Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici17

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

am gasit si datele lui sima1 sunt:nascute la 32 saptamani prima Giorgia Maria 1.600 si 45 cm a 2-a Mara Teodora 1.300 si 43 cm

acum eu stiu o fi bine sa bagam datele fara acordul lor?nu stiu voi ce ziceti?
Jo pe Lumi nu am gasito...

www.lilypie.com/Second_Birthday_code.php" target="_blank">Luca Daniel -22.10.2008
povestea mea Slideshow asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?
www.trilulilu.ro/deluca/3889b8d4759823/" target="_blank">prematuri esente tari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Sa va zic programul nostru de azi:trezit la 8.30,schimbat de pampers apoi jucat in patut pana la 10 cand am mancat paste fierte (indulcite)cu almete,apoi la 11 ne-am culcat am dormit o ora acum iara ne jucam tot in patut(sa ma duc sal inbrac si sal scot in casa),i-am facut mancare pentru pranz o tocanita de cartofi cu ficatel de pui,mancam pe la 14 apoi iara somn asta de pe la 15-15.30 tot cam o ora iar la 17.30 cand vine tati mergem la vaccin si mie o asa frica nu de vaccinul propriuzis ci de reactiile de dupa,o sa ne si cantarim abia astept dupa mine am trecut de 8kg,dar eu stiu...si ziua o incheiem cu un iaurtel cu cereale pe la 18 de-om fi acasa de nu mai tarziu si laptele de seara de lo mai vrea azi,cam asta este programul nostru pe azi si cam in toate zilele cu mici schimbari(afara de ne permite vremea,in oras)

inainte de a iesi va pun cateva poze
cu noul meu scaun
ma vezi?
si maselutele mele

www.lilypie.com/Second_Birthday_code.php" target="_blank">Luca Daniel -22.10.2008
povestea mea Slideshow asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?
www.trilulilu.ro/deluca/3889b8d4759823/" target="_blank">prematuri esente tari

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crislo spune:

Buna fetelor,

am disparut o vreme din peisaj, dar sa stiti ca la 2-3 zile imi fac timp sa citesc toate noutatile voastre.

Noi suntem bine, la fel ca si pana acum mancam doar prin somn si suntem mofturos.
Mai nou, ne ies 2 dintisori :) ura :)

Incerc sa-i dau mar cu branza cu lingurita, dar in continuare nu o accepta. Nu-i nimic, sunt perseverenta. Va pun o poza cu rezultatul dupa o masa de 2-3 lingurite http://family.webshots.com/photo/2950297520105606333dTZNdS

Bineinteles ca sunt de acord sa fie trecut si Alex in lista bebelusilor prematuri de anul asta. Am vazut ca lipseste nr de saptamani l-a care s-a nascut: 32.

Eu m-am apucat de invatat, peste o luna ma intorc la servici, v-am pupat si sa stiti ca sunt cu ochii pe voi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crislo spune:

Buna fetelor,

am disparut o vreme din peisaj, dar sa stiti ca la 2-3 zile imi fac timp sa citesc toate noutatile voastre.

Noi suntem bine, la fel ca si pana acum mancam doar prin somn si suntem mofturos.
Mai nou, ne ies 2 dintisori :) ura :)

Incerc sa-i dau mar cu branza cu lingurita, dar in continuare nu o accepta. Nu-i nimic, sunt perseverenta. Va pun o poza cu rezultatul dupa o masa de 2-3 lingurite http://family.webshots.com/photo/2950297520105606333dTZNdS

Bineinteles ca sunt de acord sa fie trecut si Alex in lista bebelusilor prematuri de anul asta. Am vazut ca lipseste nr de saptamani l-a care s-a nascut: 32.

Eu m-am apucat de invatat, peste o luna ma intorc la servici, v-am pupat si sa stiti ca sunt cu ochii pe voi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

OFF,de abia acum am putut si eu sa intru asa cum v-a zis Cami Ana-Maria a fost agitata 2zile dupa vaccin,a plans intr-una,acum doarme pe burta la tatiin primul rand La Multi Ani Luana,sa cresti mare,sanatoasa si frumoasa,Ayla legat de amniocenteza vreau si eu sa-ti raspund pentru ca am fost si eu in situatia de a o face dar am renuntat,DR.mea mi-a zis sa fac triplu test si mi-a iesit un risc de 1\276 ,apoi mi-a zis ce optiuni am si care sunt consecintele amniocentezei,am plans cred ca 5zile ca nu stiam ce sa fac.si nu am vrut s-o fac m-am rugat la D-zeu sa fie bine mai ales ca ne doream enorn bebita si uite ca suntem sanatoase si nu avem numic,iar testele astea nici dau diagnostic ci doar o intrepretate ,D-zeu stie mai bine cum le aseaza .stai linistita ca o sa fie bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Hello dragelor, imi face tare mare placere sa vorbesc cu voi
Azi noapte cu toate ca a mancat bine aseara, s-a trezit de vreo 2 ori, nu stiu ce are dar incepe sa povesteasca ,sa chitaie, toate astea noaptea. Ieri a vomitat, dar nu stiu de la ce, i-am introdus portocala,(2 linguritze)s-a cam strambat dar nu a refuzat. In schimb i-am dat mar cu biscuite, nu i-a placut, i-am dat banana(daca nu a vrut marul), nici banana nu i-a placut. Asa ca am ajuns la lapte, si dupa ce aproape ca a terminat laptele.. surpriza. O fi de la porto, o fi de la faptul ca i-am dat lapte dupa fructe, habar n-am. Oricum azi am sa-i dat banana cu lapte(shake), sa vedem.
Crislo, Alex nu accepta branzica sau marul? Sau linguritza?Daca nu accepta marul, incearca sa-i dai un clocot, se schimba gustul si poate-i place. La Dennis a functionat.
Valy, tinem pumnii sa nu doar vaccinul.Am vazut scaunelul, vrea sa stea in el? Al meu pui sta doar daca ma vede in fatza lui
Fetelor, intrebare: ceparere aveti de vaccinul pt N1H1? Voi l-ati face la copii? Sunt in dubii, pt ca nu se cunosc efectele adverse, si as vrea sa risc. Dar risc si daca nu-l fac. Voi ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Din ce stiu laptele de vaca nu e prea indicat pana la 1 an, atunci branza de ce se poate da mai repede? Inca nu i-am dat dar ma gandeam sa incep, cu toate ca dr mi-a zis sa-i dau acum carnitza si ou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Gata am scapat de vaccin,am fost cuminte pot spune asta in mare ca de plans,am plans putin mai mult ca-l tineam noi nu de injectii(ca am facut 2 cate unul in fiecare piciorus) in fine acuma ma rog sa nu aiba reactii adverse pana acuma nu am avut la nici un vaccin dar nu se stie nici-odata

Jovoi ati facut vaccinurile?noi am mers mereu pe schema de la stat am facut tetraxim la 2,4,6 luni inclusiv acuma plus priorix(ror) cu asta nu stiu ce este?o sa intru sa ma interesez de el...
ne-a si cantarit avem 8.100kg si 73cm

povestea mea Slideshow asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?
www.trilulilu.ro/deluca/3889b8d4759823/" target="_blank">prematuri esente tari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

Mikaela si Ana-Maria a deprins un obicei de cateva nopti sa se trezeasca si incepe sa rada,sa gangureasca pe limba ei,azi-noapte s-a trezit la 2.30 si pana la 3.30 s-a jucat ,poate unde e noaptea mai lunga,nu stiu,in leg.cu vaccinul nu stiu ce sa zic intreaba un Dr.cel mai bine si vezi efecte si reactii,eu una nu prea l-as face,nu stiu.Valy vroiam sa te intreb la cate luni ai inceput diversificarea cu Luca?si cu ce?Ana-Maria s-a nascut cu acceasi greutate si la 32 sapt,ca Luca si de asta te intreb.i-am dat si eu sa guste putin mar sa vad ce reactie are si linge prima data,apoi vrea sa-l apuce in gingii sa roada

Mergi la inceput