Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Probabil ca deja ati aflat cum Basescu nu l-a lasat pe Dinescu sa ia cuvantul la un miting.

De ce?

Pentru ca este un grobian, si nu un domn!

Pentru ca Basescu se teme de cei care vin si altfel la miting, nu adusi cu autocarul

Pentru ca target-ul lui sunt altii, nu intelectualii.

Foarte frumos a scris Doru Buscu despre Dinescu - Basescu.


Alina

***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Copiloi, poate nu stii ca Tanase si Dinescu ne-au anuntat la Realitatea cu o seara inainte ca urmeaza sa vina Basescu la Cetate.

Zambitor, relaxat si bascalios cum il stim, Dinescu a lansat in direct oferta de a-l angaja din mila pe Base drept capitan, pe vasul sau personal, oferindu-i un job de consolare dupa pierderea alegerilor ca o varianta la "plecarea pe mare": plecarea pe Dunare! Si s-a prezentat la miting sa intareasca aceasta oferta! Tu in locul presedintelui ce faceai, il invitai la microfon ca sa faca ce, sa detalieze salariul, sau conditiile de munca...?





Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Alina, am ezitat sa scriu despre asta in postul meu de dinainte.

Nu pot sa imi imaginez care ar fi scuzele pe care un sustinator a lui Basescu le-ar inventa pentru ce s-a intimplat.

Si mai grav - Basescu sustinea ca el nu l-a cenzurat pe Dinescu la televizor. Cred ca e rupt de realitate. Cu ce drept l-ar fi cenzurat, cine este el sa cenzureze? In ce an crede ca sintem? Unii au murit prin '89 ca sa nu mai fie cineva care sa cenzureze.

Nu antenele inventeaza ca basescu vrea sa readuca cenzura/totalitarismul, el insusi o recunoaste deschis. Crede ca sint destui prosti care il cred ca el e ala bun. Sper mult de tot sa se insele.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Este clar ca ascultand orbeste tot ce va propadavuieste Realitatea TV, vi se pare normal ... Vi se pare normal ca Dinescu sa se urce pe scena partidului PDL si sa vrea sa vorbeasca? Daca ar face un sustinator al lui Basescu asa pe scena lui Geoana sau Antonescu - l-ar lasa cineva sa se exprime - la 30 de cm de Geoan sau Antonescu? Sau i-ar fi dat un sut in fund?
Anormal mi se pare sa te bagi de nebun intr-un miting electoral - ca sa ceri dreptul la cuvant. In coditiile in care militezi anti basescu seara de seara la TV Irealitatea.
Si mai apoi sa spui ... ca e inadmisibil, ca e tiranie, si ca la tine acasa nu esti lasat sa vorbesti. Care acasa? De cand e Dinescu mosierul si stapanul argatilor de pe mosia lor? Are el dreptul la orice magarie la Cetate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie
Crede ca sint destui prosti care il cred ca el e ala bun.


Va vine sa credeti pana unde s'a ajuns in campania asta?

Orban: www.realitatea.net/ludovic-orban--basescu-este-votat-de-alcoolici--tigani-si-probabil-de-prostituate_659467.html" target="_blank">Basescu este votat de alcoolici, tigani si probabil de prostituate


Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Sirimie, eu nu sunt un sustinator al lui Basescu si n-am fost asa ceva desi l-am votat data trecuta la alegeri si mai apoi la faza cu suspendarea. Si asta pentru ca imi repugna mai mult CEILALTI.
In aceeasi emisiune in care Patriciu ne indemna sa umblam la rezervele de petrol, Vantu spunea calm ca nu are de ce sa cumpere vreun om in statul roman pentru ca-l poate numi oricand si asta mult mai ieftin! (Chiar nu cred ca-s singura care m-am uitat la emisiunea cu pricina, cea cu interviurile "mogulilor", a fost cu ceva vreme in urma la Realitatea TV...)
Mie mi-au ramas intiparite in minte vorbele lor si mi-e mai groaza de astia toti din spatele lui Geoana sau Antonescu, decat de gasca lui Basescu.
Si daca mai iau inca un pic de distanta si privesc in timp atitudinea oponentilor lui Basescu in alte chestiuni strategice de anvergura mai mare, cum ar fi cea cu trupele noastre in Irak sau proiectul Nabucco, si ma cam lamuresc cam ce carte joaca astia si cine e in spatele lor.

Nu de alta dar m-am vaccinat de nevoie inca din studentia inceputa pe vremea lui Ceasca si continuata in 89-9o-91... cand am fost printre "prostii" aia de pe strada si, prin natura imprejurarilor m-am nimerit chiar ca musca-n lapte si in miezul evenimentelor.

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

sa sirimie, sunt multi 'prosti' asa cum ii numesti tu. Dar, desigur, depinde cu ce lentile ii privesti... si cum te vad ei pe tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Pai da, il demonizeaza pe Basescu si pe potentialii votanti, pe toate caile si canalele!
Placa despre "tigani, alcool si curve" o puneau si cand era vorba de Piata universitatii, remember?
E acelasi vechi patefon sovietic...

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

sper ca v-a placut si ce-a zis mazare (nu ma mai ostenesc sa caut link, presupun ca stiu deja si copiii de gradinita). grobian? nuuu, un domn adevarat

hal de campanie electorala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Deci m-am inselat. Nu e deloc dificil pentru vreun sustinator a lui Basescu sa ii gaseasca scuze. Pentru ca in Rom nu trebuie scuze cind esti mojic... Mojicia nu e penalizata, ci aplaudata de pe margine. Si dupa aia tot aplaudacii sustin ca oficialii sint de calitate proasta. Pai cum sa nu fie, si sa fie altfel de felul lor tot acolo ajung ca sa placa la bobor.

In alte tari un parlamentar a demisionat ca i-a pus altuia coarne. acolo nu se accepta glume sau gesturi deplasate de la oficiali. Dar noi nu sintem ca acolo, civilizatia nu a ajuns la noi.

Va rog sa nu mai sustineti ca sinteti obiectivi si ca nu sustineti pe Basescu. Nu inselati pe nimeni, e mai mult ipocrizie.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput