Burtici cu flori de liliac de mai - iunie 2010(12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Uitasem ca am crescut . Suntem mai mari cu o saptamina si ... am facut corectia de rigoare!

Mary 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Mary, vreau eu OUG-ul reactualizat. poti sa mi-l primiti intrun PM?

Mira 9+

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Am zarit, cred ca Sabina intreba de utrogestan daca modifica flora; eu am folosit doar Arefam, avind aceleasi principii active si vreau sa spun ca ceva a deranjat, so... Stind drept si judecind strimb... cred ca nimic din ceea ce-i este strain vaginului nu-i face bine... eu dupa consultatii la gineco, valve sterile... nu descriu ce bine ma simt! Probabil ca orice ii invadeaza spatiul nu-l lasa prea fericit insa...

Alinettero!!!!Ce faci mama? Ieri spuneai ca mergi la gin si nu dai si noua o veste? Ne lasi ingindurate si in asteptare aici? Suntem curioase, sa ne spui de bine!!! Hai, da-ne-un semn cit mai repede! Suntem convinse ca esti bine!!!

Ayla21(alias Monica)Ce face luptatoarea noastra azi??? Pe unde ti-au umblat pasii??? Nu am intentionat sa te sensiblizez pina la lacrimi... e de vina sarcina cred, esti prea sensibila.... (glumesc fetita, ... eu vb, care bocesc la fiece fraza sensibila).
Pe curind! Mai "lucrez" putin... si ma tirez acasuca!

Mary 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

mommy_to_beAm reusit! e prima data cind am trimis PM si ... am cautat eu ceva pe acolo sa pot atasa... nu am gasit dar ti-am trimis asa textul. Are 12 pagini, nu f greu lizibile si nu greu de inteles! Succes si sa iti fie de folos!
tuturor!

Mary 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Cine mai doreste, cine mai pofteste
OUG 96/2003 privind PROTECTIA MATERNITATII LA LOCURILE DE MUNCA:)???

Sunt aici pentru voi;)!!!

Mary 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adorader spune:

Ioana5255, utrogestanul administrat vaginal te scapa de efectele administrarii bucale (ameteli si, cred, dureri de cap). tocmai de aceea e bine sa-l iei seara. daca e vaginal, se pot lua 4 pe seara... nu stiu sa fie ef adverse... doar daca ai scurgeri vag mai abund il cam iei degeaba vaginal, pt ca se elimina pana sa se absoarba. deci, daca ai scurgeri abund, mai bine il iei oral.
Mira, uite d'aia mi-am luat eu concediu o sapt sa stau la mama acasa ... sa ma alinte si sa fiu iar copil pana vine
Nicoleta, eu am anuntat angajatorul de starea de graviditate la 8 sapt... nu e un termen anume. mai bine sa fii acoperit

Adorader, mami de Maria mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Mary, stii ce zic eu? Sa trimiti OUG-ul pe mail-ul comun, ca sa aiba toate fetele acces. Tu ti-ai activat PM-ul? ca iti trimit acuma parolele.

Mira 9+

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

fetelor care e faza cu mailul comun?
vreau si eu parola si adresa mailului si da e o idee buna sa facem un folder de legislative pt gravidoase si mamici

eu as vrea sa anunt dupa ecografia de 12 saptamani, in caz de DD fereste, nu vreau intrebari peste intrebari si compasiune ( nu stiu cat de reala) de la superiori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Mary, vad ca nu ai PM activat. poti trimite mesaje private, dar nu le poti primi. Intra la mesaje private, apoi options si vezi pe acolo unde e activarea. In legatura cu evolutia... Incerc sa-mi amintesc cum am facut, ca atunci am urmat si eu instructiunile fetelor. Intai activeaza-ti PM si vb. 0k?

Mira 9+

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaBu spune:

fetelor ma dor sanii si burtica asa un pic e de rau ?

Andra 4+

Mergi la inceput