Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Sirimie, se vede cu ochiul liber.

Sau poate a vrut sa zica asa: Nu l-am cenzurat niciodata pe Dinescu, dar acuma, aici, e campania mea si o fac.

E ca si cand ar vrea Mircea Badea sa vorbeasca la un miting electoral al lui Vadim.

Si acuma va intreb? Voi il considerati chiar atat de grozav pe Dinescu?
Ca om, ca poet nu ca sustinator al cuiva de tot ii plangeti de mila?

Sau doar vreti sa-l mai incarcati putin pe Basescu cu cate ceva in speranta ca se va cocosa definitv?



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi


Of, of, of... nici macar nu este vorba despre Dinescu.

Este vorba despre faptul ca cineva a fost provocat, a cerut drept la replica, si i s-a refuzat intr-un mod extrem de nedemocratic.

In cuibarul ala de viespi, Dinescu a riscat incercand sa ia cuvantul. A fost singurul barbat din acea mare adunare nationala.
Restul carpe (de sters pantalonii lui Basescu - la propriu).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Pe altii.


Ma bucur ca ai un plan atat de bine gandit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5


2. vad ca ati inghitit toti pe nemestecate aberatia cu parlamentarii corupti, hoti si asa mai departe. Daca zice tatucul, asa o fi.




ce sa spun, cu siguranta am nevoie sa mi-o spuna careva, singura nu pot judeca, mi-a intrat unicul neuron in vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Eliza, ca sa se inteleaga:planul nu poate sa-mi apartina mie,el apartine electoratului.Daca astia o dau in bara,altii la vot!Nu vad care este problema?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Numai daca ii cauti pe parlamentari la cita benzina fura din rezervoarele masinilor si ii reduci la 50-100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Sirimie, se vede cu ochiul liber.

Sau poate a vrut sa zica asa: Nu l-am cenzurat niciodata pe Dinescu, dar acuma, aici, e campania mea si o fac.

E ca si cand ar vrea Mircea Badea sa vorbeasca la un miting electoral al lui Vadim.

Si acuma va intreb? Voi il considerati chiar atat de grozav pe Dinescu?
Ca om, ca poet nu ca sustinator al cuiva de tot ii plangeti de mila?

Sau doar vreti sa-l mai incarcati putin pe Basescu cu cate ceva in speranta ca se va cocosa definitv?



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi


Of, of, of... nici macar nu este vorba despre Dinescu.

Este vorba despre faptul ca cineva a fost provocat, a cerut drept la replica, si i s-a refuzat intr-un mod extrem de nedemocratic.

In cuibarul ala de viespi, Dinescu a riscat incercand sa ia cuvantul. A fost singurul barbat din acea mare adunare nationala.
Restul carpe (de sters pantalonii lui Basescu - la propriu).

Eliza si Alex (15 nov. 2004)



spuneam si mai devreme - istoria incepe de cand vrea fiecare, dar in cazul asta, oricat nu ti-ar conveni, dinescu a provocat - cu o seara inainte si nu numai - si a primit replica. sau o fi avut loc vreun botez la miezul noptii respective si se contorizeaza totul incepand doar din acel moment??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5
Este vorba despre faptul ca cineva a fost provocat, a cerut drept la replica, si i s-a refuzat intr-un mod extrem de nedemocratic.

Cine a fost provocat? Cel care-l toaca vineri de vineri (plus alte talk showuri in care doar se face ca lucreaza) pe Basescu, intr-un limbaj de "cetate"?

Pentru cunostinta generala, dreptul la replica se acorda in mass-media. Intrunirile electorale nu fac parte din mass media! Poetul si-a folosit NECENZURAT dreptul la replica intervenind in direct la tv (care este parte a mass media) in aceeasi seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Eu chiar nu cred ca Dinescu a ramas fara drept la replica - din moment ce, nu mai termina sa scuipe, sa se autoscandalize, sa se autovaite, sa se autorevolte si sa scrie in toata presa lui Vantu despre incident... fiti voi sigure si calme ca si-a scos el parleala cu replica, - nu ramane el mut si singuratic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Am mai spus si acum o fac mai explicit:Dinescu a provocat(in maniera profesionista), a dorit panarama la Cetate, nu i s-a oferit prilejul nici lui nici Antenelor sau Realitatii pregatite pt. show si acum se incearca recuperarea investitiilor.
Acum ca m-am enervat,voi asa de destepti, ca altfel nu ati rezista pe acest Forum, chiar sunteti dispusi sa inghititi orice?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Pe bune, exista ceva, orice, pentru care sa-l condamnati pe Basescu? Sa scrieti, uite dom'le, nu mi-a convenit, a facut o prostie uriasa, da-l incolo ca m-a enervat. Exista?? Doar asa, de curiozitate intreb. Nu ca n-as sti deja raspunsul.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput