Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (37)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Dioptri nu am foarte mari.. am -1.5 la fiecare ochi. Este adevarat, doctorul nu a spus ca sigur va fi cezariana, a zis ca recomanda. La fel mi-a zis si doctora de familie pana sa merg la doctor. Acum ramane de vazut ce va fi. Depinde si de bebe cum vrea sa iasa.

Am vazut alaltaieri un reportaj la stiri cum ca tot mai multe romance aleg cezariana din cauza fricii de durere, desi medicii nu prea recomanda. si dadeau ca alternative nasterea sub hipnoza sau in apa dar au "omis" sa spuna ca in bucuresti nasterea in apa ajunge la 3000 euro. Oare cate familii cu venituri medii isi permit acest tip de nastere? Eu una mi-as dori sa nasc in apa.. dar 3000E mi se pare exagerat

Nunta 12.05.2007 --- http://s123.photobucket.com/albums/o296/blue_kidoo/

20+

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

vulpitza offf, prin cate ai trecut si tu. stai cumintica in pat si o da fie totul bine

oanka ce frumos ai povestit despre acrobatiile bebelasului! e o senzatie minunata, nu cred ca exista cuvinte pentru descriere. eu deja ma gandesc ca dupa ce voi naste o sa imi fie asa dor de senzatiile astea.

azi dimineata eu m-a cam speriat putin de la niste miscari mai bruste, il simteam fff jos si cand ciocanea pe acolo simteam asa o usturime, o arsura in dreptul colului la fiecare miscare a lui. maine ma duc la dr si raportez si asta, mai ales ca in cursul zilei de azi tot asa am simtit usturime a colului la miscarile bblului, dar nu asa rau ca de dimineata.

aa, si inca ceva. la mine bb e fff activ noaptea, de cate ori ma scol sa ma duc la baie sau ma mai trezesc asa brusc peste noapte, este o activitate la garsoniera, ceva de speriat. de asemenea seara ne distram pe cinste cand ne bagam in patut de toate gimbuslucurile pe care le face!!! si de fapt ce doream sa va spun, ma intrebam eu si sotul, oare dupa nastere isi pastreaza programul? ca parca as vrea sa dorm si eu noaptea, macar cateva ore...

http://picasaweb.google.com/ruxandra.matei

21+

Mergi la inceput