Fulgusori de nov-dec 2009 (150)-Hai Dana n.!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Flavius Cristian, bine ai venit sanatos, mami Camy sa fii fericita si insanatosire grabnica.

Andrecluj, ionelamaria ptr. gandurile voastre bune. Eu sunt asa si asa, e din ce in ce mai greu, mai recent am inceput sa am si arsuri la stomac, am si o tuse care nu mai trece dar asta e. Important e sa ajungem sanatosi la capat.

Shtephy mamica si fetita scumpa.

toate mamicile si gravidutele fara exceptie.

Doris 36+ Matteo ......

poze

AMR 4SAPTAMANI




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Mai fetelor dar voi chiar toate chiuliti?!

Laura sper sa nu ne lase fara vesti.A zis ca e fratele ei in Constanta si va absenta zilele astea.

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Eu cred ca e linistea dinaintea furtunii (ninsorii )



37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Doris sanatate multa .Te asteptam mai des pe aici

Monis tu zici ca e mama Laurei la ea ,eu zic fratele sa filmeze o nunta ,poate apare ea sa ne lamureasca.


_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Ionela-o sa incerc sa intru mai des, sper sa pot de acum

Monis - sunt sigura ca denumirea vine de la senil

Shtephy- daa,mare dreptate ai, acum daca mai reusesc sa ma relaxez, apoi nu mai am sigur nici o sansa

Experimentez de ieri niste intepaturi jos si lovituri invezica f naspa... nu stiu ce inseamnamai ales cand stau in picioare.

Michelle 36 + ("Smiley") Tudor Mateo si MARIO DOMINIC 15.05.2007

POZE



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Mesaj de la Miramar, dupa ce ieri dimineata am vorbit cu ea si era in forma (cand mi-a trimis si poza cu bebe) - atata doar ca inca nu se miscase, avand mai putin de 12 ore de la operatie. Deci azi zice:

Ieri a fost o zi grea. Robert Theodor nu vroia sa se adapteze la lumea asta rece si scancea continuu si nu prea vroia sa manance. Mi l-au adus doar putin dimineata iar dupa il tineau in puerie intr-un patut incalzit la 37 gr. M-am speriat mai ales cand neonatoloaga mi-a spus ca daca nici la urmatoarea masa nu mananca suficient sau si mai rau vomita tot ce a mancat, il trece pe perfuzii cu glucoza. Din fericire n-a fost cazul iar pana seara si-a revenit, mi l-au adus din nou si l-am pus din nou la san. Mie mi-a fost greu, m-am ridicat din pat prima oara la 14 ore de la operatie si am crezut ca o sa ma rup intr-o mie de bucati. Am avut insa ambitia sa ma tot ridic si pana seara eram muuuult mai bine. Am dormit binisor de la 11 pm la 7 am in reprize, dimineata am facut dus singura, am mancat si cand sa ma duc la bb mi l-au adus ele. Nu am inca lapte, doar colostru la ambii sani. Ne chinuim, deja sunt iritata rau la ambii sani dar perseverez si in pauze imi pun comprese Bioclin si / sau Garmastan. Iar lui bb ii dau NAN 1 cu biberonul. Azi toata ziua a stat cu mine si-acum doarme alaturi si e un scump! Nu a facut icter, eu ma recuperez ff bine, operatia arata asa bine incat se pare ca maine plecam acasa. In general n-am decat cuvinte de lauda pt. Euroclinic dar o sa scriu despre asta pe larg alta data direct pe forum.

Si ne intreaba de Camy si Flavius. Chiar asa, ce stiri mai avem de la Tg. Mures?!?!

monis cu poze de azi
ultima saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Doris - sanatate multa. Ce iei pt tuse?

Shtephy - sa stii ca la acest beneficiu al tusei (facut pipi fara sa mai ajungi la buda) nu ma gandisem ce-i drept... reconsider, nu ma mai plang, ma bucur . La Laura vine mama ei, cu fratele care filmeaza o nunta. Nah!!!

Mihamora - eu sunt convinsa dar voriam sa aud si alte pareri

Smaranditza - nu mai stiu daca te-am intrebat, unde anume stai? Cat despre ninsoare... cred ca bubuie la usa mintenas

Eu bantuind pe aici am regasit un subiect mai vechi, dar extrem de drag mie. Va invit pe cele prezente, si nu numai:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137161


monis cu poze de azi
ultima saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Nu stiu cum stati voi la capitolul susu, dar eu cand trebiue sa merg undeva tre sa merg de cel putin 2 ori, odata inainte sa ma imbrac si apoi chiar inainte sa ies pe usa . Bine ca de obicei plec mai repede de acasa .

Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +36 Maya Paula
AMR 4 SAPTAMANI !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Moni pentru vestile bune despre Mira si bb Robert ,chiar daca a fost mai greu la inceput.II asteptam acasa.
Am citit mai demult topicul,dar o voi face din nou daca tot mi-ai amintit de el.

Roxyaly tu ce faci?te-ai externat?

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Citat:
citat din mesajul lui rgagapie

Nu stiu cum stati voi la capitolul susu, dar eu cand trebiue sa merg undeva tre sa merg de cel putin 2 ori, odata inainte sa ma imbrac si apoi chiar inainte sa ies pe usa . Bine ca de obicei plec mai repede de acasa .

Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +36 Maya Paula
AMR 4 SAPTAMANI !!!!!!!!



EXACT!!! La fel sunt si eu...si cand ajung jos deja mi se pare ca fac pe mine!

mami de Luca Anthony si de Yannis-Cristian si in
33+ cu Nicholas Ellan
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

AMR 6+!!!!!

Mergi la inceput