Burtici fericite de sept-oct(233) RAMAS BUN ODISEE

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Ei..uite ca a venit si ziua sa mergem la scutece..
Va multumesc pt. ca ati fost atat de minunate si ati stiut sa spuneti o vorba de incurajare si o parere intotdeauna cand a fost nevoie de voi.
Sunteti minunate.
Dar acum stergeti lacrimile, bucurati-va ca odiseea s-a terminat cu bine si de la testul cu 2 liniute avem acum bebeii in brate si haideti la scutece. Odiseea noastra continua si de acum incolo suntem mamici pt. bebei pana inchidem ochii.

Sa avem numai vesti bune la scutece.
Va pup dulce.

Dana cu Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://family.webshots.com/album/571857525bqSALN?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

MAI FETELOR...EU VA PROPUN ALTCEVA.....CA SA NU MAI PLANGETI....DE CE NU INCEPETI CAPITOL CU MAMICI DE SEPTEMBRIE-OCTOMBRIE 2009,CHIAR DACA PLECATI LA SCTECE SAU NU.....A????????AR FI O IDEE...


alina 35 saptamani marie rebecca ayanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutareee!
Ultimul mesaj la odisee.
Daca nu mai pot intra azi, cum ne vom numi la scutece?
Am vazut ca nu a fost trecut bb de camy la panou
Eu azi sunt mai odihnita pentru ca m-a trezit de 2 ori bb azi noapte , dupa ce a facut show la adormit
Moni_iulia, eu am monitor, nu video, ci audio si cu monitorizarea miscarilor. L-am luat de pe net, vreo 80 euro am dat.Sunt multumita ca pot cobori jos, in gradina, fara sa stau cu stress.
Azi merg sa ma innoiesc (va zic maine cu ce...)
O zi buna!


Gianina, fericita de gingas Loris Stefan (02.10.2009)



Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzam spune:

lutoniana foarte frumoase cuvinte
Desi eu nu am fost foarte prezenta prin mesaje am fost prezena cu sufletul la aceasta odisee. Am preferat de cele mai multe ori sa va citesc si acum imi pare rau ca nu am indraznit sa scriu mai des sa ma cunosteti si pe mine mai bine. M-am bucurat si intristat alaturi de fiecare si imi face placere sa va citesc si sa imi gases rezolvarea problemelor mele in sfaturile voastre chier daca sunt poate adresate altei persoane. Sper ca acum cand ne mutam la scutece sa reusesc sa fiu mai activa.
Momentan raportez si eu copil colicios, marait ziua nu doarme decat in brate la mine noroc noaptea dormim, mancam si ne schimbam. Am fost 5 zile in spital, a facut alergie la un antibiotic, desfundat un canal la ochi iar acum ne pregatim de botez.
Pupam dulce toate mamicile si bebeii vostri si ne revedem cu rag la noua casuta.

de scump David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Multumim de stacheta!

Sa dea DD numai bucurii tuturor mamicutelor si bebelusilor odiseei voastre!

35+ cu Ingrid Alexandra AMR 3 saptamani sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Buna fetele,

Intr-adevar,incheiem un capitol din viata noastra si incepe altul.Iata ca a venit momentul sa trecem mai departe.
Uitandu-ma pe pozele din perioada de sarcina,am devenit nostalgica,dar mi-a trecut repede ,,ce poate fi mai frumos decat sa-ti vezi copilul?''.Mi-am amintit de momentul cand l-am vazut prima oara dupa ce l-am nascut.Nimic nu poate egala acel moment.
Deci,sa ne luam puii in brate,sa-i strangem cu dragoste,sa-i multumim lui Dumnezeu pentru faptul ca suntem cu totii bine si sa trecem mai departe.
Asadar fetelor,ne vedem la scutece.
Va multumesc tuturor pentru sfaturi!




Poze cu Mihnea:
http://community.webshots.com/album/575184550oAbCPH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Bun (re)gasit fete dragi si bun ramas odiseea mea de suflet!

Din ziua in care Techila si-a rascumparat cainele ametit de la tigani am citit fiecare cuvant scris de voi. Si am ras si plans si sperat cu fiecare in parte si credeti-ma ca va cunosc la fel de bine ca pe fetele de la nov.dec.

Muream sa scriu la voi in vara, dar serviciul combinat cu vacante nu m-a lasat sa tin pasul cand scriati 2 capitole pe zi si cand am ajuns si eu in prenatal am pierdut trenul. L-am pierdut la scris (de toane proaste de trimestrul III) dar nu si la citit. Stiu cum sunt privite cele care apar pe neasteptate si spun ca "citesc din umbra" (acum ar fi un moment bun sa pun niste intrebari ), dar am incercat sa dau din ce am si eu la nov.dec daca acolo am apucat sa intru initial - dar sa stiti ca ati avut absolut toate un gand bun si de la mine cand v-a fost greu, o rugaciune cand a fost nevoie, un hohot de ras - pe care l-am impartit si cu prietenii (care se minuneaza cum am ajuns eu pe forum prima oara in viata la anii astia... cum as putea oare sa le explic ce am gasit aici?!?!)

Va urmez la scutece si - de ce nu? - la o noua odisee


monis cu poze de azi
ultima saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:


acum e buna vorba aia, orice sfarsit inseamna un nou inceput....asa ca sa nu mai fim triste (eu vorbesc, care mi-am inceput mesajul cu 2 plngaciosi...) ca doar vom fi tot noi si dincolo, un grup extraordinar, cu fete vesele, optimiste, sufletiste, altruiste, atente, grijulii..sa mai zic?? ca mai am
eu una imi aduc aminte cat de tare sufeream la inceput ca nu aveam net acasa si nu puteam intra decat la munca, printre picaturi...apoi cum imi parea tare rau cand pierdeam petrecerile din miez de noapte din cauza ca predam laptopul consoartei...cum se ingrijorau fetele cand lipseam cate o zi....cat de tare ma emotionam cand intreba cineva de mine, sau imi raspundea la cate o intrebare - imi dadeam seama ca sunt si eu importanta aici, lucru pt care va multumesc din suflet ...si sunt multe multe alte lucruri frumoase pe care mi le amintesc, care au culminat cu momentul nasterii, cu galeria voastra, sms-urile Aidei si mesajele de felicitari....si gata, nu ma mai lungesc

Luto, tare bine grait-ai in mesajul tau!

si acum astept entuziasmata sa ne intalnim la SCUTECE!

de ursulica Ebru Fatima PRIMA POZA!


POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Off, niciodata nu am reusit sa exprim in scris ceea ce simt.

Simt ca sunt fericita:
- pentru ca cele doua liniute s-au transformat intr-o printesa frumoasa si sanatoasa pe nume Maria;
- pentru ca v-am cunoscut pe voi si sunteti prietenele mele adevarate, care nu m-au dezamagit NICIODATA;
- pentru ca toate aveti niste puiuti sanatosi si frumosi;
- pentru ca urmeaza o alta etapa deosebit de frumoasa si plina de aventura alaturi de sufletelele mele dragi;
- pentru ca Monica Dicut si Camy au niste puiuti sanatosi si le-am simtit fericirea din suflet dupa 9 luni pline de framantari;
- pentru ca am invatat de la voi sa vad partea frumoasa a vietii atunci cand simteam ca voi cadea in prapastie;
- pentru ca am invatat sa fiu mai buna datorita voua;

SUNT FERICITA PENTRU CA EXISTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Falicitari mamicilor Pazza si Camy! Sa va traisca puiutii, sa fie sanatosi si voiosi si sa aduca multe bucurii!

Mi-a facut mare placere sa imi petrec timpul cu voi, m-ati ajutat cand am avut nevoie, mi-ati raspuns la intrebari, mi-ati spus o vorba buna care mi-a alinat micile griji si suferinte in aceste luni, a fost tare frumos, dar nu sunt trista, sunt lacrimi de bucurie, de bucurie ca s-a intamplat si ca am trait alaturi de voi clipe minunate. Acum a venit momentul sa trecem intr-o noua etapa. E ca si cum am trece de la gradinita la scoala, fiecare etapa are farmecul ei si ne vom aduce aminte cu placere de toate aceste momente. Sper sa mergem impreuna mai departe ca o familie mare.

mami fericita de Alex

Mergi la inceput