Ghiocei-Martie-Aprilie 2009 *(92)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ciresica5
Buna seara,Ce faceti mamici frumoase si ocupate?Am vazut ca discutati despre legumele si fructele permise la aceasta varsta a lui bebe. Gutuia, de exemplu, cum o dati? Spanac, brocoli ati introdus?A, inca ceva... carnita, branzica, de cate ori pe saptamana dam?Eu nu i-am dat inca galbenus de ou si nici ficatel. Cu ficatelul eu sunt mai sceptica si l-am cam evitat si pentru noi, adultii. Nu stiu, poate pentru bebe e important, ce stiti? mami fericita de Albert-Gabriel
Gutuia eu i-am dat-o pe abur, in amestec cu mar, sa nu fie inecacioasa. I-a placut!I-am dat si brocoli si spanac (pe ultimul il mai evit, am in frigider dar inca ma gandesc daca sa ii pun doua frunze la pranz sau nu - ma tem de azot).Nu i-am dat inca nici eu galbenus de ou sau ficatei. Ficatul contine Fe, de asta se recomanda, dar eu ma tem sa ii dau, am inceput cu carnita - piept de pui de tara fiert, de doua ori pe saptamana. Iaurt nu ii dau inca, desi ar trebui.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada
Buna dimineata! Suntem e cale sa trecem si noi la nivelul urmator: Adela s-a ridicat singura in piciorushe. Cred ca e de la broccoli de ieri. Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
Felicitari!!! La noi nici urma de asa ceva! Sta doar in fundulet si atat.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Daca de la broccoli s-a ridicat in picioare, trebuie sa o avertizam pe Aris sa nu-i introduca Vitaminei in meniu asa ceva, ca il face Racheta prin casa...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Am admirat jucausii Alexandra si David..ce frumosi sunt impreuna..si ce va mai place si voua eticheta de la mingiuca de la primii pasi...asa si ai mei..mozolesc pe ea toata ziua



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Sunt topita dupa pozele cu Alexandra si David!! Ce frumos se joaca ei impreuna! Mariana, Maya este frumoasa foc! O vad la fel de frumoasa ca pe Eva cand era de varsta ei, iti dai seama ca e cea mai cea in ochii mei, nu? Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Azi avem si noi 4 dinti..2 de fiecare



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Azi avem si noi 4 dinti..2 de fiecare



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006




;) Felicitari !



Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

neatza fetele
ne-am trezit doar de 2 ori azinoapteeeeeeee!!!!!!!!! imi vine sa dansez prin casa nu alta; ieri n-am mai scris ca eram terminata... ieri noapte am dormit cu mutzu, ca deja la a treia trezire in 2 ore am renuntat, m-am asezat langa el, l-am pus la titi... si acolo a dormit, s-a servit dupa pofta inimii; sa nu dati cu pietre, stiu ca ideal e sa-i obisnuim cu un program... dar era a 5-a noapte cand imi facea asa si am cedat nervos; si azinoapte cand am vazut ca e 4 la prima trezire nu-mi venea sa cred; si a mai papat la 6 jumate si acuma niste fructe cu un strop de iaurt nu multe, dar oricum, vreo 40 ml e maaaaaare progres; acuma cred ca cere titi, ca i s-a facut dor

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 6 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

dyana..deci pana acum copilul a plans de foame
no..bine ca i-ai dat acum sa manance



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput