Fan Club Bon Jovi + concert Piata Constitutiei

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Buna fetelor!

In sfarsit am o jumatate de ora libera si nu stiu unde si cui sa povestesc mai repede despre concertul de duminica!

Asadar, am ajuns la 02 Arena pe la 4 si ceva si am mers direct la expozitia de fotografii. Fotografiile sunt parte arhiva personala, parte realizate pt albumul When We Were Beautiful ce contine si gandurile lor, printre altele. Este un album tare frumos, l-am cumparat si eu si am fotografiat pt voi cateva pagini care mi-au placut mult. Daca dati peste el pe undeva, sa nu-l ratati!

Am intrat in sala pe la 7. Noi avem un slr si stiam ca nu am voie cu el asa ca am imprumutat de la o prietena camera ei mica si am facut poze cu ea si cu telefonul..imi pare rau insa ca nu m-am riscat, am vazut un tip chiar langa mine cu un slr si el. Asta e...

In deschidere au cantat unii de care nu am mai auzit, New Device. Trebuie sa spun ca sunetul nu m-a impresionat pe toata seara, a fost mult prea tare si nu intelegeam f bine ce se canta si nicicand vorbea Jon...imi trebuiau cateva secunde sa imi dau seama ce a zis. In afara de asta insa a fost o seara minunata. Au iesit la 8 si 5 pe scena si au cantata doua ore si jumatate fara oprire. Richie a cantat si el Lay Your Hands On Me, o alta surpriza a fost ca Jon si basistul invitat au cantat Pretty Woman, a fost magic, de asemenea pt mine a fost la superlativ faptul ca au cantat In These Arms care e una dintre favoritele mele.
David Brian nu a fost in concert, am inteles ca are un proiect solo si era nominalizat la 8 categorii la nu stiu ce premii la New York - nu am verificat daca a castigat si pt ce.
Au fost multe melodii de pe The Circle, Work for the Working Man, When We Were Beautiful, We Weren't Born to Follow, Superman Tonight, dar si clasice ca Bed of Roses (senzationala varianta inprepretata), Keep the Faith si desigur Living on a Prayer.

Am cantat si am dansat cap coada, acum 4 ani cand am fost mi-era cam jena sa ma desfasor si am regretat apoi, dar mi-am luat revansa duminica, nu am stata locului nici 5 minute. Am venit ragusita, ma gandeam cum o sa merg luni la job (sunt translator, deci vocea mi-e musai ) dar nu mi-a mai pasat, parca eram doar eu si ei in sala aia. Minunati, arata la fel de bine toti, in special Jon, canta daca nu la fel de bine ca intotdeauna, poate chiar si mai si. Ritm alert, sala plina (20mii) a cantat la unison cu ei, o seara magica, as retrai-o chiar diseara!!

Imi cer scuze asadar de calitatea pozelor facute, ma revansez cu pozele din album, le aveti pe toate mai jos, click pe fiecare nr in parte, enjoy!

1, 2, 3, 4, 5

6, 7, 8, 9, 10

11, 12, 13, 14, 15

16, 17, 18, 19, 20, 21, 22

si din album

1, 2, 3, 4, 5

6, 7, 8, 9, 10

11, 12, 13, 14, 15

si preferatele mele

1, 2, 3


Va pup, sa stiti ca v-am luat si pe voi in gand cu mine la concert!



--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Hello, pe unde sunteti fetelor, v-au speriat pozele mele?

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Motanik, sunt super geloasa si verde de invidie! Doamne, cum as mai fi mers si eu!
Nu pot sa vad pozele, stau cate 10 min sa se incarce una si tot nu vrea

I am alive and I am here forever
Michael Jackson

I won't be a rock star. I will be a legend
Freddie Mercury


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

E o problema cu dropshots azi, incearca maine sau mai tarziu.
Cat despre concert, hai la urmatorul turneu la Londra, mergem impreuna!

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

hai ca le-am vazut. Doamne, ce bine arata Jon! Parca de la an la an tot mai bine arata!

hai sa facem altfel, cand vin baietii in Australia mergem impreuna

I am alive and I am here forever
Michael Jackson

I won't be a rock star. I will be a legend
Freddie Mercury


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Am auzit acumla stirile prima tv ca intr-un final, Bucurestiul va fi onorat sa ii primeasca pe baieti la anul in iunie.
Am cautat pe net informatia, am gasit ca asa ar fi.
http://www.bucharestherald.com/city-life/44-city-life/12516-bon-jovi-to-perform-at-bucharests-lia-manoliu-stadium-next-year

Deeeeci, eu ma prezint frumos in Romania daca ramane stabilit. Cine mai vine? Poate facem o gasca DC acolo

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Si tot eu...Alexia, nu retin in ce oras ai zis ca esti.
Dar unul tot trebuie sa nimerim :)
Sidney http://www.bonjovi.com/permanent/show/2288Q1e2
Brisbane http://www.bonjovi.com/permanent/show/2288Q1c2
Melbourne http://www.bonjovi.com/permanent/show/2288Q1a2
Perth http://www.bonjovi.com/permanent/show/2288Q1Z1


--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:



Eu am zis inca de acum 2 luni, in pagina anterioara ...de cum am auzit la antena 3, ca si-au anuntat venirea.
Asa ca, din partea mea...fara numar ...eu zic PREZENT! rulzz!

Citat:
citat din mesajul lui motanik

Am auzit acumla stirile prima tv ca intr-un final, Bucurestiul va fi onorat sa ii primeasca pe baieti la anul in iunie.
Am cautat pe net informatia, am gasit ca asa ar fi.
http://www.bucharestherald.com/city-life/44-city-life/12516-bon-jovi-to-perform-at-bucharests-lia-manoliu-stadium-next-year

Deeeeci, eu ma prezint frumos in Romania daca ramane stabilit. Cine mai vine? Poate facem o gasca DC acolo

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson




_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai 05.11.2009

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

si eu!

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Nu s-a anuntat nimic oficial deocamdata. Pe pagina lor sunt datele numai pana la finele anului. Sper sa vina, sa nu fie doar un zvon, ca acum vreo 2 ani.

Fanelor, unde sunteti?

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput