Gravidutze si mamici de Cluj -141

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

vin si eu cu o propunere... nu este mai ok ora 17.00 ca si inceput de party???

nu dati cu rosii... imi spuenam si eu parerea....

Oana si printesa inimilor noastreMaria-Teodora (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Adriana, Oana, multumesc de cafea.

Victo, Oana, ce copilasi cumintei aveti

Parerea mea e ca toata gripa asta e o isterie mediatica. E o gripa ca oricare alta, mortalitatile au fost doar in cazul celor cu patologie severa asociata. Cred ca la fel se moare si dintr-o gripa obisnuita sau chiar mai frecvent din aspirina . Vorba lui Victo, sunt alte boli mult mai severe de care sa ne fereasca Dumnezeu.

O zi buna sa aveti

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Asa zboara kg mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanimi spune:

Fetelor, ce frig e afara? Nu le ingheata nasucul gradinarilor pe vremea asta? Noi de 2 zile nu am mai iesit afara, ca prea sufla vantul, ne-am multumit cu o vizita pe balcon

Sa aveti o zi frumoasa!

Nina & Iarina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

SI NOI TOT IN JURUL OREI 5, 5,30 putem ajunge, din aceleasi considerente..
si anul asta de ziua lui mi-a facut Stefan figura, ca mi s-a trezit la 16,40..si la 5 si un pic cd au venit primii invitati el era cu iaurtul la botic..

anul trecut, la fel..era in scaunul de masa si invitatii soseau..

noi cd trebuie sa ajungem undeva, atunci se gaseste sa doarma mai mult la amiaza.

raportez prima noapte in care Stefan a tusit doar de pe la 22- la 23..apoi nani pana dim :):)

ieri am aspirat salteluta lui, am schimbat cearsafurile, am dezinfectat patutul cu spirt..am pus prosop ud pe calorifer..
astept sa se insanatoseasca de tot sa ii fac prevenarul.

o zi buna, ma apuc de dosare.

Paula si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Bun, am mai lucrat ceva!

Fetelor, apropos de ora, cred ca e in regula 4.30, pana ne vom aduna va fi oricum 5...asa ca zic sa ramana asa! Nu incepem nicio activitate gen tombola sau pizza sau ce mai facem pana nu bifam pe toata lumea de pe lista! Propun papa la ora 5.30-6 si tombola la 6.30 eventual. Asa ar avea timp toata lumea sa ajunga. Si noi suntem exact pe programul de dormit pana pe la 4, cu gustarica, cu toate, cam asa am ajunge si noi, dar o sa ne staduim sa fim inainte de 5.






Co + Carina Alysa (13 noiembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Neata si de la noi, la pranz!

Eu am lipsit motivat, ca am dat o fuga pana la gine 1 sa ma intalnesc cu dr, intarziasem cam mult vizita, cum ea fusese plecata din tara. Dar e clar ca in clinica nu ma mai duc, de-aia prefer eu cabinetele private.
Vestile bune, bebelina e mai marisoara, asa ca eu ma declar in saptamana 28, si nu 26 cum tot ziceam..., e bine, sanatoasa, frumoasa si perfecta, ca doar e a mea!In prenatal pot intra peste 3 saptamani, ceea ce am sa si fac, ca si asa gasesc din ce in ce mai greu solutii pt Sara. Pe soacra nu prea ma pot baza, pe mama nu o pot tine la infinit...Cu rinichii, zicea ca nu vede nimic, dar mai monitorizam, eu stiu insa ca e totul bine!

Co, multumesc de intrebare, prestez zilnic cate o cafeluta. Si cioco, evident! Azi, astept sa degust ciocolata de casa facuta de mami!

Cat priveste petrecerea, eu nu mai indraznesc sa o rog pe Lilly, ca vad ca nu ajungem la un consens privind ora, poate ca nu m-am exprimat clar atunci cand am zis ca intervalul 16.30-19.30 e singurul disponibil. Acesta e intervalul pe care se putea face rezervarea, urmand ca fiecare sa soseasca cat de cat la o ora rezonabila. Dar inteleg ca cele mai multe nu vor putea ajunge decat destul de tarziu, asa ca eu zic...pas.
Poate se gaseste o alta solutie, locatie, ora, data...sau poate renuntam la idee ca si asa sunt de evitat aglomeratiile in perioada asta! Noi sa fim sanatosi ca de petrecut, slava Domnului uite cate prilejuri avem.

Ioana, in acelasi spirit si Sara, e modesta nu vrea de la mosu decat cioco si bobo, eu ce ma stresez mai tare ce surpriza sa-i facem fetei...Ea mai are o surpriza de la surioara ei, cand se va naste!

O zi frumoasa tuturor! Ce frig e...brrrrrrrrrrrr!!!!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Emma Sofia 26 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Salutare!


vin si eu cu noutati...multumim de intrebare, Gabi...suntem bine, azi am fost la prima eco, sarcina e ok, embrionul exista(de data asta)...asteptam sa vedem activitatea cardiaca peste 3 saptamanai...uff, ca mult mai e pana atunci...inca nu ma relaxez total, dar sa speram ca totul va fi bine...

ma bucur ca bebelina ta e ok, marisoara si frumusica...pai cu cine sa semene altfel???

am o intrebare la voi: oare de ce mi-a dat sa iau Aspenter?? stiu ca se da in caz de pb cu coagularea...ori, eu nu i-am zis de asa ceva, mi-a povestit insa dr. ca exista multe cazuri de tromboza la gravide, ceea cce duce la riscuri f mari ulterior...

COOOOOOOOO, vreau sa vad si eu pozele Carinei!!!!!!!!!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007)

ERIC, POZE RECENTE

ERIC IN 2009

ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!

pui mic, mic

BLOGUL NOSTRU

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Gabi, felicitari pentru bebelina cea mare si cuminte!

Andreea, nu stiu sa-ti raspund dar daca imi aduc eu bine aminte(sper sa nu ma insel), Ioana, mami de Sara lua Aspenter la recomandarea medicului, poate iti spune ea.

Of...daca ati sti ce m-am saturat sa stau in casa in fata calculatorului sa caut job-uri.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

ABSOLVENTE!!!!

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Gaby-ma bucur ca bebelina este bine, sunt sigura ca va fi bine si cu rinichii, bine faci ca nu te stresezi!

Andreea-sa-l pupe mama de scumpic( embrionasul),hihi.ma bucur ca sunteti bine, sunt asigura ca peste 3 saptamani vei veni cu o veste buna!

eu zic ca e bine data si ora, toata lumea care vine sunt sigura ca poate ajunge chiar si daca putin in intervalul asta, ca doar avem pana la 19,30,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

am si eu 2 nelamuriri daca ma ajutati, una am intrebat-o dar nimeni n-a raspuns:
-socrii vor s-o duca pe piti la felix.voi v-ati duce pe asa vreme cu ei?daca mi se raceste? stiu ca-s panicata, nu stigati!!!

-voi le mai dati bodyuri care se capseaza? ca eu nu prea gasesc numere asa mari deja.dar asa bine tine cald la spatic...sau dati numai maieuri simple.si daca da, nu iese din pantalon si se raceste la spate?

Mergi la inceput