Albinutze de Mai-Iunie 2009(29)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

Am impresia ca in seara asta sunt singura pe aici.
Maine sper, pt mine, sa nu fiu pe net. Vreau sa ne plimbam toata ziua. Cred ca mergem iar la Mogosoaia.

Ma bag si eu la somnic.

mamica Adei (11.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_Ioana spune:

buna seara fetelor!vai dar ce harnicute ati fost!eu am intrat doar sa va salut ca nu prea pot sa stau ca sunt rupta de oboseala.ma scuzati ca nu raspund la nimeni dar inca nu am terminat de citit totul.
totusi vreau sa va zic ca am fost ieri la Mures la dr cu fata si se pare ca totul este bine, cu exceptia unei atopii pe fata pt care ne-a dat 2 creme:Locoid si Stela Atopia de la Mustela.cum nu mai mananca de la san ca nu mai am ce sa-i dau decat fff putin(cateva picaturi si in rest sta la san pt alintare)dr ne-a sfatuit sa incepem incet diversificarea.iar pt neluarea in greutate nu a gasit nici o cauza, doar faptul ca imi seamana mie, ca nici eu nu iau in greutate decat fff greu.parca Picky ma intreba ce greutate are fata:5700gr avea acum 5 zile.are mese neregulate in sensul ca mananca cateodata si la 4-5 ore cate 100-120 ml maxim.sau dupa cate un somn de 4 ore mananca 85-90 ml.ciudat!iar partea mai rea e ca nu am reusit sa o facem sa aiba un anumit program.e nasol!
va las ca ma pun la somn ca imi pica ochii in gura.incerc sa mai intru si maine daca am timp.va si va urez o noapte linistita! usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

raportez si eu: cam 40 de grame de suc de morcov crud amestecat cu cereale de orez ...si binenteles tatza

Picky, am pm-ul activat; intre timp am primit parola de la Laura

Beca pupam ochisorii frumosi ai Sarei! sa se faca bine puiul!
am vazut asta
http://family.webshots.com/video/3089288350102095467TjvwtB
ce poate face un copil dintr-un tata


Cris, faine produsele, sa le folositi sanatoase
dar de ce nu le-ai luat direct din magazin?


si noi am fost azi cateva ore bune afara, si dimineata si in seara asta, asa ca am intrat in cvasa la 22 , asa ca sa ne scoatem parleala pt zilele urate
in ce privetse alaptatul in spatii publice...sunt pe deplin de acord; pediatrul mi-a spus ca numai romancele sunt pudice la ideea asta
si mie mi-a fost jena la inceput, dar nevoia m-a impins si uite-asa..acum nici ca-mi pasa; daca trebuie, asta e...

va pup! noapte buna!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=1" target="_blank">votati-o pe Natalia la alc1 si alc2! Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancy_2405 spune:

Buna fetele.
Legat de diversificare va dau un exemplu:in prima zi,un cartof fiert,bine pisat,cu putina supita in care a fiert,exclusa sarea,cu o lingurita de ulei de masline,cu o lingurita de parmezan,carne de pui si crema de cereale.
A doua zi morcov fiert bine pisat,aceleasi ingrediente doar ca punem carnita de curcan sau iepure.
A treia zi dovlecel fiert,aceleasi ingrediente doar ca schimbam crema de cereale, cu cea de orez.
Asa e aici.Asta e papica bebelusilor.Toti pediatrii o recomanda.

Daca mai aveti nelamuriri sa ma intrebati.
Va pupic si va doresc noapte buna si bebici linistiti.

Anca mami fericita de Alexandru George 07/05/2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Buna dimineata,

o cana de pentru cine doreste...

Alessia Georgiana, bebe de baby-first

Maria Alexandra, bebe de andreea1608

LA MULTE LUNITE!!!! sa cresteti mari, sanatoase, fericite si cuminti



Mirela, mamica fericita de RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Va ofer sa va faca dimineata frumoasa! Eu mi-am admirat puii dormind! Matei a luat pozitia pe burta, iar David doarme foarte linistit! Are o tuse "mica" prelungita! Ii dau Ambroxol si se calmeaza rapid! Cel mic are tepi, l-am spalat aseara si i s-a asezat freza! Il tin fara caciulita ca mi-i drag in capul gol! Daca i-o pun o da jos! Cand ii dau piureul de legume se mozoleste toootttt! Baga mana in gura, se manjeste pe fata, par, haine! Important e ca mananca!
Bebe Beca.........ai o ochioasa dulcica!
ANCY.....DE ACORD CU SCHEMA TA! eu NU PREA I-AM DAT CARNITA DECAT DE 2 ORI!
Carla....e trist ca mamicile nu-si faco prioritate din alaptat! Eu scot sanii peste tot sa-i dau lapte! Nu mi-e rusina, sunt chiar mandra ca-i pot oferi puiului meu papa!
Cris.....abia astept sa vad noile hainute!
Picky........ sa va fie de bine cumparaturile!
Citesc din urma....

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

Fetelor, am poze noi aici
Imi cade parul rau, ma dispera. Trebuie sa il tund scurt. Alte remedii stiti cumva?
sa aveti o zi super.

mamica Adei (11.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

DanaMi, Alic, Lauraa.......multumim!
Lauraa ......ce a crescut Maya si ce frumoasa lectie la kineto! Mergeti din propie initiativa sau a trebuit! parca stiu eu ceva, dar nu prea bine.... Faina zona unde veti locui! Se va termina curand, fii increzatoare!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Citat:
citat din mesajul lui kiralina

Fetelor, am poze noi aici
Imi cade parul rau, ma dispera. Trebuie sa il tund scurt. Alte remedii stiti cumva?
sa aveti o zi super.

mamica Adei (11.06.2009)


o frumoasa ....si ce fain sta aici
http://picasaweb.google.com/ada.ruxandra.marin/5Luni#5395890444661255826
...
imi plac jambierele de mor..

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=1" target="_blank">votati-o pe Natalia la alc1 si alc2! Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Cris........multumim! Ce faine achizitii si practice! Sa va fie de folos !
Kiralina......e o dulcica Ada! Co bine sta in 4, in fundulet! Imi place cum o tii in wrap! Eu nu am si mi se pare fain!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput