Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Basescu nici macar atita nu a facut, in cazul ineptiilor mult mai grave debitate de primarul PD-L, desi functia pe care o detine l-ar fi obligat la asta.



Eu acum sint in clasa I asa ca ma pricep foarte bine la corespondente intre elementele a doua multimi. Degeaba nu ne faci prosti daca ne tratezi ca pe unii. Pe Solomon de la PD-L il poti compara cel mult cu Ilie Morega de la PNL. Fac parte din acelasi esalon IV pe partid.
Pentru un nivel egal de indignare trebuie sa astepti o declaratie similara cu mizeriile lui Orban facuta de data asta de Stolojan. Iti inteleg sincer dezamagirea provocata de declaratiile celui pe care l'ai votat la primaria Bucurestiului. Dar te rog, nu ne consola si pe noi cu lucrurile reconfortante pe care ti le'ai spune tie.


Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Viviana,dar este clar ca cei cu "majoritatea" se vor agata de Geoana,lasand si ideologie si istorie la o parte in speranta ca Geoana va avea aceeasi relatie cu ei ca acum si vor merge fluierand!

Sustinatorii, pt. ca la acestia faceai referire, se vor entuziasma la inceput dar ulterior se vor gasi in fata unui mare impas:vor constata ca "tenorii",cum ii numesti tu sunt teleghidati de la aceeasi comanda si ca diferenta dintre partide este numai denumirea.
Sa o vad atunci pe Ileana, pe care o cred ca este sustinator sincer al PNL si totodata un om inteligent, ce va spune! Si va spune ceva pt. ca eu cred ca este sincera.

Edit.Sa vezi cand or sa bata cu pumnul in masa alde Vanghelie si Hrebenciuc ce mumos or sa faca cei cu coalitia majoritara;vom avea liniste si pace, tara la pamant si de vina o sa fie vesnic Basescu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Eu sint acum in clasa a 2-a si am inceput sa apreciez intorsaturile abile de fraza.

In loc de un simplu da sau nu, imi servesti o:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Dar te rog, nu ne consola si pe noi cu lucrurile reconfortante pe care ti le'ai spune tie.

Pai e exact ce faci tu in acest moment, in aceasta situatie.

Nu ti-a displacut discursul lui Solomon :(. Probabil, pe principiul "lasa ca bine i-a zis-o".
In fond, de ce ma mai mir? L-au aplaudat si Boc, si Monica Macovei, si Stolojan, si ailalti care mai erau pe scena... (vezi www.realitatea.net/antonie-solomon--dinescu--daca-vrea-sa-ramana-in-oltenia--sa-isi-schimbe-purtarea_659632.html" target="_blank">filmuletul). Nah, tu ce sa faci? Aplauzi si tu...


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Sa o vad atunci pe Ileana, pe care o cred ca este sustinator sincer al PNL si totodata un om inteligent, ce va spune! Si va spune ceva pt. ca eu cred ca este sincera.

B.nica, eu am supravietuit si alegerilor din 2000. Turul 2. Vadim versus Iliescu.
A, da, evident ca nu m-am dus atunci la vot.
Desi rational puteam discerne care-i raul cu un picut mai mic, (cum as putea si acum, in eventualitatea unui tur 2 Geoana-Basescu) in practica nu mi-am putut infringe greata, asa ca am stat acasa.


Deocamdata, raspunsul meu e ca in turul 2 votez Antonescu.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Viviana,dar este clar ca cei cu "majoritatea" se vor agata de Geoana...in speranta ca Geoana va avea aceeasi relatie cu ei ca acum si vor merge fluierand!




Nu, nu au nici o speranta in Geoana...au doar ura impotriva lui Basescu. Aici e cu mult mai mult decat sa-ti votezi candidatul, speranta...se voteaza contra. Daca ne intoarcem in urma cu economia si bunastarea, ne intoarcem si cu politica. Pentru ca nu putem trece peste un prag anume.
Revolutia bunului simt s-a transformat in golaneala. Dar nu aceea din Piata Universitatii, acolo unde se chinuie sa se plaseze oportunistii, ci aia disperata, ca a lui Dan Iosif (Doamne, iarta-l) care i-a tras suturi la picioare lui Constantinescu, cand a pierdut Iliescu alegerile. Nu mai e Iosif...trebuia sa se inventeze unul si...minune: a aparut Orban. Istoria se repeta...golanii si stapanii lor se perpetueaza.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Se pare ca Geoana vrea sa-si tina pesedistii acasa, nu vor veni la parlament in ziua validarii guvernului ca nu cumva sa gandeasca vreunul ca penelistul Ghise si sa voteze in consecinta...

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Viviana,dar este clar ca cei cu "majoritatea" se vor agata de Geoana...in speranta ca Geoana va avea aceeasi relatie cu ei ca acum si vor merge fluierand!




Nu, nu au nici o speranta in Geoana...au doar ura impotriva lui Basescu.


Oare de ce afinitatea sau dezaprobarea unui candidat sau altul se numesc "iubire" si "ura"? Eu imi permit sa judec un candidat fara sa simt nici un fel de afectiune sau ura fata de el.

Citat:

Aici e cu mult mai mult decat sa-ti votezi candidatul, speranta...se voteaza contra. Daca ne intoarcem in urma cu economia si bunastarea, ne intoarcem si cu politica. Pentru ca nu putem trece peste un prag anume.



eu sint printre aia norocosi care nu voteaza contra. am mai scris. deci nu poti generaliza



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Viviana,dar este clar ca cei cu "majoritatea" se vor agata de Geoana...in speranta ca Geoana va avea aceeasi relatie cu ei ca acum si vor merge fluierand!




Nu, nu au nici o speranta in Geoana...au doar ura impotriva lui Basescu.


Oare de ce afinitatea sau dezaprobarea unui candidat sau altul se numesc "iubire" si "ura"? Eu imi permit sa judec un candidat fara sa simt nici un fel de afectiune sau ura fata de el.


Ntz,ntz!Sirimie, ori nu ai citit bine ori vrei sa creezi confuzie,Rufus s~a referit la politicieni nu la electorat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Oare de ce afinitatea sau dezaprobarea unui candidat sau altul se numesc "iubire" si "ura"?



E simplu, Simona...
Starea aceasta n-am mai intalnit-o de la alegerile din anii 90, cand sustinatorii lui Iliescu te-ar fi mancat de viu...aia nu era iubire, era ura.
In acest moment nu putem vorbi candid despre "afinitate si dezaprobare', pentru ca nu asta se intampla. Sunt convins ca si tu realizezi acest lucru

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Apropo de Geoana stiati ca e si el un absolvent de Harvard Business School si are un doctorat in economie mondiala la ASE valeuuuu,valeleuuu ....uite aici om dastept si cu inginerie si cu drept si cu economie si nu de orsicare ,d-aia mondiala.......
Ionut Costea,ala cu Eximbankul,si el foarte priceput in economie fiind la baza inginer silvic
O familie de inalti functionari cinstiti si competenti ,fara nicio legatura cu secu ,e acolo niste socri,un tata...Va mai aduceti aminte ce a raspuns Geoana la o intrebare despre ofiterii sub acoperire:"nu stim cati suntem"?
In rest,vrea sa schimbe legea organizarii guvernului ca sa il oblige pe guvernu incompetent boc sa faca proiectu de buget.S-a prins probabil ca hotararea alora 65% ,cea neconstitutionala,nu prea e valabila.

Mergi la inceput