Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Ce am zis eu despre cenzura nu a sensibilizat pe nimeni p'acilea. Oare de ce?

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Foarte frumos si foarte indraznet a vorbit Andreea Pora la Realitatea, astazi dupa-amiaza.

Nu este o rusine sa fii sustinator al lui Basescu.
Si nu stiu de ce se acrediteaza ideea asta.

De ce se arata cu degetul spre cineva care, fara sa fie partizanul cuiva anume, are alte pareri si de ce i se spune, ha, ha, ha tu te ascunzi dar de fapt tii cu Base?
De ce s-ar ascunde cineva ca tine cu Basescu?

PNL-ul este copilul meu de suflet. A fost si va fi intotdeauna incepand din anul '90 incoace. Dar, de vreo 2 ani de zile nu imi place cum fac politica si ii critic. Nu pentru ca tin cu PDL sau cu PSD. Pentru ca pur si simplu la ei acolo ceva scartie.
Incepand cu ultimile alegeri parlamentare i-am votat doar pentru ca eu consider cu tarie ca avem nevoie de un partid liberal. Si ii voi vota in continuare din acelasi motiv.
Pentru presedinte este cu totul altceva. Nu am nevoie de un presedinte liberal, nici PdL-ist, nici PSd-ist. Am nevoie de un OM care sa ma convinga ca merita sa-l aleg.






Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

in Rom nu trebuie scuze cind esti mojic... Mojicia nu e penalizata, ci aplaudata de pe margine. Si dupa aia tot aplaudacii sustin ca oficialii sint de calitate proasta. Pai cum sa nu fie, si sa fie altfel de felul lor tot acolo ajung ca sa placa la bobor.




nu-s sigura, de care vorbesti? de ala cu tiganii si prostituatele, sau de sutul in partile moi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Eu il voi vota pe Traian Basescu in ambele tururi ,campania " de bun simt" lipsita de proiecte,directionata doar impotriva unui singur om, imi intareste convingerea ca alegerea mea este buna ...daca Orban ma desconsidera sau nu putin imi pasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

"Eu as rezuma asa cine voteaza cu Basescu, alcoolici, tiganii, prostituatele" - a declarat, duminica, prim-vicepresedintele PNL Ludovic Orban, citat de Realitatea Tv.

Foarte mult respect, intr-adevar.
Nu stiu unde ma incadrez...nici eu si nici admin, dar il vom vota.




**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Foarte mult respect, intr-adevar.




La fel de mult ca si in cazul celui care a rostit "tiganca imputita" si alte asemenea

Si pe Corina Dragotescu a umplut-o de respect, cand i-a ironizat boala, ea fiind pe citostatice.....No comment!

Alina

***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/862567/MIRCEA-CARTARESCU-Confesiunile-unui-invins/...a se citi tigan, alcoolic, prostituata

"Am devenit, alaturi de Liiceanu, Vladimir Tismaneanu sau Patapievici, un pupincurist al lui Basescu, pe cānd Geoana, Voiculescu, Vadim, Tariceanu, Nistorescu, Patriciu, Rosca Stanescu si legiuni īntregi de alti patrioti din politica si din cultura sunt campioni ai democratiei. Ei au vazut limpede amenintarea dictaturii, pe cānd noi ne-am dat de partea ei. Noi suntem cei orbi (sau poate cei īmbogatiti de Basescu, sau poate cei fascinati de puterea absoluta, pe cānd ei, cu ochii lor albastri atintiti īn zare, au vazut limpede īn viitor. Acum mi-e clar ca am fost un imbecil īn ultimii ani. Mi-e limpede ca īntre Voiculescu si Liiceanu ar fi trebuit sa aleg tabara primului. Stiu acum ca Vladimir Tismaneanu m-a tārāt īn grupul intelectualilor putini, cānd locul meu ar fi trebuit sa fie lānga cei care apara miliardele lui Patriciu. I-am crezut pe Sever Voinescu si pe Mihaies, m-am lasat orbit de calda prietenie pe care le-o port si mi-am ratacit drumul care trebuia sa ma duca lānga Vadim. "





Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Foarte mult respect, intr-adevar.




La fel de mult ca si in cazul celui care a rostit "tiganca imputita" si alte asemenea




nu-i chiar acelasi lucru, intrucat la faza aia nu mi se adresa mie - nu de alta, da' nu posed microfon nici macar de jucarie. ok, nici acum nu ma simt, intrucat nu-l votez nici pe base, nici pe crin.

dar in ansamblu, da, sunt toti o apa si-un pamant - asta fiind motvul pentru care nu pot pune stampila pe vreunul. insa sa nu mi se mai prezinte - sau sa nu mi-i prezinte nimeni - ca mirosind a trandafirasi careva, si toti ceilalti fara exceptie a gunoi de grajd, ca nu-s tampita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

"Si mai grav - Basescu sustinea ca el nu l-a cenzurat pe Dinescu la televizor. Cred ca e rupt de realitate. Cu ce drept l-ar fi cenzurat, cine este el sa cenzureze? In ce an crede ca sintem? Unii au murit prin '89 ca sa nu mai fie cineva care sa cenzureze.

Nu antenele inventeaza ca basescu vrea sa readuca cenzura/totalitarismul, el insusi o recunoaste deschis. Crede ca sint destui prosti care il cred ca el e ala bun. Sper mult de tot sa se insele."

Sirimie, trecand peste faptul ca ai mai adaugat si "prosti" la "tigani, alcoolici, prostituate", eu nu pricep unde cand si pe cine a cenzurat Basescu, de esti asa de indignata!

Cenzura a fost la greu sub Iliescu si nu din aia cu manusi, sau din asta financiara cum e acum la Vantu sau la Antene, ci din aia in care te sunau noaptea acasa sa-ti zica sa fii atent sa nu te calce vreo masina-n lift!


Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Va rog sa nu mai sustineti ca sinteti obiectivi si ca nu sustineti pe Basescu. Nu inselati pe nimeni, e mai mult ipocrizie.




Eu, unul, nu mai sustin.
Nu-l doream...dar imi dau, acum, din ce in ce mai bine seama, care e alternativa.
Orban arata, cu adevarat, cine sunt adversarii lui Basescu...calitatea inestimabila a intelectualilor adepti ai teoriei "ba a matii".
Desigur, sustinatorii lui Orban sunt extaziati...
Basescu e singura alternativa ca sa nu-l mai vad pe Orban (si multi altii ca el); singura alternativa decenta pentru incetarea golanelii democratice in politica.
Cu adevarat, arama se da pe fata in perioada asta.

Mai bine alcoolic decat "orbanist"...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput