Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:



Dar ce coincidenta! Parca acum 2-3 zile se anunta pe diverse posturi TV ca acest fel de inregistrari(exemplificarea se facea cu convorbirea de pomina,Remes-Muresean) nu pot constitui probe in instanta,sau cam asa ceva.

Pe de alta parte se vorbeste in targ ca Ziua se cam pregateste de nani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Hai,mai Ileana s-o lasam balta .Daca tu crezi ca era sa dea foc portului Rouen ,zau asa m-ai lasat fara cuvinte.


Loryi, zau asa? Te las fara cuvinte?
Poate ca ar trebui sa te socheze mai degraba propria ta lipsa de informare.


Iileana,cu tot respectul pentru tine,cred ca e momentul sa te opresti si sa iti revezi postarile.Eu tin minte ca aveai simtul umorului si imi e dor de genul acela de postari.Nu-i faci niciun bine lui A daca vei continua in maniera asta.Cum nici el nu isi face gafand mereu.
Eu una nu vreau sa ajung sa traiesc intr-o Romanie reconstruita de unii care ma fac alcoolica si prostituata doar pentru ca am o alta optiune politica,de unii care vorbesc de bun simt in timp ce ei procedeaza exact invers.Spre deosebire de tine,stiu exact ce lipsuri are B,m-a dezamagit de multe ori si stiu ca e departe de perfectiune.Dar,pe de alta parte,am oroare de modul in care B a fost si este tocat zi de zi ,minut de minut de oameni care sunt poate mai murdari decat el.
Si,da ,nu regret votul de acum 5 ani pentru ca Romania pres Nastase ar fi fost un loc tare neplacut.
Revenind la oile noastre,incerc sa-mi dau seama cum arata de fapt un sondaj impartial in acest mmoment.
Cred ca B se afla pe la 33-34 ,G pe la 26-28 maxim,A in jur de 21-23 si Oprescu pe la 8-9.Voi ce credeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

lory1974, tu in loc sa-i multumesti lui iileana ca te-a informat cu incendiul din portul Rouen, tu....bla bla....


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Marilena, nu le purta de grija, SRS si Chireac sunt doar "doi ziaristi"... asa cum si Omar Haysam, este doar un om de afaceri.


Pene colorate... cate putin din toate!


Stai linistita ca stiu cine sunt cei doi, insa stiu cine sunt si ceilalti din povestea cu pricina. Si un peste proaspat si tanar care e pe val e mai mult decat doi pesti batrani ramasi in urma, cat ar fi fost ei de grozavi la viata lor. Povestea cu santajul confirma ceea ce spun eu. Ce ar trebui sa ne mire mai mult? Ca Basescu nu a reusit sa-i inchida gura lui SRS, sau ca SRS si Chireac s-au lasat prostiti de Alex. Macovei? In tot cazul, chestia cu santajul e slabuta, ma asteptam la ceva mai inteligent si cu mai mare greutate.
Nu stiu daca ai facut analogia cu Omar intamplator, dar se poate discuta mult despre asta...

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Asta este ura despre care imi amintesc de anii 90, cand minerii il cautau pe Coposu. Sau pe Ratiu.
Eliza, te rog sa nu te superi...n-am vazut demult un astfel de mesaj aberant!

Poti sa detaliezi si tu putin?




Da, cu placere.
Mesajul Elizei este o adunatura de sloganuri. Nu este singura care le lanseaza. A fost (cea mai recenta) cea care le-a pus cap la cap: fraze rostite de Basescu, pareri personale (evident acuzatii), aberatii (gen oamenii de afaceri obstructionati), obsesia Udrea (si, eventual, Boc)...in fine, tot ce a crezut ea ca i se poate reprosa lui Basescu. In insiruirea logica, urma chelia lui Basescu si faptul ca facea pipi in pat cand era mic. Este un tip de mesaj din care razbate ura, iar amestecul acesta de fapte si pareri personale este aberant.


tin sa te contrazic. mie nu mi se pare ca eliza ar vorbi in sloganuri (stii cum e cu paiul si birna). Si nu a facut decit sa il citeze pe presedinte, fara nici un comentariu. Concluziile le-ar trage cititorul citatelor.

Tie ti se pare normal ca un presedinte al Romaniei (stiu ca sintem in lumea a treia dar totusi in europa) sa vorbeasca in felul asta? Daca nu ar fi fost Basescu ci oricine altcineva i-ai fi gasit la fel scuze? Sau daca erai tu nefericitul lovit cu microfonul in nas tot asa elogios gindeai despre presedintele iubit?


Citat:

Daca tot ti se pare aberant ce spun, n-am altceva sa te conving.
Si, in general cred ca nu te pot convinge...pari sa nu bagi de seama alt gen de mesaje decat cele pe care le transmiti. Asta nu mi se pare obiectiv.



Eu te-am intrebat in mai multe rinduri cite ceva si nu mi-ai raspuns. Nici tu nu pari sa iei in seama toate mesajele.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica



Dar ce coincidenta! Parca acum 2-3 zile se anunta pe diverse posturi TV ca acest fel de inregistrari(exemplificarea se facea cu convorbirea de pomina,Remes-Muresean) nu pot constitui probe in instanta,sau cam asa ceva.

Pe de alta parte se vorbeste in targ ca Ziua se cam pregateste de nani.



Pai depinde de cine au fost facute inregistrarile. In mod normal nu pot constitui probe, insa istoria ne confirma ca legea este facuta numai pentru unii. Daca se vrea sa fie folosite atunci se vor folosi, daca nu...nu! Si chestia de mai sus cu santajul nu va fi folosita pentru ca rezultatul nu a fost cel scontat si pentru ca nu va avantaja pe nimeni sa se apuce lumea sa scurme si mai mult in treburile domnilor pe care ii vizeaza discutia.

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Loryi, in situatia data, in care tu tratai cu ironie o pata din trecutul lui Basescu pentru ca erai absolut convinsa ca e o inventie a oamenilor rai si habar n-aveai ca era o chestie reala marturisita chiar de el, cred ca am ales cea mai constructiva cale de a reactiona: te-am corectat si ti-am dat link-urile de unde puteai afla singura realitatea. Daca as fi tratat situatia cu umoru-mi caracteristic ;), crede-ma, ti-ar fi placut chiar si mai putin reactia mea.

Cu privire la sondaje, e greu pentru noi, simpli spectatori, sa discernem care-i realitatea, in conditiile in care sintem bombardati zi de zi cu sondaje care se bat cap in cap.
Ultimul pe care l-am gasit eu e un sondaj Gallup http://www.inpolitics.ro/sondaj-gallup-geoana-cade-sub-crin-antonescu-art49513.aspx.
Acuma, ce sa zic, evident ca mie mi-ar conveni sa cred ca asta si numai asta reflecta starea de fapt , dar prefer sa imi pastrez suspiciunile pina la proba reala, adica numaratul voturilor.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Eu am citit despre navele alea incendiate. Da' unde scrie ca le-a dat Basescu foc?

Toata mizeria asta, fara cap si fara coada care se scoate de sub pres nu face decat sa ma ingretoseze.

Toata dorinta asta de a arata cu orice pret superioritatea unui candidat asupra altuia, prin nascociri complexe, prin documente falsificate, dosare interpol furate, este complet inutila si lipsita de consistenta. La urmei urmei toti ne vom supune celui care va castiga.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Eu te-am intrebat in mai multe rinduri cite ceva si nu mi-ai raspuns. Nici tu nu pari sa iei in seama toate mesajele.




N-am facut-o intentionat, dar daca imi amintesti macar ceva ce n-am raspus, iti promit sa o fac.

Acuma...din toata lista aia (parca 11 puncte), doar doua se refera la citate...restul sunt comentarii care exprima pareri personale (sau insusite ca fiind bune, de pe la altii). Adica nici vorba de "nu a facut decat sa-l citeze pe presedinte, fara nici un comentariu". Daca recitesti, sper sa-mi dai dreptate. Referitor la comentarii...nu comentez. Ca doar nu o sa ma apuc sa masor cu voi care-i mai penal (Vantu, Voiculescu, Videanu sau Berceanu) si nici nu o sa ma contrazic cu voi pe tema Udrea; ar insemna sa fac exact ce reprosez eu la altii.
Am recunoscut (si nu o data) ca atitudinea lui Basescu, modul de exprimare in anumite situatii nu este cel nimerit, insa de aici si pana la atitudinea si exprimarea celor care-l contesta nu-i mare diferenta, ba as putea zice ca s-a sarit calul binisor. Dar in partea cealalta. Sigur, nu mi se pare normal, cum spui, ca presedintele nostru sa aiba un comportament sau limbaj desantat, dupa cum nu mi se pare normal nici la alti presedinti sau sefi de guverne sau alti lideri politici. Ete ca totusi se intampla. Si in SUA, si in Italia, si in Franta si in multe alte locuri. Habar nu am de ce, dar se intampla. Probabil ca lucruri perfecte nu o sa vezi si, daca tii cu tot dinadinsul, oricine are "bube" in cap.
Daca vrei sa ma mai contrazici...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

... ce mizerii sunt aceste povesti cu navele ...
va imaginati ca ar fi iesit Basescu presedinte deja o data daca ar fi fost adevarat? In conditiile in care cand a candidat el PSDul era la putere si avea toata arhiva de securitate? Ce naivi sunteti.
Acestea sunt mizerii fara nici o noima, ne-demonstrate decat de Badea, in ligheanul din studioul lui, cu aluziile lui puerile si infantile.
Credeam ca vorbim serios aici si nu aducem rahaturi nedemonstrate in discutie. Poate v-r interesa totusi sa vorbim de dl Decebal Remes, de dosarele lui Nastase, Robert Negoita si alti calcani ...adica fapte concrete nu cai verzi pe pereti.

Mergi la inceput