Albinute & bondari de mar-apr'07 (130)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Buna dimineata,

haideti la o cafelutza .

Dar ce se intampla, e greva genarala intre mamicile de albinutze si bondarei??? sper ca sunteti toti sanatosi, cu mari cu mici, si doar ocupati cu activitatile zilnice.

Ioana cum a mers cu muratul, nici un efect, nimicutz???

Eu ma bucur ca e vineri, tati a plecat deja la rucar dupa Maya si pe la 12 vin sa ma ia si pe mine de la serv. abia astept. Asa ca maine, daca am cu cine povesti, va povestesc despre ea si pun si ceva pozici.
Sa aveti o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Buna dimineata!

La noi e un frig si (mai nou)ploaie...7 grade de dimi...
Bine ca ne-au dat caldura de cateva zile...asa ca vorba Teodorei, te face sa exclami:" ci bine eee"

Faza cu Teodora.
Am inceput deja sa vb de mos craciun si mos nicolae(cum le aduce el copiilor un bat/nuielusa daca nu-s cuminti...), si ca lui mos craciun trebuie sa-i scriem o scrisoare, ca sa stie ce trebuie sa aduca fiecaruia...
Ok. Ce a inteles /sau a vrut sa inteleaga Teodora din toata treaba asta?
1. mos craciun o sa-i aduca teodorei o...scrisoare
Acu' daca in scrisoare e un card plin, cu pinul langa el, mai zic si eu de o asa alegere
2.mos nicolae o sa-i aduca un bat.Un baaat???Pt ce??
-" veau un bat...pintu mimi(motanul nostru)...cad mimi tage gheanele pe canapea, eu sa dau la caca(carca)lu' mimi...na-na, mimi, bataie, ca nu esti cuminte..."
-si daca batul il vom folosi sa-ti tragem si tie o bataita???
-nuu, batul e pintu mimi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Diana eu ma minunez mereu cate stie sa faca Alex Bravo lui. ... si voua, evident.

Carmene f. tare fii'ta... ce spui tu si ce pricepe ea...

Si apropos de asta... miercuri seara imi zice o mamica a carei fetita merge la ac. gradi cu mandra ca i-a spus tanti de la poarta ca e caz de gripa in gradinita, ca de-aia a venit sanepitul ... si chiar ma radeam, ca uite ce e de fapt, si ce ajunge la uregile parintilor... din cauza unei care habar n-are... meningita, gripa porcina... tot aia in mintea unora, clar f. grav... daca au venit aia sa dezinfecteze... presa mai lipsea... Ei uite ca n-a lipsit, pt. ca un parinte panicat (pe bunadreptate), crezend ca stie, ce stie femeia de la poarta, ca doar e de-acolo... a chemat presa
Si uite asa ajung unele stiri aiurea pe la ziar, pe la tv.



CONCURS „Cat de fericit e copilul tau“ www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=6" target="_blank">ely1 & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=7" target="_blank">ely2


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna!

crina nu stiu ce sa zic? parca am mai scris faza cu muratul, ca mie una nu mi s-a parut ca ar fi fost ceva "miroase" dar sotului ii venea sa vomite. asa ca eu zic ca a intrat ceva pe la sinusurile lui matei. oricum, muci are f putini acum, dar mai tuseste putin. asteptam pozele cu maia!

carmen sa pup eu fata frumoasa si dispteapta.

diana ca de obicei, cand povestesti tu de activitati, incepi sa ma complexezi.
deci matei nu coloreaza. da?? nu stie sa pastreze conturul si nici nu face eforturi pt asta.
in rest se joaca f frumos. in special cu masinutele si lego.
a trecut prima saptamana de "foc" cu bona. sunt f multumita. matei este f vesel si vine cu un alt tonus acasa. asta pt ca tanti il ia, il duce acasa, ii da sa pape, il imbraca si ies intr-un parculet. sincer, nu prea aveam pretentia ca in cele 2 ore sa mai iasa si cu le, dar am fost placut surprinsa. asa am rezolvat mai multe pb, pt ca eu la ora 18 nu as avea cum sa-l mai duc in parc.

eliana asa sunt unii, fac din tanar armasar. speram doar ca mandra ta sa fie bine.

deci da, ploua ... si e frig. eu ieri am fost in ghete si am murit de cald. azi sunt in pantofi.

sanatate tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Azidimineata cand am inceput sa scriu am spus: Buna dimineata....sau nu? La noi nu....ca suntem acasa.
Pana la urma a invins-o viroza. De la inceputul lui septembrie ba avea ba nu avea muci...ba mi se parea ca ii cam sclipesc ochii, ba ca incepe sa tuseasca, a tot rezistat, aseara gata, a facut febra, nu mult, sub 38, dar am tinut-o acasa azi, sper sa scapam usor.

Diana, ce imaginatie bogata are Alex!!

Teodora are niste texte de mica smecherasa!

Eu am mai nou doi fani Puya in casa.




Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Hello

Ne mai primiti ....eu zic ca da si chiar de nu eu tot vin...
am lipsit mult nu am citit nimic din urma...aglomeratie la serviciu, scoala de soferi, marti pe 3 noiembrie sa tineti pumnii ca am examen si mor de frica....virajele ma omoara rau, weekendurile cu mandra

Noi suntem bine sanatoase, la gradi cu mamaie cate putin ca nu vrea sa stea fara dar nici mamaie nu o lasa sa planga.....ei mofturi....; kaka tot la pampers, noaptea tot pampers....le-om rezolva pana se marita....(Ii zice lu mama ca o sa se duca cu ea la gradi pana s-o marita deci si kaka tot pana atunci probabil); vorbeste ca o moara stricata....cere tot ce vede la reclame la tv..in putinul timp cat se uita prinde....mai nou suntem fan inrait Hanah Montana si treuie sa ne abonam la revista, nu coloreaza dar mazgaleste, numara si ea pana la 5 cand are chef, poezii nu vrea sa mai zica nici una....samd

Sper ca dupa ce termin cu socala sa am timp de fapt sunt convinsa......

Urez sanatate maxima bolnaviorilor (sper sa fie putin sau chiar deloc) si un La multi ani calduros celor care si-au serbat zilele de vreo 2 luni....aoleu cam multicel...

Pupicei multi si week placut chiar daca vremea asta se raceste rau


Diana mami de Raisa Maria 29.03.2007 ............. Poze


Iubeste-ma cand o merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Hello,

si Alex avea party de Halloween azi, dar a facut o indigestie aseara, asa ca suntem acasa la regim, n-am riscat sa il duc. E mai bine, desi in momentul in care l-am vazut cum varsa revedeam rotavirusul din primavara si eram gata sa fac bagaje de internare si sa fug noaptea cu el la urgenta...

Despre activitati - de acum meritul e si al gradinitei fiind putini copii in gradinita, uneori dupa o anumita ora cand incep sa vina parintii dupa ei aduna mai multe grupe intr-o sala, si asa a ajuns Alex si la activitati de grupa mijlocie (de recunoaste cifrele de exemplu). Si coloreaza, si lipesc, si deseneaza, si fac tot felul de chestii la care eu nu m-am gandit inainte sa il duc. Ah, si mai invata si cantecele, despre care eu personal am crezut ca nu va binevoi vreodata sa le reproduca. Dar m-am inselat, se pare ca puterea grupului e uneori mai mare decat a mea

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
"If you want to win something, run 100 meters. If you want to experience something, run a marathon." (Emil Zatopek)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana_jors





Despre activitati - de acum meritul e si al gradinitei fiind putini copii in gradinita, uneori dupa o anumita ora cand incep sa vina parintii dupa ei aduna mai multe grupe intr-o sala, si asa a ajuns Alex si la activitati de grupa mijlocie (de recunoaste cifrele de exemplu). Si coloreaza, si lipesc, si deseneaza, si fac tot felul de chestii la care eu nu m-am gandit inainte sa il duc. Ah, si mai invata si cantecele, despre care eu personal am crezut ca nu va binevoi vreodata sa le reproduca. Dar m-am inselat, se pare ca puterea grupului e uneori mai mare decat a mea

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
"If you want to win something, run 100 meters. If you want to experience something, run a marathon." (Emil Zatopek)


Buna treaba cu gradi ... Sa va faceti bine la burtica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Eliana, uite asa se nasc, fara voia lor, raspandacii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

De azi dimineata si Mihai a inceput sa tuseasca. Am fost la petrecere la gradinita si am stat vreo 2 ore dupa care l-am luat acasa. A facut febra, dar nu mare si a tusit de cateva ori. Astept sa vad pana maine ce face. L-am bagat pe aerosoli. Sunt foarte multumita de gradinita, iar educatoarea lui e tare draguta, il iubeste mult pe Mihai.

Poze de Halloween
http://picasaweb.google.ro/SergiuUSM/Halloween

Mergi la inceput