Puiuti de Randunici 2008!! (327)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

neata ...sunt ....asa ceva nu mi s-a intamplat niciodata......am luat-o pe Antonia cu noi in pat dupa o repriza de plans/urlete la ea in patut si am primit picioare in cap si fata si eu si randunoiul cum n-am primit niciodata...cu toate incercarile mele de a o linisti si a o culca la loc....frateeeeeeeee nici cu suzi, nici dupa o sticla de lapte cald in care am pus pastilutele de dinti de la Ariel merci mult Mimo, nici dupa 5 ml de nurofen nu reuseam sa o calmez si sa se culce.....intr-un sfarsit imi pica fisa si ma duc si-i dau cu gel de dinti.....si in vreo 10 minute s-a linistit copilul si a adormit......
fetelor cand ies caninii aia ???ca m-au disperat efectiv...dupa atata maraiala din vara si pana acum, cand acum doua nopti schenuna in patut ca un catelus si faza de azi noapte, care daca se repeta chiar ca ma duc vanata la servici

v-am citit aseara printre picaturi, dar nu am avut timp sa scriu iar acum imi beau cafeau si sper sa-mi revin...am vazut cateva poze frantzuzesti....

Gudinde si pentru restul randunicilor cate

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

neatza!
gudinde, s-o iau cu inceputul:
-am Silk Veil, inca nu l-am folosit, dar am citit acolo opiniile despre el, si mi-a placut
-asa e, am baby kabuki, de fapt e singura pensula pe care o am, urmeaza sa comand de la PT ceva ptr fard.Le iau si eu pe rand..in functie de buget..tot la pensula eyeliner/shadow ma gandeam, si mai trebuie una ptr corector, dar acum vad ca zici ca merge tot asta!dar ce de pensule au astia, ce forme, ptr machiaje mai complicate..mi-ar placea toate:)))..musai tre sa incerc si aplicarea umeda, dar mai am de studiat despre asta, si intai vreau sa iasa bine aplicarea obisnuita. Am inteles ca se pulverizeaza apa termanala pe kabuki dupa ce are deja in ea fdt, nu? n-ar fi asa complicat
-aaa, deci tu folosesti alte pensule..ma uit la bodyshop si eu, in cazul asta, macar ca si comparatie de pret fata de ce au PT.

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Neata!
Eu am urmat instructiunile si nu m-am uitat la pozele de la Paris decat la cafea Asa am descoperit ca tocmai pe mine m-a deconspirat Tuchi iar acum n-am incotro si va invit :data viitoare, cine mai merge la Paris, poate sa manance la pizzeria mea orice vrea si sa spuna ca a zis Mimo ca-i din partea casei
(printati aceasta pagina, pofta buna! )
In rest, frumoase locuri (cam plouate) si Tuchi-mi pare O FETITA Sunt gata sa jur ca pacientii iti spun "domnisoara doctor"
Am vazut si bebeul care papa la san , vaaaiiii, rusinicaaa
Si acum auguri ca mi-e treaz baiatul si Mimu la tenis
Papapapapa

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Olgule ce trebuie sa fac sa ma inscriu????nu mai stau sa caut in cap trecut....si sa-mi dai si numele tau

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Nu am mai intrat aseara ca m-a luat somnicul.
Cuscra,mai ce rau imi pare ca treci prin atatea.sa sti ca se poate ca dupa atata oboseala acumulata,si cola aia sa nu fi fost tocmai buna atunci...eu asa tanjesc dupa cola,printre altele.Sanatate multa iti doresc si neaparat sa te duci la neurolog,chiar daca e asa cum zici..sau du-te la privat!Todora e bine?? de la noi
Bitza,noi avem toti caninii,fara urlete sau plansete.dar,asa e el,mai suferitor
Aoleu m-ati bagat rau in ceata cu discutia despre farduri,pensule,etc,ma declar Nepriceputa!
Ma duc sa pap si apoi nani langa copilasi


Simo cu ,mami de DAVIDsi de SAM




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

am fost si noi nitel in parc, i-au inghetat nasul si manutele copilului de numa, apoi la Real, ei au stat in masina, eu val-vartej...ati gasit vreuna manusi cu degete, asa de mici?..
mihuta Mateiul meu e exceptia, las medic...el bate la usa merreu, si se supara cand intra alti copii, desi e randul lor, iar odata intrat, incepe sa vorbeasca de nu-i mai tace gura, in chineza lui de se prapadeste de ras pediatra mereu...protesteaza nitel la cautat in gat sau intins pe spate, apoi isi ia ceva jucarii preferate de acolo(are gramada la cabinet, si a facut o pasiune ptr unele, si nu le gasesc sa i le cumpar) si face crize cand pleaca si-i iau jucaria din mana!
bitza noi avem caninii, dar suspectez si eu ceva masele, la fel face si Muf, crize peste crize, toata ziua, arunca tot, e super nervos si marait, cu toata mana in gura..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Simo, mai bine sa fii nepriceputa si cu o frumusete 100% naturala...
Caninii ne ameninta si pe noi de zile intregi, parca toti deodata (cat imi pot da seama) si tot asa, parca e cea mai mare suferinta de pana acum, ca si Iulia a fost destul de "suferitoare" si n-am avut parte de drame dentare...
Fetele, intrebare: voi le puneti deja manusi puilor cand stau mai mult pe afara? Si cam cat ii mai tineti pe afara?
(intrebarea nu se adreseaza celor curajoase si "calitoare", ci celor mai fricoase, ca mine)
...ca eu am iesit cu Iulia, am fost in parcul Ioanid, am stat mai bine de juma de ora, timp in care ea s-a zbenguit fara nicio greata iar eu am inghetat ca un kkt. Si sa mor de mai stiu cum sa o imbrac, cat sa o tin, ca eu dupa cat sunt de friguroasa numai la gura sobei as sta, deja Oricum, cert e ca mi-a adormit in masina bustean, s-a trezit acasa cand o dezbracam si apoi a mancat...nici nu va zic ce si cat Acum ar trebui sa doarma iar dar ti-ai gasit!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Era sa zic "'neatza"...

Bai, v-am vazut la intalnire si mi-a placut tare de voi! Sunteti toate f frumoase si pareti mai degraba pustoaice, decat mamici cu bebici! M-am bucurat sa la vad si pe Sovi cu Anusca, o scumpete de bebelina! Va invidiez pt intalnirile vastre!

Am vazut-o si pe dansatoarea Mihutei, care ma lasa masca de fiecare data la ce stil poate sa aiba! Si Parisul...offf, Parisul, cu o Tuchi zbenguita si copchilitza, si pustanii lui Bubu, care dorm asa frumos, ca normal ca-ti vine sa le faci poze la 3 dimineata. Am mai citit-o si pe Naty, rar in ultima vreme, deci stiu ce ma asteapta cand voi incepe munca, si pe Nicoleta care bea cafeaua cu noi, si pe Andreea, un doctor intr-ale picturii, si pe Livi, Ramo, Olgu -toata intr-o viteza-, pe Simo care acum se odihneste (???) si pe Bitza cu noaptea grea- Doamne, ce bine te inteleg si, ca veni vb, ma retrag si eu, poate prind cateva min de relax.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

eu as fi vrut sa fiu din cercul celor "calitoare"... dar de cand Stefan e racit (enteroviroza asta austriaca, mama ei!) stam mai mult in casa sau prin mall-uri, dar nu de placere (mancare, geamantan etc.). Pe Matei nu indraznesc sa-l scot fara carucior ca ma tem pentru... sanatatea mea (asa ma fugareste si eu transpir rau... mai bine ii dau ceva de rontait si ma grabesc sa-mi termin treaba...), mai ales ca nu mergem in parc... si el are husa aia noua pentru picioare, mereu il bag acolo... si o inchid bine... manusi pana acum nu i-am pus (am facut proba in casa si nici gand sa le tina!!). Caciula ii pun inca de bumbac, dubla. Ciorapel si pantalon gros, ghete de iarna sau daca nu inca o pereche de sosete. body, bluza, pulover si geaca in sus... avem si combinezon de iarna, dar parca a prea devreme...

Ma duc sa ma intind langa M, nu de alta, dar am baut must si nu era chiar dulce...

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Si ca a scris Naty in timp ce scriam si eu...

Naty, poti sa raspund si eu, desi ma incadrez undeva la mijloc...? Afara stam cam cat doreste mushteriul, dar dc e frig rau si bate si vantul, si noi scurtam la jum. de ora, maxim o ora, cu tot cu drumul spre casa. Manusi inca nu, dar recunosc ca geaca pe care i-o dau acum este oarecum lunguta la maneci, asa incat tine cald si la jumatate de manuta. Eu oricum nu o mai scot de f f multa vreme in carut, ci pe jos, si se incalzeste la mers. Plus ca o iau de mana si schimb manutele, astfel incat i le mai incalzesc eu pe rand, dc este cazul. Sa inteleg ca Iuli este o mare papacioasa, nu? Foarte frumos!

Luny, da, exista manusi cu degete pt astia mici de tot, eu am o pereche, dar e primita si nu stiu sigur dc este cumparata din Ro. Am sa intreb. Te invidiez pt Mufa cel cuminte la dr...si la noi, tot cu bocit se lasa, inca de pe strada care duce spre cabinet...

Mergi la inceput