Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Legat de Basescu si Dinescu si de indignarea unora de "tupeul" lui Dinescu de a fi pe scena....

Dinescu a fost pomenit pe scena in 2 randuri: o data de nu stiu ce PDL-ist local, care a spus ca in multime se afla si Dinescu. Iar a doua referire a venit, ghici, chiar de la Basescu care a facut o remarca - sa-i zicem ironica, nu marlaneasca, la adresa lui Dinescu.

In atare conditii, Dinescu s-a simtit dator sa ia cuvantul.....uitand, pe moment, ca pe scena e dictatorul ....

Oricum, faptul ca Basescu, aflat la un miting electoral, a tinut sa-si plateasca" (in stilul lui, of course) polita fata de Dinescu, arata a zecea mia oara, cat de coleric, patimas si slab emotional este, neavand puterea si putinta de a se preocupa de alte lucruri mai soft, mai demne de un presedinte......


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

...ce e si cu orele astea suplimentare ale propagandistilor .... dar deh, e campanie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Haideti ca si'a cerut Orban scuze!
Ufff...

A spus ca expresia ar trebui sa'i fie considerata un autodenunt.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Dictator in sus,dictator in jos...pana una alta eu vad prea multa ura in barca celorlalti...si ,sincer, incepe sa ma infricoseze ura asta care atinge cote paroxistice...eu nu vad niciun ziarist arestat,amenintat,alungat din tara ,etc de Basescu...nu a inchis nicio televiziune,niciun ziar...unde-i dictatura ca eu in starea mea bahica ,nu o vad?...observ doar ca daca nu-l injuri cu sarg pe Basescu nu esti un om 'de bun simt'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

dyanna, slava Domnului ca Basescu nu-i de capu' lui, caci altfel ar fi facut tot ce ai scris tu acolo....mai e o Uniune Europeana, mai e un Licurici....o cazut ditamai zidul Berlinului, Basescu n-o sa cada?!?


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Muffin, pina una alta, Copiloi si Sirimie au fix aceleasi drepturi de a-si da cu parerea pe DC ca si tine. Fii mai atenta la mentiunea de sub nick-ul sub care scrii. Ai exact acelasi rang de simplu user, pe care-l au si ele. Asa ca mai usor cu stampilele. Cu atit mai mult cu cit agresivitatea verbala este de regasit in postarile tale, nu in ale lor.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Si-acuma sa le luam pe rind.

Orban a fost un nesimtit, l-a luat gura pe dinainte si a uitat sa mai si gindeasca.
A etichetat la gramada electoratul celuilalt, ceea ce nu se face, e o magarie extrem de jignitoare.

Stiu din propria-mi experienta. Imi amintesc cum m-am simtit vazind electoratul lui Crin calificat in niste termeni incomparabil mai soft decit cei folositi de Orban, ceva gen intelectuali snobi care-si maninca micii in debara etc. Mai, ca dracu' m-am simtit.
Asa ca chiar va sfatuiesc sa nu-l votati pe Orban.

Votati-l pe cel care s-a delimitat primul de spusele lui :). Ce si cum, gasiti aici http://www.realitatea.net/ludovic-orban--basescu-este-votat-de-alcoolici--tigani-si-prostituate_659467.html, asta daca reusiti sa treceti de primul paragraf.

"Daca Ludovic Orban a facut o asemenea declaratie, ma distantez de ea, nu o împartasesc".(...)."Consider absolut periculos sa deosebesc între electorate, ca al unuia e mai bun, al altuia e mai rau. Sunt convins ca pe Traian Basescu îl voteaza foarte multi oameni de buna calitate, de buna credinta, sunt oameni al caror vot îl respect în egala masura cu al oamenilor care ma voteaza pe mine", a mai spus Antonescu, adaugând ca democratia înseamna reprezentare si ca nu uita ca în spatele lui Traian Basescu sau al lui Mircea Geoana "stau voturile românilor". etc.


----------------

Cu Dinescu.

N-am s-o iau pe calea melodramatica, iata cum Basescu a cenzurat spusele celui care a rostit primele cuvinte necenzurate la Televiziunea Romana Libera, n-am sa amintesc cu ce se ocupau fiecare dintre ei cu putin timp inainte de decembrie '89, Dinescu era un veritabil dizident in vreme ce... mai departe stiti si voi.

Am sa va amintesc doar ca Dinescu ceruse microfonul pentru un drept la replica.
In buna traditie electorala portocalie, dupa obiceiul de a inventa infractori pe care sa-i agatam in par si sa-i oferim multimii sa-i huiduie, primarul Craiovei l-a amintit nitel pe Dinescu, aflat in public, l-a amenintat, l-a insultat si l-a expus huiduielilor. Totul, sub privirea aprobatoare a celui dintii democrat al tarii.
De aia s-a suit Dinescu pe scena.
Mai departe, ziceti-i cum vreti.

-------------------



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Am sa va amintesc doar ca Dinescu ceruse microfonul pentru un drept la replica.

Am sa va amintesc ca un miting electoral nu este un talk show la care se poate cere drept la replica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Mai departe:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid


V'ati mai gandit cu cine votati in turul 2? Cu www.gandul.info/politica/crin-antonescu-spune-ca-ar-vota-in-turul-2-chiar-si-cu-gigi-becali-sau-vadim-tudor-doar-ca-sa-nu-castige-basescu-5089779" target="_blank">Vadim sau cu Becali?

Da, ne-am mai gindit.
Il vom vota pe Antonescu.

Ce a zis?
"Daca as fi pus astazi în situatia de a vota între Traian Basescu si oricare alt candidat, l-as vota pe celalalt (...) Evident ca Gigi Becali sau Corneliu Vadim Tudor sunt departe de a fi optiunile mele pentru presedintia României, dar Traian Basescu a ajuns la sfârsitul acestui mandat în pragul nerespectarii structurilor elementare din democratie, a ajuns într-un soi de abuz perfect, iar un al doilea mandat ar fi extrem de periculos pentru democratie", a afirmat Crin Antonescu

Foarte bun a fost Antonescu la emisiunea lui Turcescu. Foarte-foarte bun. Inteligent, atent, spirt. Si chiar cu umor.

Era necesara o imprastiere a norilor de fum produsi in ultima vreme de serenadele neintrerupte pe care le cinta PD-L-ul, Basescu, Negoita, Cristian Preda, PNL-ului. Despre vai cum vrem noi guvern cu PNL-ul. Care sint de fapt cintece de sirena adresate electoratului PNL. "Vaaaaai, votanti de dreapta, dati un vot "util", care sa conteze, votati Basescu, ca avem noi grija si de micutul PNL dupa-aia, ca doar e fratiorul nostru."

O chestie similara s-a incercat inainte de alegerile parlamentare, prin scrisoarea micului Paleologu. "Votanti PNL, va rugam frumos, dati un vot util, sa nu ne risipim, votati PD-L, ca doar sintem toti de dreapta".
Si dupa aia, cu voturile sale de super-dreapta, au facut guvern cu PSD-ul.

Asadar, gasesc extrem de oportuna clarificarea pe care a facut-o Antonescu. Cu privire la cit de "de dreapta" e PD-L, la cit de "fratiori" sint, la ce e cu adevarat important in acest moment.



Muffin, astept sa ma etichetezi nitel si pe mine. Io ce-s?

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

In treacat fie spus, de cand Dinescu si-a pierdut butoaiele in instanta se pare ca intr-adevar ii lipsesc niste doage. Omul a devenit cam confuz in ultima vreme.

Mergi la inceput