Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (211)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sabinel

Lavinia, cand am zis ca eu cred in homeopate am spus in maniera asta pentru ca sunt fete care si-au afirmat scepticismul in ceea ce le priveste. noua ne-au facut bine la fiecare raceala si nu numai. intr-adevar si exprimarea mea a lasat de dorit

ange, o draguta ca de obicei eu sunt cu mucii, amalia e bine merci.

Sabina si Amalia

Sabinel, am inteles ce vrei sa spui. Poate exprimarea mea a lasat de dorit - eu ma adresam in postarea mea tocmai acelora care si-au manifestat scepticismul, adica faptul ca nu crezi intr-un tratament nu face acel tratament mai putin eficient. Vezi ex. antibioticelor, citostaticelor, etc.


Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Lavinia la noapte la disco cu voi

Oana ma bucur ca a fost totul bine..David e un cuminte

Laureta yupiii sunteti acasa

Sabinel multa sanatate

Eu am facut paste cu sos si bineinteles ca nu a mancat nici macar o linguritza:(

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui babymom75

Pai... eu de-asta am subliniat - faptul ca pare nu inseamna ca nu este o Conspiratie. Adica, citez: "daca esti paranoic, nu inseamna ca nu poti fi urmarit" . Ma intelegi?




nu

********************

Eva & Luca Noah (08.09.2008)


"To fill the hour -- that is happiness." (Ralph Waldo Emerson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

laureta bine ati venit acasa!!!! Ce bine ca Biancu e bine!!! Yupyyyy!!! Neaparat s-o albesti cu toate pupaturile care i-au fost trimise pe aici!!!!

luminitza nu zic, cortul ala arata ff fain, dar mi se pare scump ca porcu!!!! Dar avand in vedere ca a fost platit de soacra... Voi sa fiti sanatosi!!!



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Oana, ma buur ca a fost bine, nu ma asteptam la altceva, David e mai mare. Si sper ca mai tarziu sa fie la fel de bine pentru amandoi.

Fetelor, pentru problemele mele descrise in capitolul anterior as vrea sa merg la gine dar m-ar interesa si un medic homeoopat cumsecade in caz ca aflu ca am cine stie cate 20 de chisturi sau anexite. In care caz ma puteti ajuta pe PM cu niste date de contact si preturi ca sa stiu cum ma organizez? S-a mai vorbit pe-aici, o sa fac si un efort de memorie, dar intre timp mai multe ati fost in mai multe locuri si mi-ar prinde bine niste impresii la obiect. Va si multumesc anticipat pentru ajutor.

Kllemi eu sangerez de la vreo 8-10 luni de la nastere (n-am deloc notiunea timpului) si simptome atipice care mi s-au parut ca premerg o sesiune de rsui am avut de la sase luni. Dar eu am in mod clar probleme, de o luna tot sangerez, azi un pic, maine la fel, 3 zile pauza si o iau de la capat. Plus o durere surda in zona ovarului drept care m-a sacait la un mom dat.

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Nocom noapte bunaaaa!

Lumi felicitari ptr mergareti,acuma cred ca e super la tine...se tin unul dupa celalalt,sau fiecare in directia lui?



Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

Nocom noapte bunaaaa!


SA-RU-MA-NA!!!!!!!

SI VOUA LA FEL!!!

mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Ciprian sa cresti mare, sanatos si frumos!
Maryb

Laurettama bucur ca Biancu e mai bine! Bine ca ai avut programarea la doctor
Tzitziri sper sa fie bine in continuare Dar sa te pregatesti pentru cazul in care se supara pe tine. Mihnea a avut o perioada de cateva zile in care ma certa cand veneam acasa. Si in ziua de azi cand intru in casa trebuie sa ii dedic atentia 100% lui pentru cel putin 15-20 de minute. Dupa aia pot sa ma schimb, sa ma duc la baie...

Ramo pe ultima periaoda de Cerazette aveam aceleasi simptome:sangerari aiurea, durere infundata in ovarul drept. Au trecut dupa ce am renuntat la pastile. Nu stiu daca homeopata lui Mihnea consulta si adulti, dar dac vrei iti dau contactul.

Babymom si eu am spus ca trebuie sa crezi in tratament, dar ma refeream mai ales la faptul ca trebuie sa poti sa lasi organismul sa lupte. Adica trebuie sa lasi homeopatele sa isi faca efectul si trebuie sa ai incredere ca vor functiona. Altfel degeaba ne racim noi gura pe forum ca sunt bune, sunt minunate homeopatele. Daca nu esti convinsa(mai ales ca mama) ca tratamentul va functiona este greu de crezut ca poti apela la el.
N-am reusit sa o intreb pe verisoara mea de ce homeopatul ei i-a zis sa nu foloseasca nurofen, o sa imi pun reminder sa o intreb

gata, ma duc sa ma culc ca m-a terminat weekendul in deplasare

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

copilu doarme, bag si eu cateva randuri

Sabinel

Laura ici multi, ce mai faci? Nu te stresa ca nu papa, Crina are o zi cand papa alta nu si tot asa

Nocom o noapte fara treziri va uram

Paula-Laura





de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Atat de mare sunt
Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui 300

Oana, ma buur ca a fost bine, nu ma asteptam la altceva, David e mai mare. Si sper ca mai tarziu sa fie la fel de bine pentru amandoi.

Fetelor, pentru problemele mele descrise in capitolul anterior as vrea sa merg la gine dar m-ar interesa si un medic homeoopat cumsecade in caz ca aflu ca am cine stie cate 20 de chisturi sau anexite. In care caz ma puteti ajuta pe PM cu niste date de contact si preturi ca sa stiu cum ma organizez? S-a mai vorbit pe-aici, o sa fac si un efort de memorie, dar intre timp mai multe ati fost in mai multe locuri si mi-ar prinde bine niste impresii la obiect. Va si multumesc anticipat pentru ajutor.

Kllemi eu sangerez de la vreo 8-10 luni de la nastere (n-am deloc notiunea timpului) si simptome atipice care mi s-au parut ca premerg o sesiune de rsui am avut de la sase luni. Dar eu am in mod clar probleme, de o luna tot sangerez, azi un pic, maine la fel, 3 zile pauza si o iau de la capat. Plus o durere surda in zona ovarului drept care m-a sacait la un mom dat.

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...



oooofffff... nu mai stiu ce sa mai cred, nici nu mai stiu de cand nu mia mai venit, cred ca de prin iunie, asa durere am si eu dar foart mici, ca sa zic asa.....in fine

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput