Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (338)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Buna dimineata si de la mare!
De azi la munca deci o sa ne auzim mai des! Dupa ce termin cu nebuneala pe aici intru sa va tin la curent cu ce e nou si cu ce nu!

Irina 27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!
Doamne ce emotii am avut cu analizele...nu am dormit prea bine azi noapte, sunt treaza de la ora 6.
Marco a fost un baietel exemplar...a dormit pana la clinica, acolo a asteptat frumos si pe urma nu a zis nici pas cand i-a tras sange. I-a luat si exudatul faringean, scaunul nu l-am dus ca nu a facut. sa vedem daca rezolvam azi, caci il pot duce si maine dimineata.

La 9:30 eram la gradi, avea si mancarea lui preferata cereale cu lapte si nesquik.

Dupa ce-l iau de la gradi vom face gogosi, acum vom framanta aluatul impreuna. Mi-a cerut gogosi aseara la ora 22.

In 13 nov. se deschide noua parte din mall: Auchan, un nou spatiu de joaca pt. copii, mag. Mihaelei Radulescu...numai bani sa fie.

o sapt. buna sa aveti.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna dimineata,

Eu nu stiu ce sa mai fac, aseara a vomitat imediat dupa ce i.am dat cu gel in gura( deci nu a avut nici un efect iar gingiile tot la fel se prezinta ) si ca desteapta ce sant, i.am facut baie si l.am spalat pe cap. Am zis ca dupa o sapt de boala ar fi binevenita o baie, din cada l.am scos la cerere si era cam rece la maini, nu stiu de ce pt ca apa era buna, dupa ce l.am imbracat nu a vrut sa stea cu caciulita pe cap si cred ca din cauza asta pe la 4 dim. a facut iar febra mareSper sa nu inceapa iarasi ca nu stiu ce sa mai fac, nu este prea mult sa o tina in supozitoare de o sapt? De lunea trecuta tot asa a fost.....ce sa fac?
Giova ma bucur ca a iesit bine la analize, copil cuminte si rezultate bune

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Marakiimipare rau de Angelinos.Parca ar fi trebuit sa inceapa gradi azi , nu? Dupa ce l-ai scos din baie nu i-ai uscat parul , ca el il are si asa lung? Pai nu as stii ce sa iti spun sa faci.Dc e spre mai bbine il lasi asa cu medicamentatia pe care o are, insa dc tu crezi ca nu e bine mergi sa il mai vada o data.
Giova chiar ca ai copil cuminte.Si vrei sa spui ca nu a plans deloc,deloc? Ce curajos! Mario a urlat saracul dar asta pt ca la prima mana ii sparsese vena si te cred si eu ca s-a sperita, ma speriasem si eu.
Noi suntem bine, vineri am disparut ca am plecat acasa ca ma simteam rau si bine am facut cam-a durut burta doua zile.Dupa care am stat in medical o saptamana si nu am mai intrat pe net decat sporadic sa vad cemai faceti.De saptamana asta sunt oficial in reducere de program cu 2 ore pe zi.De abia acum am cerut pentru ca am avut alte motive sa nuc red mai devreme.Bineinteles ca s-a aprobat dupa lungi dezbateri din partea departamentului de resurse care intr-un final a priceput ca unde e lege nu etocmeala.Cu ocazia asta am aflat si ce ma durea mai exact suspendasrea contractului de munca care se face o data cu intrarea in prenatal si ulterior la cerere cu intrarea in cresterea copilului.Eu probabil am sa intru dupa 1 ianuarie in prenatal in conditiile in car enu nasc pe aici inainte de anul nou.
Revin


Irina 27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

of Maraki sa mor de stiu. ce a zis dr? cat mai sta asa pana la urmatorul control? e cam mult de o sapt. cu febra.
irina ai disparut in cm si nu ai mai intrat. rusinica. bine ca esti ok, ai grija de tine. vezi ca asa e cu suspendarea contractului? inainte sa intri in cic se suspenda.

Marco nu a plans defel. L-a pus pe pat, cica ii masoara muschii, una il tinea de vorba, pe mine m-a pus sa-i imobilizez umerii si picioarele in caz de ceva. dar copilul a stat cuminte, l-am tinut de povesti, si nu l-am lasat sa se uite acolo. si gata....
acum sa vedem pe joi cum sunt analizele.

Edi mi-a urlat 30 min. acum de nu am stiut ce sa mai fac cu el. Gingia de jos e umflata rau, dintisorii se vad amandoi, dar nu au strapuns gingia. gengigelul ala e apa de ploaie, cred ca trebuie cumparat Orajelul ala atat de special din America.
azi are si puiul mic 4 luni, doamne ce a mai trecut timpul. acusi taiem motul si adio bebelush.

fug sa fac ceva treaba cat doarme, caci pe urma iar mi-o urla.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

salutare gagici

offff ce citesc despre ANGELOSsper sa fie bine si sa si revina cat mai repede...Marki te inteleg cat esti de disperata

noi am venit de la tara si se pare ca ncet incet se vede gramada de bani bagata pana acumla mine la camera asteptam sa se usuce sapa facuta jos si pereti tencuiti..ieri am luat parchetul,alte perdele si un super pat de mijloco sa arate super...dar gata ne oprim cu celelalte vom continua in primavara ca s a lasat fff rece

Bianca cred ca nu mi ar placea iepurelesau poate da...diseara fac o placinta ca am dovleac adus de la tara
Giova ce curajos e baiatul tau...al meu numai daca vede un dr tipa
Dmelli asadar lucrezi cu 2 ore mai putin
Silvi 3 saptamani a tusit si papanul meu


eu l am dus pe Stefan la gradii taman pt ca nu fac activitati...sa se joaceeeee

va pup si vb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

pe mine m.a luat asa o criza de plans...am vb acasa si am mai spus din problemele care le am cu giorgos, vreau acasa ,m-am saturat printre straini sa nu am unde sa ma plang, sa nu am unde sa ma duc sa zic off-ul face to face!Giorgos mereu imi spune ca daca plec in ro ca turist, nu semneaza pt angelo, plec fara el...m.am cam saturat si eu, am 6 ani de cand nu am fost acasa.M-am certat odata cu el in magazin si l.am lasat acolo dar unde naiba sa ma fi dus? m.am intors pe jos acasa si am stat ca fraiera pe banca vreo ora...ce naibii mi.a trebuit strainatate?Mi-a venit sa scriu asta ca tocmai am vb cu tata si i.am mai zis din probleme....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

MARAKI iubita daca ti vine sa ti spui spune l ....toate avem ceva pe suflet asta e sigur dar ...m ai facut sa lacrimez dupa fetele plecat so ele prin alte parti,bine ca s amandoua macar dar tare mi ar fi placut sa le am in preajmapb ca ai intrat in perioada aia cand musai tb sa vi acasa,sunt totusi 6 ani ...eu zic sa te calmezi si vb cu Giorgios si s sigura ca te va intelege...macar sa vii tu pt 1 saptamana daca el nu poate


soramii cand i se pune pata sa vina acasa este o furie si cred ca si la tine avenit aceasta furie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

of mai Maraki, incearca sa te descarci la noi...macar ai un umar pe care sa plangi, iar noi iti spunem o vorba buna, caci cu altceva nu te putem ajuta.
De ce nu te lasa Giorgios sa vii cu Angelos in Ro? e asa de egoist! nu se gandeste ca trebuie sa-si cunoasca si spiridusul neamurile? trebuie sa-l convingi ca nu e fair play din partea lui.

s-a trezit urlatoarea, revin cand pot.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Giova mi se suspenda contractul odata cu prenatalul.Cica orice contract se suspenda pe perioada concediului medical sau prenatal,... se suspenda de drept.Apoi, cand intru in cresterea copilului se va suspenda la cererea mea.Deci concluzia e ca pe perioada concediului prenatal si postnatal contractul de munca se suspenda de drept.
Cosmi cand ne pui poze cu casa?
Giova sa iti traiasca bebelul.Parca erau ceva homeopate foartebune pentru dinti...nu mai stiu exact care... da un search pe net.
Marakiimi pare rau ca treci prin asa o perioada...lasa si tu dorul de casa, imi dau seama ca a trecut mult timp si nu mai poti , eu o luam pe aratura dc nu mergeam la juma de an, insa tb sa gasesti o solutie amiabila.Plus de asta pune-l pe picioare pe Angelos, du-l la gradi si incet , incet fa-ti ordine....adica incearca sa discuti si cu Giorgios problema asta , adica sa faci ceva sa poti merge acasa in vacanta macar o saptamana , doua, cu el cu tot , evident.Iesi din butoiul cu melancolie ca nu e momentul si tu o stii bine.Acum baiatul e important.
Am venit mai tarziu ca a fost ziua directorului si am mancat toti.Stiti ca am dat iama intr-un platou de mninitarte? Doamne ce nebuna am devenit...eu care nu ma omoram dupa dulciuri...acum ma intreb dc burta mea e mare de l apraji sau de la sarcina...colegii mei se intrtec in complimente care pe mine ma sperie...cica pe zi ce trece slabesc si nu numai unul ci majoritatea imi spun...de abia astept sa merg la medic miercuri sa vad ce copil mic o fi, de parca ar conta.

Irina 27+ cu

Mergi la inceput