Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Singurul adevar si din pacate nimeni nu vrea sa-l recunoasca este ca vina o poarta toti cei "trei tenori".
As vrea si eu sa vad un analist politic care sa vina si sa spuna: "mai fratilor potoliti-va, nu vedeti ca sunteti toti vinovati?"

Statea in puterea Parlamentului sa dezamorseze o situatie politica neplacuta.
A stat in puterea presedintelui sa faca acest gest.

Nici unul nici altul nu l-a facut.
PNL din ura fata de PDL si Basescu si nu din socoteli politice.
PSD din socoteli politice.


Nu mi-a placut guvernul Boc, dar l-am acceptat si am inteles ca la momentul respectiv nu s-a putut altfel.

Dar, de departe gestul cel mai josnic a fost facut de PNL prin motiunea de cenzura. In momentul acela l-am asemuit cu un sacal care incepe sa manance dintr-un muribund. Iar euforia lor si betia succesului a fost atat de mare ca m-a scarbit complet.

Basescu aflat in sevrajul puterii uita sa mai fie impartial si uman. Si va pierde pe mana lui.

De la Geoana nu am absolut nicio pretentie pentru ca niciodata nu a fost pentru mine o optiune.

Partea cea mai trista este ca niciunul, dintre cei trei tenori, nu se astepta ca lucuruile sa ia o asemenea intorsatura, niciunul nu si-a dat seama de dimensiunea gaurii negre in care va intra. S-ar putea sa-si regrete anumite gesturi dar merg inainte, deoarece pentru nici unul nu mai exista cale de intoarcere.

In ceea ce priveste ziaristii Bogdan Chireac - milionarul ziarist - si Cornel Nistorescu (oare a fost gasit vinovat in accident?) lehamitea mea e la fel de mare. Tocmai cei imorali si lipsiti de deontologie profesionala s-au gasit sa-i critice pe cei asemeni lor. HA, ha, ha.
Dinescu? a fost buna Udrea cand a chefuit cu el la Cetate.

Daca as fi Parlament m-as autodizolva.
Daca as fi Presedinte m-as autosuspenda.
Dar nu sunt.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

O intrebare pentru xeno:

Cine canta mai bine: Ludovic Orban sau noul prim menestrel www.antena3.ro/stiri/romania/liviu-negoita-a-cantat-alaturi-de-maria-dragomiroiu-intr-o-emisiune-televizata_84509.html" target="_blank">ministru desemnat?



Alina


***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

o-ntrebare pentru toti asa-zisii jurnalisti: chiar era important ca stie a canta?

asta-i din acelasi ciclu cu panseu' lui ciorbea (parca) - n-au cum sa aiba loc negocieri in we-ul asta, azi e nu stie ce, maine e meciul dinamo-rapid...


ufff, eugen ionesco, unde esti? ai fi avut material pentru doua vieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasacarmen spune:

http://www.youtube.com/watch?v=pEvnqUqbuOM&feature=player_embedded

scuze, stiu ca nu are treaba cu guvernul...dar e pacat sa nu vedeti asta:))

o seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

Foarte tare
In curand reincepe "Cantarea Romaniei"

Un vot pentru Razvan, va rog http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat+de+fericit+e+copilul+tau+KLORANE ad1 ad2
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Foarte dragut clipul.
Toti candidatii fac asemenea pregatiri. Si nu numai la noi ci in toata lumea asta mare.
Asta inseamna turneu electoral sa participe si membrii si simpatizantii partidului.

La Antonescu e la fel, la Geoana, la Basescu, la Vadim nu mai spun, ba chiar si la Oprescu sunt mobilizati oamenii.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Dap, foarte dragut clipul .

Daca va intereseaza cine erau "membrii si simpatizantii partidului" din film, vedeti aici: http://garciamuerte.blogspot.com/2009/11/miting-pd-in-favoarea-lui-basescu-din.html

Daca va intereseaza problemele organizatorice inerente unei asemenea actiuni, vedeti aici: http://www.realitatea.net/caravana-care-i-a-adus-pe-sustinatorii-lui-basescu-la-timisoara-si-a-parcat-ilegal-va-fi-amendata_659167.html Deh, 400 de autocare si microbuze, din 4 judete, nu-i usor...


Ar fi de ris, daca n-ar fi de plins.
Asa cum au fost acum mobilizati amaritii astia de beneficiari de ajutor social, de catre primarii PD-L, pentru a juca rolul de "public insufletit" la mitingul basescian, tot asa vor fi "minati" si la vot.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Cred ca pentru Basescu e vital sa arate bine in meeting-urile electorale. Ca sa convinga si pe altii, uite ba cit de multi il sustin.

Cit despre melancolia pentru comunism, sint multi in Romania care aproba autocratia.

Am vazut scene din campaniile electorale care ma fac sa pling, desi trebuia sa rid. Mojicie, cintece si voie buna. Imi vine sa emigrez.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Uite ca am prilejul sa demonstrez ca sunt impartiala si ma bazez numai pe ce simt eu.
Deunazi am aflat(nu mai stiu tv,presa)ca primarul de la Rosia Montana ii invita pe candidatii la presedintie sa-si spuna parerea despre proiectul controversat de acolo.
Acum sa-i vad!Deocamdata,in timp ce nesimtitii de la Gold iar dau pe la televiziuni spoturi publicitare nerusinate,nu vad nici din dreapta, nici din stanga, de la nici un "tenor" (vorba lui Viviana) ca ar avea cineva ceva de spus despre un proiect atat de important pt. zona aceea a tarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

O intrebare pentru xeno:

Cine canta mai bine: Ludovic Orban sau noul prim menestrel www.antena3.ro/stiri/romania/liviu-negoita-a-cantat-alaturi-de-maria-dragomiroiu-intr-o-emisiune-televizata_84509.html" target="_blank">ministru desemnat?



Alina


***


Alina, in comparatie cu Lucian Croitoru Negoita e o solutie infinit mai proasta. Si am senzatia ca esti de acord cu mine

V'ati mai gandit cu cine votati in turul 2? Cu www.gandul.info/politica/crin-antonescu-spune-ca-ar-vota-in-turul-2-chiar-si-cu-gigi-becali-sau-vadim-tudor-doar-ca-sa-nu-castige-basescu-5089779" target="_blank">Vadim sau cu Becali?

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput