tratament la sovata

tratament la sovata | Autor: rasarit

Link direct la acest mesaj

A fost cineva de curind la Sovata? Cum se prezinta baza de tratament si care mai sunt conditiile de cazare?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

si noi vom merge probabil daca vom avea bani..la sovata..dar nea placut si recomand cu caldura hotel alunis cele cu camere modernizate si baza de tratamnet de la alunis..vezi ca are sait

e super acolo

mai devreme sau mai tarziu......minunea va aparea si pe strada mea..............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

pogonici...ai mai fost acolo???sau doar de pe site-ul lor ti-a placut prezentarea???
si eu vreau sa merg la inceputul anului viitor...nu stiu exact cand...sa vad ce zice si dr. K...dar sunt putin nemultumita de faptul ca,desi te incurajeaza sa le trimiti mail si sa le soliciti toate informatiile pe care doresti sa le afli...nu primesti raspuns la mailurile trimise.
o sa sun...poate asa voi reusi sa vorbesc cu cineva...da' mai astept sa-mi treaca supararea pe ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sissica spune:

am fost acum 2 luni,am stat la particular si am facut tratament la baza veche.starea instalatiilor lasa putin de dorit ,dar personalul care lucreaza acolo este deosebit.
daca doresti lux ,poti sa mergi la hotel alunis unde sunt conditii super de cazare si tratament ,
in oricare varianta ,statiunea este frumoasa,iar localnicii sunt simpatici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ce proceduri ai facut sissica???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Decat la Sovata, unde e jalnic, mai bine mergeti intr-o statiune din ungaria, aproape de granita, de o mie de ori mai misto Hajduszoboszlo
Uitati aici http://ro.hungarospa-rt.hu/


Au si tratament pentru gravideala si e civilizat si preturi rezonabile. Nu se compara cu Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sissica spune:

pai.... eu am facut,procedurile pentru tratamentul ginecologic ,adica, impachetari cu parafina , bai ,tampoane vaginale cu namol,irigatii,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

pai daca tot mergem pana in Ungaria...mergem pana la Budapesta atunci,nu???

multumesc de info

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Eu am fost la Sovata in iulie. Am fost cazata la vila Adrien, pe care v-o recomand. Tratamentul l-am facut la Danubius, 5 zile, 3 proceduri pe zi, costa 5 mil, si conditiile sunt f civilizate.
Cred ca in perioada asta au oferte de cazare ok si la Danubius , in vara era un pic cam scump si oricum noi am vrut pensiune pentru curte etc.
Se recomanda 2 sapt de tratament, asa ca daca aveti timp, nu ezitati. Zona e frumoasa, aveti ce face, pe noi ne-a relaxat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ooofff....eu am o problema cu tampoanele alea vaginale.
nu le accept in ruptul capului.

5 mil pentru 5 zile de tratament pe zi nu mi se pare mult deloc...dar ca sa faci o cura de 10 zile...trebuie sa stai acolo 2 saptamani...si asta e cam mult din pacate...nu pot lipsi atat de mult de la treaba...mai ales ca vreau sa stau dupa aceea si 15 nopti la Budapesta pentru fertilizare.

oooofffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

io am fost vara asta la sovata ....


in primul rand sunt mai multe baze de tratament :alunis(io acolo am facut tratamentul-baza este nou construita de aproape 2ani) , lacul ursu(baza mai veche nerenovata) , si danubius (este baza hotelului danubius - de 4****)
am sa vorbesc de baza alunis unde am facut io.. e super faina iar asistentele sunt f de treaba ; mie mi-au cerut bilet trimitere de la medicul de familie (pe care nu l-am avut insa mi l-a trimis mama de acasa si m-a costat totul cu 1mil mai putin); am facut 4 proceduri/zi/10zile (in we nu se fac ) - irigatii vaginale cu apa din lacul ursu , bai calde tot cu apa din lacul ursu , tamponari vaginale cu namol cald, adus de la lacul negru , si o chestie electro (cu un aparat care ti-l punea pe burtica); in total m-a costat tratamentul 6.5mil; cazarea am avut-o la o pensiune care noua ne-a placut , la 1minut de baza de tratament (si ne-a costat 90ron/noapte/camera) ;cu mancarea e mai problematic , insa daca te hotarasti sa mergi , te indrum spre un restaurant fff dragut
toate procedurile iti sunt recomandate de medicul de acolo ( un medic f de treaba) - e bine sa-ti iei la tine si analizele pe care le ai
o completare mai am .. in lacul ursu nu se fac bai decat intr-o anumita perioada a anului(pt persoanele care fac tratament ) -iulie am inteles io , caci doar atunci ajunge temp lacului optima , pt a nu interfera cu tratamentul ; de asemenea , mie medicul m=a sfatuit ca , pe perioada tratamentului sa nu fac nimik altceva , adica nu piscina , nu spalaturi vaginale .. doar cs cu sosulica

edit:este raspunsul dat unei forumiste la alt subiect ...


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Multumita lui Dumnezeu si voua Alex traieste www.alexiatoma.ro

Alina e o fata tanara ca si noi .. isi doreste familie si copii ..s-o ajutam sa-si indeplineasca visul

http://alinadonescuumanitar.blogspot.com/2009/10/poveste-de-viata_1788.html#comments

MTHFR C677T genotip heterozigot

Mergi la inceput