tratament la sovata

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cora2010 spune:

buna seara fetelor. acum m-am logat si eu prima data, dar va citesc de mai multa vreme. referitor la sovata... eu sunt aici acum. totul ar fi ok la tratamentula asta, in genaral sa zicem, daca pe traseu nu te-ai lovi de anumite lucruri...proaste...dar ca sa nu o lungesc, cel mai oribil lucru este cel referitor la tratamentul cu namol, unde nu se separa femeile de barbati, si toata lumea se vede cu toata lumea, ca la nudisti... este ORIBIL. am uitat sa precizez: asta este la hotel ALUNIS. la baza veche nu stiu cum o fi, dar la minunatul hotel ALUNIS, iti vine s-o iei la fuga cand vine randul sa faci tratamente cu namol...ce sa zic, facem haz de necaz, vom supravietui...dar prostia e MARE la cei care au gandit logica spatiilor...asta e......se pare ca sunt un pic deficitari la implicare cei care au lucrat la asta...de parca nu e suficient de greu ca treci prin tot felul de traume...ca nu reusesti sa ramai insarcinata normal...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

La baza veche de tratament nu se fac impachetari cu namol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora2010 spune:

Se pare ca la baza veche se fac tratamente ginecologice: tampoane cu namol, irigatii, etc. O combinatie buna ptr impachetari cu namol e sa te duci la hotel Danubius, care am inteles ca e superior ca si conditii holetului Alunis. Si exista pensiuni private sau proprietari f ok care inchiriaza in conditii f bune. Oricum oamenii sunt foarte civilizati pe aici, asta compenseaza...senzatiile de la tratamente...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora2010 spune:

una peste alta, este cineva pe aici care a facut cura de tratament la sovata si a avut efect? cate zile? ce proceduri? ce probleme a rezolvat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Da, la mine a dat rezultate exact la 6 luni de cand am fost la Sovata. Dupa 7 ani de asteptare, dupa 3 FIV-uri nereusite , cu un sot cu oligospermie severa acum sunt insarcinata in 11 saptamani. A fost o minune, nu ma asteptam sa raman vreodata natural dupa ce toti dr la care am fost nu ne dadeau nici o sansa natural.Dar D-zeu face si minuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

Buna Cora,

Mi se pare oribil ca sunt barbati si femei la gramada. Nici macar la nudisti nu e asa... ca si acolo sunt separati pe barbati si femei.
Eu aveam in plan sa ma duc in iunie si tot la Alunis, dar m-ai cam speriat. Crezi ca mi-ar merge sa fac pe nebuna si sa imi pastrez costumul de baie pe mine la procedurile unde sunt barbati si femei la gramada? Stii cumva daca la Danubius este tot la fel ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna

KiraClara- am fost la Sovata in urma cu 2 ani, in mai. Am stat la danubius, scump dar ff bune conditiile. Au si dr care iti recomanda ce tratament sa faci.
Nu stiu cum e la Alunis, dar la D - femeile sunt intr-o parte, intr-o camera, unde sunt 3 paturi, dar exista paravan asa ca nu te vezi cu vecina.
Barbatii sunt in alta parte...
eu cu sotul meu nici nu intalneam pe holuri, daramite in camerele de tratament..
eu il recomand cu mare drag, sunt sigura ca sunt fete care au reusit

In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

Speranta, merci!
Eu alesesem Alunis in ideea ca e mai ieftin decat Danubius, dar in lumina noilor informatii o sa reanalizez. Oare la Danubius ma primeste doar sa fac procedurile, fara sa stau la ei in hotel? Ca as putea cauta macar cazare mai ieftina in alta parte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onette79 spune:

buna, fetelor...
sunt noua in zona.....insa veche ca si aspiratii.
Anul acesta nu fac decat 5 ani de la nunta....si vreo 2 de investigatii.
In momentul de fata chiar sunt aici, la Sovata, in hotelul alunis, in una din camerele renovate.
Personalul de la baza de tratament este deosebit:vorbesc foarte frumos cu pacientii, intotdeauna, dupa fiecare procedura, ti se ureaza "Sa-ti fie de bine!", iar in ceea ce priveste ca femeile sunt tratate cu namol in aceeasi incapere......asa e. Insa asistentele fac tot posibilul din lume sa nu se nimereasca vreun barbat acolo...Iar daca e, oricum intre paturi exista acele perdele(nu stiu cum sa le zic) astfel incat nu te vede nimeni cand te schimbi, nici cand iti baga tamponul, nici cand te da cu namol. Cand te duci sa te speli, e indicat sa te duci cu un prosop mare, ca in momentul cand iesi din dus, sa te poti infasura cu el.
Repet, doamnele de aici sunt tare dulcele.....chiar daca vorbesc ungureste (mie mi s-a acrit de ungureste, dar...ele sunt simpatice).
Daca mai vreti detalii legate de baza de tratament si de hotel, va stau la dispozitie cu cea mai mare placere.
Va pupacesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marig spune:

Buna fete dragi,
am si eu o intrebare.ce sanse(cu tratament la sovata) am sa raman insarcinata natural,eu avand uter bicorn,iar sotul oligoastenospermie extrem de severa(doar 1 milion de gigei..50 % mobilitate)??
eu am fost acu 2 ani la sovata,am stat 1 saptamana..am facut bai in lacul Ursu..dar atat..nimic bai de namol,tampoane..sau alte minuni.
cine poate sa ma ajute????
multumesc& doamne ajuta!

Mergi la inceput