Pe noptiera mea: Mananca, roaga-te, iubeste

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suris spune:

Ma primiti si pe mine in club?
Eu am citit cartea cu o mare curiozitate, mai ales ca eroina petrece o parte din timp in India. Mi-a placut mult partea cu Italia, Indonezia ok, India mai putin, ma asteptam la mai mult. Imi place cum scrie desi uneori am avut impresia ca are pasaje in care te lasa sa te apropii de personaj, sa ii cunosti trairile, iar in alte pasaje te lasa pe tine sa iti imaginezi ce vrei bazat pe informatiile generale care le ofera.
Nu stiu daca o sa ma uit la film, de obicei aleg ori cartea ori filmul. Personajele creionate de mintea mea sunt total diferite de cele din film si de aici de cele mai multe ori si dezamagirea mea:) Totusi tinand cont ca joaca Julia poate fac o concesie.

--un suris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

desigur ca te primim in club suris.
Adica, bine ai venit in clubul celor care adora calatoriile, mancarea si dragostea.

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Si eu am citit cartea anul trecut in varianta engleza.

Pe vremea aceea mergeam la servici cu trenul si de abia asteptam sa vina timpul de lectura. Mie mi-a placut tare mult cartea si pentru ca am citit-o de mult mi-am propus s-o recitesc asta-vara cand am revazut-o prin librariile din Europa dar din pacate nu am mai gasit timpul necesar. De abia astept sa vad filmul. Stiti cand o sa apara?

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suris spune:

Conform cu imdb.com inca se filmeaza, iar filmul o sa apara in 2010.

off topic: Without Reservations: The Travels of an Independent Woman de Alice Steinbach este o carte pe aceeasi idee, cred ca v-ar placea

--un suris

Mergi la inceput