Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Neata!!

Am fost aseara la eco, dar m-am intors destul de tarziu si mi-era un somn ca nu am mai deschis computerul..Sunt un pic stresata, translucenta nucala a iesit marisoara...2,19mm...la MIhaita era 1mm..

Andrada,offf, bietul Antonio!! Insanatosire grabnica puiului.

Andra, sunt ok valorile betaHCG.. ai reusit sa iti mai faci o eco???AI sa vezi ca bebe e bine..

Nana, impresionanta ambitia ta Doamne ajuta sa fie bine mai departe!

Crina, bine ai venit!! De ce nu incerci si opinia unui alr dr??!!



Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 12+ cu

Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaMar spune:

Buna dimineata dragele mele, v=am citit dar nu am avut timp s scriu.
Am fost la dr, bb e bine, dupa UM as avea 9 sapt, dar dupa eco ar fi 10 sapt...mi-a zis dl dr ca e mai voinicel...acum ma duc pe 9 sa masuram ceva la caputul lui.
Mi-a marit doza de utorgestan, iau 4/zi, pentru ca este distanta destul de mica intre nstere si sarcina...sper sa fie bine.
In rest sunt bine, ma chinuiesc in continuare cu constipatia si astept cu nerabdare sa vad sexul bebelului. Cf eco as naste pe 23 mai...dar fiind vb de cezariana..sigur va fi mai devreme.
Imi pare rau de ceea ce am citit,cu nenorocirile care s-au intamplat, sa ii dea Doamne Doamne putere sa treaca usor peste intamplarea asta.

Va pupic pe toate, sa auzim de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

neata
felicitari cristina, oana pt vestile de la ecosa dea dzeu sa venim tot timpul numai cu vesti bune

asa creste bebicu
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:


cristina_26 dupa ce am citit mesajul tau am cautat repede pe google ce este aceasta translucenta nucala
am gasit ca poate avea valori diferite in functie de saptamana de sarcina si ca trebuie corelata si cun alti parametrii pt a determina gradul de risc
tu ai cu siguranta mai multe informatii decat mine, eu ti-am scris doar ca sa ramai optimista si sa nu uiti ca o valoare mare nu este un verdict
Andrada ii doresc si eu multa sanatate puiului tau, pot doar sa imi imaginez cat de greu este sa-ti vezi iubirea plangand din cauza bolii
sper sa raspunda cat mai repede la tratament si sa te linistesti
Nana ai tot respectul meu pentru cum lupti...speram, cu toatele, sa fie totul bine si sa aducem pe lume copilasi sanatosi(in trup, minte, suflet)

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia_aa spune:

Dragele mele ma bucur sa vad ca sunteti bine , eu am dimineata dureri de cap dar in rest totul e bine... sunt stresata un pic de eco de joi ptr ca data trecuta nu s-a vazut aproape nimic ,data ultime menstruatii a fost 11 sept dar doctorita zice ca ar fi o sarcina de 6 sapt si 5 zile la ultimul ecograf (in 29).


PS. Oare unde sunt restul paginilor, ieri erau vreo 21 ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

CRIS, eu stiu ca sub 3 mm nu are sens sa te ingrijorezi... Fii optimista, cum esti tu mereu, sunt sigura ca e bine bebele. Deci va avea fratior Mihaita? Felicitari, draga mea, ma bucur tare mult! Dar doctorita a zis ca ar fi motiv de alarma 2.19?

Felicitari si OANA!

ANDRA ma rog sa primesti vesti bune la eco de azi si sa fi fost doar alarma falsa...

Monica, mami de Luca Andrei si 10+
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Neata fetelor!
Bun venit fetelor noi!
Eu nu am mai intrat de ceva timp, astept azi sa-mi iau rezultatul analizelor de coagulare de la Fundeni, sa vad daca incep injectiile cu Clexane (Da Doamne sa nu fie cazul!).
Vineri ma duc la prima eco si luni la primul control la doctora pe care o vreau sa-mi urmareasca sarcina!

Sa dea D-zeu sa fie un capitol numai cu vesti bune!
O zi buna fetelor!

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata scumpele!

Cristina felicitari pentru carucior!! Eu zic sa nu te ingrijorezi cu translucenta, am avut o prietena careia i-a spus de la inceput ca bb are SD ca nu are piramida nazala etc. a stat stresata toata sarcina si fetitza a fost ok. Doctorul meu mereu spune ca nu ii e frica de masuratorile astea
beluistef felicitari pentru bb3!! Super! Esti o mami curajoasa
Nana bine ai venit. Sper sa fie totul bine!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Neatza dragutele

Multumesc pentru primire si sper sa avem sarcini lipsite de probleme si sa ajungem cu bine la termen.
Eu am o problema cu insomniile, zici ca sunt pe dos... pe cand toate mamicile se vaita ca sunt obosite si le este somn intr-una eu nu pot dormi si noaptea ma trezesc si ma uit pe pereti ore intregi si nu reusesc sa adorm, decat poate spre dimineata.
A mai trecut careva prin asta ce ziceti cum pot face sa scap de insomniile astea....daca de acum am asa ce ma fac catre sfarsit ...offff

de Beatrice ( 02.06.2003) & Luisa ( 23.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Bun gasit dragele mele!
Bun venit noilor burtici, sarcini usoare si la termen! Fara greturi sau alte neplaceri!

ANDRA, esti fetita tinara, nu ai cum sa ai probleme asa... nu dispera si succes! E pacat sa te gindesti numai la rau, te rog sa fii optimista!
In primul rind schimba medicul! Eu nu as merge la medicul care a asistat-o pe mama la nastere, in ideea ca evident este DE-PA-SIT! Ti-am recomandat de altfel cu mai bine de o saptamina in urma sa nu mai astepti dupa el ci sa gasesti un alt medic mai tinar, mai putin ocupat, cu mai putine fitze, pentru care problemele tale sa conteze! Eu ti-am vorbit din punctul de vedere al omului patit, pentru ca asa mergeam si eu cu ochii inchisi la un mare nume din Iasi ... ca sa imi dau seama ca ma confunda la greu, nu are idee de suferinta mea si nu ii pasa decit de ceea ce incaseaza. Maitreyi poate ar putea sa iti dea mai multe sfaturi, dat fiind ca vede multe in sistemul in care activeaza!
Si eu iti doresc Maitreyi, desi e greu, sa ajungi ceea ce iti doresti si mai ales sa fii la fel, dulce, calda si sa oferi pacientelor sprijinul de care au nevoie! As putea sa iti spun mai multe pe PM despre... experientele mele cu mari nume... de Iasi!

Ayla (Monica) te sarutam pe frunte si te asteptam macar sa ne spui ca esti bine, ca ti=ar revenit! Stiu ca e greu insa mai stiu ca optimismul tau este superior oricarui necaz! Nu-ti pierde speranta!
Pup cu drag toate fetele si scuze ca nu v-am nominalizat pe toate, dar nu am scris demult! As avea de recuperat tare mult, sunteti multe noi, nu va retin inca!

Sa auzim NUMAI de bine! Imbratisari!

Mary 10+

evolutia lui bebe

Mergi la inceput