Licurici de ianuarie-februarie 2009 (62)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariacri spune:

Buna mamici de licurici!

Va citesc si eu inca din timpul odiseei dar nu-s prea curajoasa la scrisul pe net asa ca am tot amanat momentul primului mesaj...

Acum mi-am facut curaj sa-i urez lui David multa sanatate si mamicii lui numai vesti bune maine !

Fetelor, mi-am facut si eu cont pe paypal, imi trimiteti si mie o adresa de mail si ce mai e nevoie sa ajutam si noi cum putem?

Multumesc.

Mami Cri si Prichindelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

lisa si Nadia a ramas dupa ora veche ... tot la 5,30 da trezirea in fiecare dimineata Dupa ce mananca sta treaza pana pe la 9, cand plec eu la servici

Stie cineva ceva de ledi? Or fi ajuns la Bucuresti?

aryia stai mai linistita, copiii sunt raciti. Ce, anii trecuti n-au fost?

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

mariacri bine ai venit! Scrie repede 10 nesaje sa scapi de moderatie. Si spune-ne mai multe despre voi.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Naty

lisa si Nadia a ramas dupa ora veche ... tot la 5,30 da trezirea in fiecare dimineata Dupa ce mananca sta treaza pana pe la 9, cand plec eu la servici

Stie cineva ceva de ledi? Or fi ajuns la Bucuresti?

aryia stai mai linistita, copiii sunt raciti. Ce, anii trecuti n-au fost?

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI





Stiu eu. Au plecat acum.

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit

http://citadelaalbastra.wblog.ro/





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Anuc cerceii ii fac din pietre semipretioase, perle de cultura, sticla de Murano, diverse cristale, lemn si foarte rar plastic. Pietrele le montez fie in argint fie in metal argintat inoxidabil. Ma relaxeaza sa fac bijuterii, imi pare rau ca nu le-am pozat pe toate, am facut altele si mai frumoase.


Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Buna seara,
Tare greu e sa reinnozi firul cand n-ai mai scris de mult.

Vreau sa o sustin pe Ledi, maine vom fi toate cu gandul alaturi de tine, fii optimista, orice ar fi.

Aalina, pentru o femeie si o mamica deosebita.

Naty, ne-ati luat de data asta la kg, Ilinca are aproximativ 7,900 la aproape 10 luni. Sa-mi spui si mie daca ti se recomanda ceva analize din cauza ca e prea slaba. Ce mi-ar place si mie sa patinez, da' nu stiu. Si e pationar la Mall-ul de aproape de mine. Poate imi fac curaj si ne vedem pe acolo odata.

Mey, io ma bucuram cu ora noua ca fi-mea se culca la 10 si se trezea la 8 dimineata (nu iau in calcul trezirile de noaptea). Vreo 2 sau 3 zile s-a culcat si ea la 9 si s-a trezit la 7, apoi nu stiu cum a facut ca desi o culcam la 9, tot pe la 10 adormea.

Porumbita, eu sunt aproape in aceeasi oala cu tine. Treziri de nshpe mii de ori pe noapte, noroc ca adoarme relativ repede la loc. Io o pun instant la san, si am noroc ca o pot alapta culcata. In plus refuza cu vehementa laptele praf. Trage din bibe, si cand simte ce e il refuza, il impinge cu mana.
De cand a invatat sa se ridice in picioare nu mai adoarme singura in pat, o adorm la san.
A iesit si dintele nr. 5 cu muci si zilele astea nr. 6 fara.

Dark, Irina, sanatate bolnaviorilor!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Bebelusi, deci iei si pietrele si cerceii nemontati de pe net si ii montezi tu? Poate ne facem partenere
Numai daca as avea timp....

Anuc cu Ioana mica si BB Filip


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariacri spune:

Prichindelu' meu Horia s-a nascut pe 8 februarie, natural (nu chiar 100%, ca a fost ceva anestezie locala pe ici pe colo :)).
Acum e aproape baietel, jucaus si plangacios rau de cand ii ies dintisorii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Mariacri,bine ai venit! Sa iti traiasca licuriciul.

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Mariacri, bine ai venit!


Poze

Carla

Iulia si bebe Carla Maria (4 martie 2009)

Mergi la inceput