aceasta tema.

PSD-ul, de exemplu, este cel mai linistit, disciplinat si echilibrat partid dintre toate de pe scena politica. Sau poate parea asa. Asta nu inseamna ca voi vota vreodata PSd, sau ca le fac campanie PRO.

In ceea ce priveste optiunea mea de vot, la primul tur dau SKIP, caci chiar imi este indiferent cine va ajunge in turul II. Dupa aceea voi mai vedea.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

vad ca aici e capitolul curent despre politica... banuiesc ca tot niste capete luminate din politica ar putea raspunde si la intrebarea mea, evident dupa ce sa satura de certat intre ei care e mai breaz si care s-ar scoate pe care mai tare din criza....

De ce coloanele oficiale merg mai repede decat ambulantele? si reusesc sa treaca primele prin aceeasi intersectie blocata?

indiferenta ne face incapabili...



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

mda... Basescu chiar a aratat ca vrea sa rezolve situatia.

Negoita pare intr-adevar candidatul ideal, cel care are cele mai multe sanse sa fie votat de catre Parlament.

NOT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

DEseori ma uit la televizor la scenetele politice numai de dragul de a ma distra.
Am urmarit in intregime discursul lui Basescu.
A fost un discurs exceptional, din care nu au lipsit accentele grave, scenele serioase, extazul in care fiecare a crezut ca nominalizatul va fi Johannis, agonia numirii lui Negoita.

Pur si simplu a ras de ei.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Sirimie, daca Basescu a tot spus ca Johannis tine in spate grupul de la Grivco si asta este motivul pentru care nu vrea sa-l numeasca poate ar fi fost bine ca ei, majoritatea de 65% sa scoata alt nume din maneca, si sunt sigura ca ar fi fost sah la Presedinte.

Asa cum Presedintele ar putea foarte bine sa le dea sah-mat numindu-l pe Johannis.



Eu nu cred ca Basescu ar fi propus un prim ministru pe care sa nu-l poata manipula.

Faptul ca a spus ca johannis nu stiu ce face, nu inseamna si ca e adevarat.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

O nominalizare corecta. Un om apreciat, votat si cu sprijin politic. Ia sa vedem acuma de ce nu-i bun Negoita...ca n-are sepcuta?

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

O nominalizare corecta. Un om apreciat, votat si cu sprijin politic. Ia sa vedem acuma de ce nu-i bun Negoita...ca n-are sepcuta?



Nu este bun pentru ca este PD-L. Deci manipulat de Basescu. Si va primi aceeasi lista de ministri de la Basescu, asa cum a primit si Stolojan, asa cum a primit si Boc si asa cum a primit si Croitoru.
PD-L nu este partid-stat, nu poate sa dea si presedinte, si prim ministru si guvern, tot.
Nu e normal si nu e moral. Ca sa nu mai zic ca nu e democratic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Da pe parlamentari poate sa-i dizolve Basescu sau nu? asta trebuie...ceva actiune

Mergi la inceput