Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici17

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

SoriLea eu nu te pot ajuta prea mult Luca i-au dat dintii la 6luni,dar nici nu am simtit de nu bagam mana la el in gurita nici nu stiam,uite asa am ajuns la o caruta de dinti fara dureri,febra

dar la masele o alta treaba cele de sus au iesit usor dar jos,treziri noaptea plangand,agitatie,gemete asta cam 2saptamani pana au spart gingia,eu ii dadeam nurofen seara inainte de culcare chipurile sa-l linisteasca dar nu mi se parea a avea vre-un efect plus balute,maini in gura pana la coate,muscaturi(cred ca ii provocau stari de nervi)trecem noi si peste astea
in rest nu stiu ce sfat sa iti mai dau ,doar sa iasa cat mai repede dintosii si la urmatorii sa fie mai bine

Luca Daniel
aici cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

La multe lunite Vlad Alexandru

Cami-Mirela noi am stat in fundulet ajutat intre perne dupa 6 luni iar la 8 luni abia am facut performanta de a sta singurel,eu nu l-am fortat l-am lasat pe el dar nu a fost ff curios sa stea in sezut,daca Ana Maria este laso nu ff mult numai sa ii faci pe plac
Jo noi mergem pe varfuri mai bine zis cu calcaiul ridicat nu am avut tendinta de a merge ,,ca la balet,, de aia zic ca e ok
Pepina te asteptam

Luca Daniel
aici cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Sorilea pe noi ne-au chinuit dintii de la sase luni si primul ne-a iesit la un an. Febra nu am facut, nici varsaturi sau scaune diareice in schimb agitatie la maxim, urlete, tipete, treziri din ora in ora, muscaturi. Am folosit Dentinox (ne-a ajutat cat de cat) apoi am trecut pe glicerina boraxata cu nistatina si e destul de bine. Eu i-am dat Panadol dar nu are efect mai mult doua ore. Jucariile pentru dentitie nu sunt de noi ca ne plictisim repede.
Inarmaeaza-te cu rabdare, cum a spus si Monica consoleaza-l cat mai mult, stai aproape de el....in rest va trece.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepina70 spune:

Sorilea,i mi pare rau ptr Razvanel,eu am citit despre jucarioarele cu gel reci din congelator,am luat si eu ptr corcodusa dar,cum spunea Monica,ptr Carla este prea mare si nu poate s o bage in guritza,Ieri mi a plans toata dimineatza ,n a vrut sa manance morcoveii ,nimik.
Pe la amiaza a inceput sa manance si aproape ca a dormit toata ziua,nu stiu poate ar trebui sa i dau mai multa mancare in afara de lapte,de azi incep si cu masa de fructe,sper s o primeasca bine.
in rest,noi ne trezim noaptea de vreo 3 ori si mancam(avem foame mare noaptea)

Pepina,mama de Carla,corcodusa mami´ draga

http://www.bilder-speicher.de/fotoalbum.php?album=113840

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

Ayla,am vazut pozele cu micuta ta,Doamne ce frumoasa e,ce ochisori frumosi,o scumpaaaa,sa-ti traiasca,sa fie sanatoasa tare frumoasa eSorilea imi pare rau sa aud despre durerea lui Razvanel,si noi ne apropiem cu pasi repezi legat de dintisori si mie mi=e groaza cand ma gandesc ca o sa o doara,dar trebuie sa trecem si peste asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika82 spune:

Buna fetelor!
Multumim frumos de urari valy!Si noi asteptama dintisorii de pe la 5 luni dar nimic deocamdata,la fel a inceput cu balute si cu iritatie in jurul guritei dar nimic ,oricum nu cred ca mai dureaza foarte mult pt ca ar musca din orice ,are gingiuta umflata.Jucariile de dentitie nici al meu nu prea le tine in schimb roade la jucarii din alea de cauciuc care tiuie (sunt diferite figurine).
Am muncit azi la greu pt ca imi mucegaieste un perete pe jos si am dat cu solutie antimucegai si am zis sa fac si niste curatenie ,pe Bibi l-am tinut in alta camera.
Pup!Va invitam la o felie de tort!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

La multe lunite Vlad-Alexandru!

Vazut si eu inca de aseara poze cu Luana. scumpete mica si draga.

Oare Mihaela ce mai face de nu mai zice nimic? Lipseste de cateva zile bune.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

pt micuta LUANA, o dulcica , sa creasaca mare si sanatoasa.

Multumesc tuturor pt ajutor, azi Razvan a fost linistit, nu a plans deloc, chiar s-a jucat ca de obicei, a ras pana nu a mai putut. Poate inca nu vin, mai intarzie si a fost doar o agitatie de-a lui, ZIC SI EU , ca mi-e tare frica de ce ma asteapta, mai ales ca eu inca merg la munca si daca nu dorm noptile, sunt ZOMBI.
Saraca mama (vorva reclamei), daca nu ar fi ea ca sa ma ajute, nu stiu ce as face.
Dar cum ati spus si voi, o sa trecem noi si peste astea.

pt fiecare

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Am fost azi cu azvan la control la neurologie si mi-a zis ca a evoluat bn, doar ca mana dreapta nu o trece peste mediana corpului cand ii dai sa apuce ceva. Cu stanga nu sunt probleme.
Ne-a recomandat sa facem chinetoterapie la CRINUL ALB.
Am sa merg si acolo sa vad ce si cum e, dar totusi mie nu mi se pare ca ar fi asa mare diferenta, dar pt linistea mea si binele lui, vreau sa fac lucrurile asa cum trebuie.
Voi ce ziceti, crede-ti ca ar trebui sa merg, sau sa fac eu cu el acasa exercitii?


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Sorilea, probabil nu e mai nimic, dar pentru linistea ta du-te. Noi face kinetoterapie pentru probleme mult mai mari si rezultatele au fost spectaculoase. Bineinteles ca poti sa faci si tu ce el exercitiile dar asa cum am spus e mai bine sa nu ajungi sa regreti ca nu ai fost.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput