INSEMINARE 50

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

alla nu stiu ce sa fac sa rad sau sa plang la povestea ta???
sa dea domnu sa fie cu ochisori.
sotul s-a prezentat super.
al meu a avut 2 spermograme anterior IA-ului cu 8.5mil.ml si 30% motilitate iar canad sa facem IA si dupa 4 zile de abstinenta si coada mare la usa de recoltare a iesit cu 5 mil/ml si motilitate tot 30, iar dupa prep am ramas cu 14ml/ml dar ei au introdus doar 7 mil cu 85% motilitate
Deci eu zic ca sotul s-a prezentat excelent.

DOAMNE AJUTA SA FIE CU OCHI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_ivan

alla nu stiu ce sa fac sa rad sau sa plang la povestea ta???
sa dea domnu sa fie cu ochisori.
sotul s-a prezentat super.
al meu a avut 2 spermograme anterior IA-ului cu 8.5mil.ml si 30% motilitate iar canad sa facem IA si dupa 4 zile de abstinenta si coada mare la usa de recoltare a iesit cu 5 mil/ml si motilitate tot 30, iar dupa prep am ramas cu 14ml/ml dar ei au introdus doar 7 mil cu 85% motilitate
Deci eu zic ca sotul s-a prezentat excelent.

DOAMNE AJUTA SA FIE CU OCHI

multumesc anna!!! sa avem parte toate de un pui (sau doi!) cat de repede.
acuma de spermograma de azi sunt multumita tinand cont ca am "epuizat" si noi din stoc
azi chiar a fost cea mai buna dintre cele 3 IA, din punctul asta de vedere, si dubla fata de prima incercare cand am ramas cu 7 mil cu 100% per total dupa preparare. A doua a fost foarte buna ca i-a crescut motilitatea initiala de la 50 la 80 % si per total am ramas cu 12 mil cu 100% . acum iar a cazut motilitatea la 50 %, dar dupa preparare, (in ciuda socului provocat de bioloaga ) am ramat cu 14 mil cu 100%.

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indi_77 spune:

buna dimineata fete frumoase. Sabine, capul sus si sigur data viitoare o sa fie bine. Incearca sa iei partea pozitiva - ai ramas insarcinata !!! si nu e cazul de FIV, deci cu incredere si rabdare, o sa aveti si II (si cine stie, poate chiar .

Araceli, daca ma luam dupa Doctor, nu faceam decat o sg eco, in ziua 9, asa ca le-am facut eu pentru linistea mea. Am facut in ziua 11 sa vad cat au crescut foli si endo, si atunci mi-au spus. Am facut eco inainte de IA si nu se sparsasera si am facut la 24-30 ore dupa IA si deja avem 2 corpi galbeni pe dreptul, un corp galben pe stangul si surpriza inca un foli de 20-22 pe stangul (care cica ar fi trebuit in max 12 ore sa se sparga). Doamne Ajuta. Oricum aseara vorbeam cu sotul si am decis ca daca nu e luna asta, mai incercam IA 4 in decembrie (ar trebui in ziua de Craciun sa aflam daca e pozitiv sau nu) si daca nici atunci nu e....2 luni pauza, punem banuti deoparte, mai luam de pe cardurile de credit si in martie facem FIV.

Peta, felicitari pentru foliculi. Tare faina productie ai luna asta, sa dea DD sa fie cu II liniute. Cand faci IA ? (nici eu nu stiam ca se poate vedea la eco ca e cu sau fara ovocit ovulul....la eco din ziua 11 am aflat. Acum fie ce o fi )

Alla 76, sincer, rad si ma minunez in acelasi timp de tampenia unora. Bioloaga aia e dusa cu pluta. Bine totusi ca s-a terminat cu bine si ca s-au inseminat 14 mil si cu motilitate de 100%. Mie mi-au inseminat 54 mil, dar cu motilitate doar de 88%...asa ca tu ai fi multttt mai avantajata Tin pumnii ca se pare ca aflam cam in aceiasi perioada daca se lasa cu sau nu. Eu zic ca DA !!! si la tine, si la mine si la toate fetele !!!!

Lumi, eno arata super tare...eu abia in ziua 12 aveam endo de 9.5 ! luna asta sa fie si la tine cu 2 liniute.

si poate ma lamuriti si pe mine ca nu inteleg....dupa IA, nu mai sunt asa balonata, insa, apar "flatulatiile" . Si la voi ?


.

Anul asta voi fi , iar in 2010 . Doamne Ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

indi_77, doamne ajuta!
acuma ce sa spun, la cluj tipa din laborator de fiecare data intra la IA-uri sa fie mana dreapta a medicului. da asta ia 5 min, e acceptabil.
dar la punctie sau ce o fi fost... sa inchida usile mai bine de jumatate de ora si sa stea baietii cu productia la borcanas in fata usii

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indi_77 spune:

faza cu statul pe la usa a fost mortala....si la noi vineri erau 4 sau 5 baieti ce asteptau sa "umple" borcanasul, dar al meu cum nu ii place sa astepte si uraste aglomeratia, s-a dus la toaleta si nu a mai stat la coada

acuma ce o fi o fi....iarta-ma Alla, dar nu mai tin minte tu la a cata Ia esti...

Anul asta voi fi , iar in 2010 . Doamne Ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabrinela spune:

Buna ziua,fetelor va rog sa ma ajutati si pe mine,urmeaza sa fac inseminare artificiala dr.mi-a dat sa fac puregon din a 3z a cm 7zile si sa maeg la eco in z10 a cm ,din ce am citit eu ar trebui s-mi faca eco mai devreme sa vada cum reactioneaza ovarele,si nici dozarile hormonale nu m-a mai pus sa le repet,le-am facut luna trecuta si LH a fost foarte mare.Eu puregonul am sa-l iau compensat am vb. cu medicul de familie si a zis sa merg sa-mi dea reteta.Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

neataaaaaa fetelor!
multumesc,inca odata pt primire.

fetelor, e normal sa ma sacaie un ovar?

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

indi_77 suntem la IA 3
acuma de timpii de asteptare nu ma plang cand e vorba de asteptat sa se elibereze camera de recoltare. e normal cand sunt multi sa stai si sa tot astepti. dar cand e sa astepti sa predai borcanasul... e prea de tot

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Alla rasu' plansu' dar rezultatul e bun. Tin pumnii sa fie cu 2 liniute. Peta si la tine e f bine, sper sa ai in final mai multi foliculi maturi si sa ai rezultatul dorit. Ana&Indi astept vesti bune si de la voi,pana acum totul a fost ff bine. Va pup si va doresc un wk placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

Citat:
citat din mesajul lui galliciana

neataaaaaa fetelor!
multumesc,inca odata pt primire.

fetelor, e normal sa ma sacaie un ovar?

astept inca o minune in viata mea!!!



e normal sa te sacaie ovarele

Mergi la inceput