Burtici cu flori de liliac de mai - iunie 2010(14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Buna seara fetelor..vad ca a inceput un nou capitol..revin cu vesti bune zic eu
am fost la doctor unde am facut eco vag, mi-a confirmat ca e o sarcina care dupa UM are 6 sapt iar dupa masuratori are 5 sapt..(cica a vazut si inima palpaind)
mi-a facut o lista lunga cu toate analizele, care trebuie sa le fac sapt viitoare, si mi-a prescris acid folic si duphaston..
urmatoarea eco va fi in decembrie..
sunt fericita..
cristina multumesc pt parola..
oana la multi ani si din partea mea si sa fii sanatoasa si sarcina usoara..
sabine cred ca inca n-ai de ce sa-ti faci griji.. ma rog sa fie totul bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Buna fetelor,

acum am reusit si eu sa intru. Am avut 2 zile destul de agitate, am stat prin bucatarie sa fac zacusca si suc de rosii, am avut si ceva rezervari in lucru, am mai stat si in pat ca ma cam sacaie iarasi burta. Si uite asa a trecut vremea.

Am vazut, ca vb de niste poze, dar nu prea am inteles, ce trebuie facut.

Sabine si eu am avut probleme cu prima sarcina, am sangerat pana aproape de luna a -5-a. Am avut noroc de medic bun. Mai tarziu au aparut contractiile, pe care le-am tinut in frau cu injectii nos-pa si scobutil. Progesteronul nu are ce sa iti faca rau. Sangerarea poate sa fi fost si de la transvaginala. De ex dr mea nu face transvaginale la sarcini cu risc.

Licurici imi pare rau pentru mama ta. Dumnezeu sa o odihneasca in pace.

Ayla sper ca sunteti cu totii mai bine.




Sabina 14+ viitoare mamica de gemeni identici si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaBu spune:

tigruta ce veste buna ne-ai dat !! Ma bucur mult pentru tine :D eu mai am de asteptat 6 zile pana imi vad bebicul, dar stiu ca si mie imi va da doctorul o veste la fel de buna ! Multi pentru bebe si pentru tine!
Ioana si pe mine m-a durut burtica, dar cu 2 zile la pat am revenit ca noua ! Se pare ca patul in timpul sarcinii e cel mai bun medicament:)
licurici Condolante ! Imi pare rau pentru pierderea ta si eu am trecut prin ceva asemanator
Ayla nu am uitat ! Si azi am mai aprins o luminita Almei ! Multa sanatate:D

Andra 7+

Rodul Iubirii:X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

vai da ce harnice sunteti. tare greu recuperez cu cititul. sa o tinem tot asa.
eu astazi am avut asa o zi proasta cu toate durerile posibile: dureri de burta, de cap, de spate, un carcel si colac peste pupaza au aparut si ceva greturi la amiaza. am ajuns si tarziu acasa si abia acum am reusit sa ma linistesc si eu sa ma intind in pat si parca e mai bine. parca sunt si deranjata la stomac, o stare tare nasoala am. la mine cand vin, vin toate asa una dupa alta. cred ca o sa imi fac un ceai si o sa ma bag mai devreme azi in pat sa treaca mai repede ziua de azi. uneori asa le invidiez pe fetele care au timp sa doarma cat vor sa nu se agite si sa se concentreze doar la sarcina si la ele.

Oana la multi ani si tot ce iti doresti!

Apropo... voi in fiecare zi simtiti aceleasi simptome cu aceeasi intensitate ca la mine difera de la zi la zi.

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

seara buna burtici
vazut poze de flubby si alinaBu, numai mamici frumoase.....o sa fim odiseea cu cele mai frumoase mamici si bebelusi numai unul si unul
eu raportez o nesimtita si persistenta greata
felicitari pt fetele care au venit cu vesti bune de la eco
eu numai am rabdare pana pe 12 nov.

asa creste bebicu
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

ale trimite-mi si mie parola si explica-mi cum vad si eu pozele ca m-ati facut curioasa rau. numai de poze se vorbeste si eu nu stiu nisi unde sa ma uit si nici cum sa pun poze.
merci

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

flory ai PM

asa creste bebicu
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

ale merci mult de tot.

m-am delectat cu pozele voastra si sunteti niste frumoase. am incercat sa pun si eu poze acum vedem ce am reusit si ce nu.

va urez noapte buna ca se pare ca au revenit durerile de cap si nu sunt prea bine si cred ca singura solutie e odihna.

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna fetelor,

Scuze pt absenta, probabil cand voi avea un ajutor voi putea intra mai des.

Azi am fost la dr, s-a confirmat sarcina, am vazut cum batea inimioara, a fost emotionant ca si la prima sarcina.

Pt fetele care se ocupa de prima pagina va rog mult sa-mi treceti si mie DPN-ul: 19.06.2010 si UM: 12.09.2009. Multumesc frumos

Va pup pe toate!

ALI, mami de Vlady si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Buna seara

Am vazut si eu pozici cu mamici frumoaseeee si cu copilasi frumoooosiiii
Am incarcat si eu cateva poze

flory imi pare rau ca ai avut o zi asa proasta. Incearca sa stai in pat si sa te odihnesti. Si da, simptomele pot avea intensitati diferite in zile diferite. Nu e nimic in neregula, stai linistita. Doar profita cat poti de zilele bune.

Felicitari tuturor fetelor care si-au vazut sambureii si care au vazut inimoare.

Alina, mamica mandra a piciului Tudor si 9+

Handmade by Alina

Mergi la inceput