Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Interesant :
http://www.stokke-stroller.com/ro-ro/stroller-advisor/buying-a-stroller-purchasing-tips-and-tricks.aspx

20+George-Theodor

Eu si bebe il iubim pe tati !

http://www.flickr.com/photos/9821718@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

Va multumesc tuturor ca mi-ati fost alaturi - sinteti niste viitoaremamici adevarate, pline decaldura si compasiune!! Va imbratisez si promit sa fiu si eu linga voi cind veti mai avea suparari, incertitudini... Cu orice pot sa va ajut, va ajut!

Kossir: iti tin pumnii, ai sa iei decizia ce abuna, ca tu esti fata desteapta. Ai grija de Mihai, iti dai seama saracul de el ce-o fi in mintea lui... atit si-a dorit un catel... Totul va fi bine, tu fii inteleapta si fa ce stii ca trebuie sa faci.

18+ cu


mami de vladimir (4 ani, bun si dragastos)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


oanaiacovita multumim pt capitol!
Te-am adaugat si eu in lista, si apoi am vazut mesajul ca nu te prea gasim pe mess, dar nu conteaza, cand vei intra at vom putea vb.
aa...si pe tine Rebiana te-am adaugat..(sper sa nu va suparati).

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 14+ - JUSTIN/JUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami07 spune:

seara buna, permiteti sa raportez: facut si mancat minunata tortilla, azi la pranz, intreaga mea familie multumeste fetelor care ne-au dat reteta!
vladi te felicit din tot sufletul pentru rezultatul bun de la amnio, stiu ce inseamna sa-l astepti, sunt convinsa ca totul va fi bine si cu cariotipul si ca vei avea un bb sanatos ; ai grija cu raceala si mai ales sa nu faci febra... eu am trecut printr-o raceala urata pe la 11 sapt luata de la matei, dar am rezistat doar cu ceaiuri si fructe bogate in vit C pentru ca am avut norocul sa nu fac febra...si eu cam am frica de medicamente de orice fel in sarcina.
kossir sper sa treci cu bine peste perioada aceasta grea si sa iei decizia corecta in legatura cu vaccinul
eu azi am avut o zi destul de grea, atat la lucru, cat si cu puiul meu care nu a vrut sa doarma deloc la pranz si a facut numai nazbatii toata ziua: ca sa va povestesc numai una dintre ele, ne-a inchis pe mine si pe taica-su in dormitorul nostru cu cheia la care abia ajunge stand pe varfuri dar nu ne-am panicat si pana la urma a reusit sa si descuie, in timp ce taica-su plecase in balcon sa caute solutii de evadare... ce mai...zici ca eram in filme de comedie ma intreb cum o sa ma descurc cu doi nazdravani caci tudor se anunta la fel de activ ca si frate-su, nu conteaza, e minunat sa fie doi
in alta ordine de idei, va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste parole pt conturile comune, caci unicul neuron ramas in viata e cam lesinat si le-am uitat
pupici tuturor burticilor

Oana, mami de Matei (29.07.2007)
si de Tudor, 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

Mami07: ce nazdravan ai!!! auzi, sa va incuie el pe amindoi... Hai ca una ca asta n-am mai auzit! Pai e foc de destept, sa va traiasca!!!

Dayanara: mai, cum sa te ingrijorezi ca misca tot timpul? :-)) pai eu as vrea sa-l simt tot timpul, asa as sti in fiecare clipa ca e acolo si e bine!
Si, ca ai intrebat daca au confirmat sexul: asta e singur aanaliza pe care n-am cerut-o (fiecare investigatie de cromozomi costa), ca nu-mi trebuie, Oricum i-am vazut puta la toate ultimele ecografii, deci vorba voastra, n-o sa cada... si daca se face fata, ce? Eu nu am preferinte, fata, baiat, plod sanatos sa fie!!!

Nopate buna si pe miine, dragi mamici si burtici!

18+ cu

mami de vladimir (4 ani, bun si dragastos)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Vladimirescu, felicitari pt rezultatele bune si rapide! Sunt curioasa cum ii dai in sfarsit vestea lui Vladimir.
Kossir, imi pare rau ca esti atat de incercata... Sa-ti dea DD putere sa fii tare ca sa-ti poti alunga din suflet tristetea si nelinistile, pt. bebe mic.
Honeybaby, bine ca totul e bine si poti sa te mai linistetsti si tu putin.
Babyangel, ce culoare are caruciorul?
Ella, parca si tu ai fost azi la ecograf, nu? Noutati?
Oana, despre "preturile" de aici din Cluj (de la Gine 1) pot sa-ti spun ca se invart intre 100-200E la dr. cu care nasti, si intre 100-200 ron pt. moasa, neonatolog (asta din urma e o nesi care bate apropouri, am sa-ti pove de ea cand ne intalnim sau pe mess). La asistente n-am dat nimic, nu a fost cazul. Despre rezerve stiu doar ca sunt toate ale dr.Stamatian (directorul spitalului), si ca nu ai acces la ele decat cu noroc, in caz ca se elibereaza de pacientele lui, nu vin altele noi si nu intra altcineva pe fir intre timp. Dar poate s-a mai schimbat intre timp.
Mami07, ei la asta nu m-am gandit ca ar face baietii mei cand or creste... E bine de stiut din timp...

Am facut si eu tortilla azi, yummy! Multumiri pt. reteta! E bine sa avem toate retetele astea acolo, la documente.

Adriana 18+ si mamy de Nicholas Cristian 19.07.2008 (povestea nasterii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefanna spune:

ELLA saru-mana... nu m-a dus capu.Ce sa-i faci, intr-un neuron sint si ala e in vacanta.

Stefanna mami de fetita si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Neatza!

Eu clar nu mai fac fatza la viteza voastra de scris -- si sa vedeti peste cateva luni, cand majoritatea veti fi acasa in concediu prenatal, atunci cred ca scriem un capitol pe ora!!!!

Vladi -- felicitari!!! Nu credeam ca amnio e un proces atat de simplu. Daca e doar o intepatura, cum de exista risc de avort in unele cazuri?

Voiam sa spun si eu ceva despre spitale si cum ca nu murim stand in ele. Asta e ceva cu care eu nu sunt de acord. Pentru mine este foarte important cum arata un spital, aproape la fel de important ca si competenta doctorilor de acolo. Cand esti bolnav, say dupa ce nasti, cand te simti rau, slabit, etc, starea de spirit este foarte importanta. Daca intri in depresii, cel putin dupa nastere, poate fi periculos atat pentru mama cat si pentru copil. felul cum ti se vorbeste, cum au grija de tine cei din spital poate ajuta sau intarzia vindecarea. In fine, sa nu ma intind prea mult. Parerea mea este ca poti chiar si muri intr-un spital vai de mama lui si cu personal care te trateaza groaznic.

Nemary, eu nu am facut nici DT nici TT la nici una dintre sarcini. nu stiu de ce ai intrebat tu, dar eu nu am facut pentru ca nu am vrut -- sanatos sau bolnav, tot copilul meu este si tot l-as naste, asa ca nu vad rostul acestor teste.

Kossir -- ce ghinion cu catelusa. Cum a reactionat Mihai? Eu nu cred ca as face vaccinul, mai ales ca ati avut catelusa pentru foarte putin timp si nu ati fost muscati de ea. Bafta, orice decizie iei!

Va pup, noi sambata si duminica nu prea stam pe acasa, dar sper sa apuc sa va mai citesc pana diseara, altfel parca vad ca gasesc iar capitol nou.

20+, John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia13 spune:

Neataaa feteleee! cred ca la ora asta sunt singura pe aici.de la ora 5 ma chinui sa mai adorm si nik.. intru sa citesc din urma sa vad ce s-a mai intamplat poate asa ma ia si somnu

Delia13 19+ David Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia13 spune:

Am revenit.Vladi, ma bucur ca au iesit bine rezultatele cat despre ceea ce ne povestesti tu de pe acolo cu siguranta nu cred ca plictisesti pe nimeni, pe mine chiar ma amuza mai ales cand ai zis de babutele alea pudrate mi le si imaginez.KOSSIR, imi parte rau ca treci printr-o perioada mai grea cu 2 vesti proaste, dar D-zeu are un plan pt toti cu siguranta totul o sa fie bine. ELLANIK, stiu ca nu e recomandat oul crud in sarcina ,dar specificasem ca peste galbenus sa tranteasca lapte fff fierbinte si automat galbanusul nu mai era crud de la laptele ala f fierbinte, cel putin cine mi-a zis mie sa beau asa pt raceala a zis ca e ok, ca si eu stiam ca si la oul fiert sa fie tare nu cleios, dar acum.... pareri si pareri. Cat despre inaltime paream mai inalta ca aveam ditamai toacele. Ma apuc de treaba prin casa si sa ma fac momoasa azi am o nunta unde sper sa bage dansul pinguinului ca am vazut ca vb despre el. L-am mai dansat e tare amuzant. Va pup si intru mai tarziu.... SOMNOROASELOR

Delia13 19+ David Andrei

Mergi la inceput